Pomoc z kuwetowymi sprawami

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 11, 2019 18:33 Pomoc z kuwetowymi sprawami

Witajcie!
Przychodze do was z problemem, kolejnym z serii, kot nie sika do kuwety.
U mnie jest to troche bardziej pogmatwane.
Od jakiegoś czasu (4 dni) kot zupełnie się roztroił, przed tem wszystko było dobrze, załatwiał się tylko do kuwety, nigdzie indziej.

Natomaist od 4 dni ciągle sika na pościel. Do kuwety cały czas robi, ale tylko kał.
Nie rozumiem totalnie tego, kuweta zawsze jest czysta, wysprzątana, więc napewno z nią problemu nie ma.
Ale dlaczego akurat tylko mocz oddaje gdzie indziej?


Miałem taką sytację, że gdy na chwilę wyszedłem z sypialnii, kot zesikał się na pościel, po 10 minutach zmieniłem ją na nową (10 minut zmieniałem pościel) a następnie po położeniu nowej na łóżko, kot od razu na nią wszedł i zesikał się w to samo miejsce...
Mał ktoś z was taką sytację, prosze o pomoc :o

dominikue

 
Posty: 4
Od: Czw lip 11, 2019 18:25

Post » Czw lip 11, 2019 18:38 Re: Pomoc z kuwetowymi sprawami

Gdy kot załatwia się poza kuweta, to najczęściej jest oznaką problemów ze zdrowiem.
Spróbowałabym złapać mocz do badania, a dodatkowo wizyta u weta i przegląd kota od stóp do głów. gdy moja się zaczęła załatwiać poza kuweta tak zrobiłam.

gusiek1

 
Posty: 1658
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 11, 2019 18:43 Re: Pomoc z kuwetowymi sprawami

Rozumiem :o a gdy poszłaś do weterynarza co się okazało? były jakieś problemy?

dominikue

 
Posty: 4
Od: Czw lip 11, 2019 18:25

Post » Czw lip 11, 2019 18:52 Re: Pomoc z kuwetowymi sprawami

dominikue pisze:Rozumiem :o a gdy poszłaś do weterynarza co się okazało? były jakieś problemy?

Tak, u nas problemy były z układem pokarmowym. Ale każdy kot może mieć swoje problemy.
Gdzie mieszkasz? Na forum mamy listy polecanych wetow, może się znajdzie jakiś z Twoich okolic.
Pewnie i inni, bardziej doświadczeni się później wiszą i poradzą coś więcej. Napisz coś więcej ile lat ma kot, czy to.kot czy kotka, czy wysterylizowana/y, czy coś się ostatnio zmieniło.

gusiek1

 
Posty: 1658
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 11, 2019 19:29 Re: Pomoc z kuwetowymi sprawami

mam jednego weta w okolicy do którego chodzę, w sobotę idę do niego

Kotka, 6 miesięcy, niesterylizowana, nie zmieniło się nic

dominikue

 
Posty: 4
Od: Czw lip 11, 2019 18:25

Post » Czw lip 11, 2019 20:36 Re: Pomoc z kuwetowymi sprawami

dominikue pisze:
Kotka, 6 miesięcy, niesterylizowana, nie zmieniło się nic


:)) tak myslę, że jednak zmieniło się wiele :) kotka ma pewnie ruję i zaczęła znaczyć - łóżka sa wtedy chyba najczęstszym miejscem sikania :) zaplanowałabym jak najszybszą sterylizację, żeby jej się nie utrwalił pomysł sikania w tym miejscu :)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7102
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw lip 11, 2019 20:44 Re: Pomoc z kuwetowymi sprawami

Właśnie wątpię ze to ruja, poza sikaniem zachowuje się w 100% tak samo

dominikue

 
Posty: 4
Od: Czw lip 11, 2019 18:25

Post » Czw lip 11, 2019 21:14 Re: Pomoc z kuwetowymi sprawami

przy pierwszej rui, ale i później kotka wcale nie musi w widoczny sposób zmienić zachowania. Ale też sikanie może być pierwszym sygnałem nadchodzącej rujki. A osobiscie znam 3 kotki, które nigdy wcześniej nie załatwiły się poza kuwetą, a właśnie w okolicy tego 6 miesiąca, właśnie na łożko opiekuna zaczęły się załatwiać. Częśc z nich miała też inne zachowania, 1 nie. Po sterylizacji problem niemal od razu przeszedl jak ręką odjął. w przypadku jednej jeszcze raz po wycięciu nasikała, ale jak hormony się ustabilizowały- nigdy wiecej

Oczywiscie, może być to coś innego, ale kotka, niewysterylizowana, w tym wieku i uporczye sikanie na łożko własnie- w to pierwsze celowałabym
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7102
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pt lip 12, 2019 9:02 Re: Pomoc z kuwetowymi sprawami

Na Twoim miejscu cieszylabym się z rujki. Tego problemu łatwo się pozbyć - jeden zabieg i po kłopocie :) inne opcje są mniej optymistyczne. Zacznij od kastracji.
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 133 gości