Przygarnij Kropkę - już nie musi wypatrywać domku

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 11, 2019 17:55 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

Kropka jest po przeglądzie weterynaryjnym. Waży całe 4,1 kg. Ogólne badanie wyszło w porządku. Oczka i uszka czyste, węzły chłonne niepowiększone, zmian na dziąsłach brak. Została odrobaczona i zaczipowana. Pazurki obcięte. Chyba to ją najbardziej zdenerwowało, bo próbowała uciekać. Do tego momentu współpraca wzorowa :201461
Plan jest taki: w sierpniu badanie krwi ogólne i ewentualnie test na białaczkę, w październiku, jeśli u mnie będzie, czeka ją szczepienie. Ufff

Edit: wyniki badań Kropeczki ma przejrzeć kardiolog :ok:
Edit2: "oczka i uszka czyste" - no a jakie miały być, toć ona zadbana z domu do mnie przyszła :evil: , fakt coś potrząsała łebkiem i wetka zajrzała w uszęta, ale wszystko jest ok. Wetka zresztą pochwaliła, że kot w bardzo dobrej kondycji i w dobrej lecznicy w Warszawie była leczona. Wyniki Kropki z W-wy moja wetka przekaże do kardiolog, bo szczerze przyznała, że ta działka medyczna jest jej dość obca. A chciałaby jak najlepiej kotkę poznać, gdyby było potrzebne kiedyś jakieś leczenie w tym kierunku. Ponieważ nie mam (nie znalazłam w dokumentach) potwierdzenia ujemnych wyników z pcr, to najprawdopodobniej powtórzymy testy, żeby mieć spokojne sumienie i papier dla przyszłego domku Kropki.
Ostatnio edytowano Pt lip 12, 2019 10:11 przez SabaS, łącznie edytowano 1 raz

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Pt lip 12, 2019 7:51 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

Kciuki za przyjaźń Kropki z rezydentami :201461
I za dobre wyniki :ok:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Pt lip 12, 2019 10:37 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

SabaS, to jest bardzo fajny wątek :ok: Z przyjemnością na niego wchodzę, jest spokojnie ( to komplement), wszystko idzie w dobrym kierunku. Super!!! :ok: :ok: :ok:

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt lip 12, 2019 10:49 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

dziękuję ewar za odwiedziny i miłe słowa, chwilowo troszkę "zaniedbałam" Kropkę, w sensie jej wątek, ale miałam trochę jeżdżenia z Terenią, zresztą znowu czekają mnie codziennie wycieczki z kotą na zabiegi. :201461
Najważniejsze, że i Kropka się uspokoiła, ona naprawdę potrafi poleżeć a nawet pospać w ciągu dnia dłużej niż 15 minut. Wczoraj miałam urlop w związku z konsultacją ortopedyczną Tereni i byłam dość wcześnie w domu. Kropka właściwie całe popołudnie przespała na fotelu, zresztą pozostałe futra też. Na noc jeszcze ją zamykam, ale jak daje mi znać (najczęściej między 1 a 2 w nocy), że chce wyjść, to ja puszczam na mieszkanie. Znajduje sobie miejsce do spania i do rana wszyscy śpimy. Myślę, że dzisiejszą noc spędzimy wszyscy razem :1luvu: W dzień już ją zostawiałam z Szajbim, jak jeździłam codziennie z Terenią na zastrzyki. I nie działo się NIC niepokojącego. :ok:

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Pt lip 12, 2019 11:51 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

SabaS pisze:dziękuję ewar za odwiedziny i miłe słowa, chwilowo troszkę "zaniedbałam" Kropkę, w sensie jej wątek, ale miałam trochę jeżdżenia z Terenią, zresztą znowu czekają mnie codziennie wycieczki z kotą na zabiegi. :201461
Najważniejsze, że i Kropka się uspokoiła, ona naprawdę potrafi poleżeć a nawet pospać w ciągu dnia dłużej niż 15 minut. Wczoraj miałam urlop w związku z konsultacją ortopedyczną Tereni i byłam dość wcześnie w domu. Kropka właściwie całe popołudnie przespała na fotelu, zresztą pozostałe futra też. Na noc jeszcze ją zamykam, ale jak daje mi znać (najczęściej między 1 a 2 w nocy), że chce wyjść, to ja puszczam na mieszkanie. Znajduje sobie miejsce do spania i do rana wszyscy śpimy. Myślę, że dzisiejszą noc spędzimy wszyscy razem :1luvu: W dzień już ją zostawiałam z Szajbim, jak jeździłam codziennie z Terenią na zastrzyki. I nie działo się NIC niepokojącego. :ok:



powodzenia, za wspólną noc :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt lip 12, 2019 12:18 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

Przywitam się z moją gromada 3 koty plus pies. Wątek bardzo ciekawy, jestem w tramwaju i omalo co nie przejechałam mojego przystanku tak się wciągnęłam w historię Kropki. :ryk: :ryk:
Moje koty to troki od kaleson. Tylko Migotka czasami pobryka z Emi
I będę tu zaglądać i czekam na żyrandol :ryk: :ryk:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25465
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lip 12, 2019 12:50 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

Gosiagosia pisze:Przywitam się z moją gromada 3 koty plus pies. Wątek bardzo ciekawy, jestem w tramwaju i omalo co nie przejechałam mojego przystanku tak się wciągnęłam w historię Kropki. :ryk: :ryk:
Moje koty to troki od kaleson. Tylko Migotka czasami pobryka z Emi
I będę tu zaglądać i czekam na żyrandol :ryk: :ryk:

