Kocie blogi

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 08, 2019 23:25 Kocie blogi

Witam, założyłam bloga o kotach. Mam taką ogromną prośbę, zajrzyj do mnie http://www.kicimami.pl i skomentuj jak Ci się podoba blog. Fajnie będzie jak zostawcie linka do siebie :) Pozdrawiam kociarze

Kicimami

 
Posty: 3
Od: Pon lip 08, 2019 23:20

Post » Czw lip 11, 2019 21:56 Re: Kocie blogi

Pierwsze, co mi się rzuciło w oczy: poprzestawiane znaki przestankowe oraz błędy ortograficzne. To spory minus a dla mnie znak, że nie czytam rzetelnego źródła.
Próbowałam czytać o kocie sikającym poza kuwetą. Moim zdaniem temat potraktowany zbyt luźno, styl pisania asekuracyjny.
Gdyby całość dopracować, to blog miałby potencjał. Ładne zdjęcia przykuwają uwagę.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt lip 12, 2019 8:46 Re: Kocie blogi

Warto przed publikacją przeczytać tekst i zrobić korektę. Błędy ortograficzne i interpunkcyjne utrudniają lekturę.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lip 12, 2019 9:53 Re: Kocie blogi

No to zaproszę na nasz łódzki blog

I KTO TU MRUCZY



http://domowepiwniczne.blogspot.com/
Ostatnio edytowano Czw lip 25, 2019 9:33 przez kalewala, łącznie edytowano 2 razy
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lip 12, 2019 13:28 Re: Kocie blogi

Kalewala, link do blogu nie działa!
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lip 12, 2019 17:42 Re: Kocie blogi

Przeczytałam parę i potwierdzę co mówią dziewczyny- byk na byku. Jeśli z ortografią jest się na bakier można pisać w Wordzie który większość błędów bardzo dobrze koryguje i nie chcę Ciebie obrazić. Sama sprawdzam czasami jak nie mam pewności czy jakieś słowo dobrze piszę /odmieniam, bo w żyłach wciąż płynie starodawny dialekt... A moja interpunkcja woła o pomstę do nieba.
Sterylizacja vs waga. Sterylizacja /kastracja nie mają nic wspólnego z układem pokarmowym więc fakt, że kot tyje jest tylko i wyłącznie winą człowieka. Zła dieta, za mało ruchu, za mało stymulacji.

Chikita

 
Posty: 6316
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pt lip 12, 2019 21:28 Re: Kocie blogi

Chikita pisze:Sterylizacja vs waga. Sterylizacja /kastracja nie mają nic wspólnego z układem pokarmowym więc fakt, że kot tyje jest tylko i wyłącznie winą człowieka. Zła dieta, za mało ruchu, za mało stymulacji.


Akurat z tym się nie zgodzę.
Moje osobiste razem chowane od 5-tygodniowego kocięcia
Dwie kotki, różnica wieku 2 lata.
karmione identycznie.
Jedna całe życie sznurek, druga kompaktowa kuleczka.
Która na złej diecie?
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Pt lip 12, 2019 21:44 Re: Kocie blogi

andorka pisze:
Chikita pisze:Sterylizacja vs waga. Sterylizacja /kastracja nie mają nic wspólnego z układem pokarmowym więc fakt, że kot tyje jest tylko i wyłącznie winą człowieka. Zła dieta, za mało ruchu, za mało stymulacji.


Akurat z tym się nie zgodzę.
Moje osobiste razem chowane od 5-tygodniowego kocięcia
Dwie kotki, różnica wieku 2 lata.
karmione identycznie.
Jedna całe życie sznurek, druga kompaktowa kuleczka.
Która na złej diecie?


Wiesz co, moje jak do mnie przyszły to jedna nitka, druga kuleczka - ten stan udało mi się utrzymać przez jakiś czas źle karmiąc :( :oops: Dopiero gdy przeszłam na podstawowego Barfa jedna schudła, a druga nabrała ciałka. Na podstawie tego wiem, że poprzednia karma nie zaspokajała ich potrzeb i stąd jedna była za chuda, a druga była za gruba.

gusiek1

 
Posty: 1650
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lip 12, 2019 21:45 Re: Kocie blogi

Ale to działa jak u ludzi. Jeden ma tendencje do tycia, inny nie. Mogą być na tej samej diecie, a ten z tendencją i tak będzie tyć.
Moja może wpierdzielać do upadłego i nie przytyje. Kotka mojej babci musi mieć dawkowane, bo momentalnie idzie w boki.
Nie twierdzę, że wszystkie koty przy tuszy są na złej diecie. Mają za mało ruchu. Kot nie kastrowany też zmieni się w pączka jeśli nie będzie w żaden sposób stymulowany.
Koty po kastracji (przeważnie) tyją, bo nie ma rui, nie ma nakręcania, nawoływania co chcąc nie chcąc kalorie spala zwłaszcza u kotek w rui robiących wygibasy i wrzeszcząc 24/h. Po zabiegu tej gimnastyki nie ma więc jeśli samemu sie tej luki nie uzupełni kot tyje.

Chikita

 
Posty: 6316
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pt lip 12, 2019 22:12 Re: Kocie blogi

Taaak...
Pisałam o związku wina człowieka - dieta - tycie
a wyszło, że jedyna słuszna dieta to barf

Kocura, czyli najmłodsze moje "dziecię" naczytawszy się o barfie, który nie tuczy, wychowywałam głównie na mięsie, osiągnął masę 8 kg i już się cieszę, że przestał w końcu tyć. I nie zjada ile dam, zostawia w misce.
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Sob lip 13, 2019 11:03 Re: Kocie blogi

Dziękuję za uwagi. Co do ortografii, poprawiłam odrazu wszystkie, mma nadzieję że już nie ma błędów :) Jak widać człowiekiem się czasami pomyli, piszę wpisy w Wordzie później jak wstawiam na wordpress to podkreślają mi się błędy i staram się je odrazu poprawiać, widocznie niektórych nie zauważyłam. Teraz przed publikacją przeczytam tekst kilka razy :)

Kicimami

 
Posty: 3
Od: Pon lip 08, 2019 23:20

Post » Sob lip 13, 2019 14:45 Re: Kocie blogi

Stomachari pisze:Gdyby całość dopracować, to blog miałby potencjał. Ładne zdjęcia przykuwają uwagę.

Zajrzałam, graficznie jest ok., ładne zdjęcia, czytelnie rozplanowany.
Dobrze się przegląda.

Oczywiście najważniejsze są kwestie merytoryczne, ale o tym już dziewczyny napisały.
Obrazek

pisiokot

 
Posty: 13011
Od: Śro maja 03, 2006 15:37
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lip 16, 2019 10:36 Re: Kocie blogi

W tekście o kocie sikającym poza kuwetą sporo zostało poprawione. Niestety kilka błędów wciąż się uchowało ;)
Mogę na pw wypunktować, jeśli chcesz.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw lip 18, 2019 22:23 Re: Kocie blogi

"Do grona roślin przyjaznyCH kotom".
Poza tym grono roślin? Chyba wystarczy "do roślin".

Ale zdjęcia piękne!
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2745
Od: Pt cze 23, 2006 18:43




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Mojo97, polalala i 207 gości