Daisy moze ja podszkolić , bo była na lampie w kuchni :mrgreen:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt lip 12, 2019 18:10 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

mir.ka pisze:
Gosiagosia pisze:Przywitam się z moją gromada 3 koty plus pies. Wątek bardzo ciekawy, jestem w tramwaju i omalo co nie przejechałam mojego przystanku tak się wciągnęłam w historię Kropki. :ryk: :ryk:
Moje koty to troki od kaleson. Tylko Migotka czasami pobryka z Emi
I będę tu zaglądać i czekam na żyrandol :ryk: :ryk:

Daisy moze ja podszkolić , bo była na lampie w kuchni :mrgreen:

Czyli bierzesz Kropkę na szkolenie :ryk:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25465
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lip 13, 2019 19:57 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

O nie nie dziewczyny, za takie szkolenie Kropki to ja podziękuję. Ale doceniam dobre chęci :201494 Domku nam trzeba :201461
Dzisiaj Kropka i Szajbus przebywały razem przez jakieś 7 godzin. Miałam trochę pietra, nie powiem . Tereska została odizolowana, z racji złego samopoczucia wprowadza do stadka nerwową atmosferę. Jako ta chorsza dostała na czas izolacji pokój z wyjściem na balkon :) Wracałam do domu prawie biegiem, drżącymi rękami otwierałam drzwi mieszkania, mając przed oczami obraz niezłej awanturki między kotami. Tymczasem powitały mnie w przedpokoju dwa spokojne koty z ogonami w górze, ocierające się o moje nogi. Nie uwierzyłam, że poszło aż tak dobrze. Przeszłam wszystkie pomieszczenia. Śladów walki brak, nic nie zniszczone, futro nie latało, nawet szuflady nieotwarte. Sukces :ok:

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Nie lip 14, 2019 6:20 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

Kiedy jeszcze pracowałam i wiele godzin nie było mnie w domu to również wracałam z duszą na ramieniu. Okazywało się jednak, że podczas mojej nieobecności koty spały, nie miały jakoś motywacji do rozrabiania, w domu był porządek. Dodam, że na początku mojej przygody z kotami nie uważałam za stosowne izolować kotów :wink: Najwyraźniej głupi ma szczęście.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie lip 14, 2019 10:24 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

SabaS pisze:O nie nie dziewczyny, za takie szkolenie Kropki to ja podziękuję. Ale doceniam dobre chęci :201494 Domku nam trzeba :201461
Dzisiaj Kropka i Szajbus przebywały razem przez jakieś 7 godzin. Miałam trochę pietra, nie powiem . Tereska została odizolowana, z racji złego samopoczucia wprowadza do stadka nerwową atmosferę. Jako ta chorsza dostała na czas izolacji pokój z wyjściem na balkon :) Wracałam do domu prawie biegiem, drżącymi rękami otwierałam drzwi mieszkania, mając przed oczami obraz niezłej awanturki między kotami. Tymczasem powitały mnie w przedpokoju dwa spokojne koty z ogonami w górze, ocierające się o moje nogi. Nie uwierzyłam, że poszło aż tak dobrze. Przeszłam wszystkie pomieszczenia. Śladów walki brak, nic nie zniszczone, futro nie latało, nawet szuflady nieotwarte. Sukces :ok:


widać szuflady były mało atrakcyjne jak mozna było się pobawic z drugim kotem
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie lip 14, 2019 10:29 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

ewar pisze:Kiedy jeszcze pracowałam i wiele godzin nie było mnie w domu to również wracałam z duszą na ramieniu. Okazywało się jednak, że podczas mojej nieobecności koty spały, nie miały jakoś motywacji do rozrabiania, w domu był porządek. Dodam, że na początku mojej przygody z kotami nie uważałam za stosowne izolować kotów :wink: Najwyraźniej głupi ma szczęście.


Ja adoptując Tofika, a później Elenkę nawet nie wiedziałam , ze koty powinno się izolować . Wg mnie wszystko zależy od kotów, Rudzia jest spokojnego charakteru i zaakceptowała od razu Tofika, a jak przyszła do nas Elenka to Tofik od razu zaczął się nią opiekować. Moze dlatego ,ze oboje byłi z tego samego miejsca :wink:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie lip 14, 2019 20:17 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

Też przeczytałam za jednym razem. Fajnie by było, gdyby mogła zostać, w końcu już tyle przeszła dziewczynka. :201461
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Pon lip 15, 2019 10:49 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

Wspólna, niejedna już zresztą, noc już za nami. Było całkiem przyjemnie :) Momentami nawet byliśmy całą trójką w pościeli. Terenia cały czas izolowana, jedynie w ciągu dnia jak jestem w domu, to stadko się integruje.
Kropka uwielbia się chować pod kołdrę albo kocyk, tak kocyk też był przy otwartym oknie :) Ryje wtedy pyszczkiem po łóżku jak jakiś kret w ziemi drążąc korytarze :)
A tak nam leniwie minął weekend
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ooo tyle miejsca potrzebuję w nowym domku :)
ObrazekObrazek

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Pon lip 15, 2019 12:57 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

:1luvu: ciekawe jak Ty ja oddasz.....
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 92 gości