Kotki do adopcji z okolic Kościana(Wielkopolska)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 10, 2019 16:08 Kotki do adopcji z okolic Kościana(Wielkopolska)

Witam Wszystkich :) Zakładam nowy wątek za namową kilku użytkowników w sprawie szukaniu nowych i dobrych domów dla kotków.
Przedstawię Wam moją kocią rodzinkę ale bez zdjęć.

Kitka.
Maść czarna, jest najstarsza i ma ok.9-10 lat. Niestety jeszcze nie wysterylizowana ani nie szczepiona. Ma trzy kotki, Lusia(czarno-biała), Czester(czarno-biały) i Angelo(biało-czarny). Urodziły się 12 maja, są odrobaczone.

Paula.
Maść czarna, ok.3 lat. Wysterylizowana i zaszczepiona.

Patryk.
Brat Pauli - Maść czarna, ok.3 lat. Wykastrowany i zaszczepiony.

Cypisek.
Maść czarno-biały, niecałe 3 lata. Zaszczepiony a kastrowany będzie 22 lipca.

Psotka.
Maść czarna ma 2 lata. Zaszczepiona i wysterylizowana.

Pchełka.
Siostra Psotki - Maść czarna ma 2 lata. Zaszczepiona i wysterylizowana.

Błyskawica.
Maść szaro-biała ma prawie 2 lata. Zaszczepiona i wysterylizowana.

Kicia.
Maść czarna, ma ok.2 lat i zaszczepiona.

Dyzio.
Maść czarno-biały, ma prawie rok. Zaszczepiony a kastrowany będzie 22 lipca.

Bella.
Siostra Dyzia, maść czarno-biała, ma prawie rok. Zaszczepiona a wysterylizowana będzie w piątek 12 lipca.

Są jeszcze trzy kotki o nietypowej maści, kotka z dwoma kociakami. Zostają u brata na stałe :)
Ostatnio edytowano Śro lip 10, 2019 17:46 przez Daisy123, łącznie edytowano 1 raz

Daisy123

 
Posty: 53
Od: Pt maja 24, 2019 5:14

Post » Śro lip 10, 2019 16:13 Re: Kotki

Oddam kotki w dobre ręce ale tylko wtedy jak będą miały lepiej niż u mnie. I jeszcze warunek, abym mogła je odwiedzać :)
Wszystkie kotki są oswojone, lubią się bawić i być głaskane. Największą gadułą jest Błyskawica.

Daisy123

 
Posty: 53
Od: Pt maja 24, 2019 5:14

Post » Śro lip 10, 2019 17:02 Re: Kotki

Daisy - dla pełnej jasności, powinnaś napisać /w tytule wątku/ gdzie kotki przebywają.
No i Twoje oczekiwania w kwestii odwiedzin u kotków: czy jeśli trafiłyby do innej miejscowości...Twoje odwiedziny miałyby być, na jakiej zasadzie... niezapowiedziana wizyta czy weekend u kotków :wink:
"I jeszcze warunek, abym mogła je odwiedzać :)" to niewiele wyjaśnia.

kajtek56

 
Posty: 366
Od: Nie maja 04, 2008 10:11
Lokalizacja: Zielonka

Post » Śro lip 10, 2019 17:38 Re: Kotki

I foty by się przydały, bo z samego opisu wiele nie wynika.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro lip 10, 2019 17:52 Re: Kotki do adopcji z okolic Kościana(Wielkopolska)

Zmieniłam tytuł, czy tak jest lepiej ? Nie znam się na tym czy dobrze to napisałam. A zdjęcia dam za kilka dni.
A jeśli chodzi o odwiedziny to chciałabym sprawdzać jak znajdą nowy dom czy tam mają dobrze, czy są zdrowe itd.

Daisy123

 
Posty: 53
Od: Pt maja 24, 2019 5:14

Post » Śro lip 10, 2019 18:10 Re: Kotki do adopcji z okolic Kościana(Wielkopolska)

Opisz jakie koty mają charaktery, co lubią.
Są koty co głośno mruczą. Inne same przychodzą na kolana, albo uwielbiają spać z opiekunami w łóżku. Inne witają się w progu jak się wraca z pracy. Są koty niezwykle zręczne, które wyciągną chrupki z każdego zakamarka kociej zabawki.

Czy wśród tych kotów są jakieś, które są ze sobą wyjątkowo zżyte i dobrze, żeby poszły wspólnie do jednego domu. Czy są takie, które nadają się tylko na jedynaki, bo się z innymi nie dogadują.

G0cha

 
Posty: 88
Od: Nie sie 05, 2018 12:26
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 11, 2019 6:45 Re: Kotki do adopcji z okolic Kościana(Wielkopolska)

Pozwolę sobie napisać coś co ciebie nie ucieszy.
Na miau o domki trudno bo prawie każdy ma w swym domu koty pod opieką. Znalezione, przygarnięte, nie nadające się do wypuszczenia gdy okazały sie być miłe gdy je złapano na kastrację lub zbyt chore by powrócić na wolnosć ... Z różnych przyczyn nasze domy są pełne. Osobiście mam w domu kilkanaście kotów (szukają domó) plus prawie 30 dokarmianych. Na miauku mówi sie o takich domach tymczasowe DT.
My nie szukamy domów na miau tylko robimy ogłoszenia naszym kotom na stronach internetowych. Piszemy jakiś tekst, opisujemy kota, warunki adopcji, zamieszczamy zdjęcia. Ogłaszam na adopcje.miau , olx, gumtree, gratka , lento.
Umieszczam ogłoszenia na fb przez stronę np z olx. Jak to wygląda możesz zerknąć na moje. Są po lewej stronie pod nickiem.

Chętnym jacy się zgłoszą są "wypytywani", proszę o wypełnienie ankiety, muszą mieć zabezpieczone okna i balkon, domy tylko nie wychodzące, obowiązkowa kastracja, wizyta przed adopcyjna celem sprawdzenia warunków. I po adopcyjna celem sprawdzenia jak kot się ma. Pospisuję umowę adopcyjną i każdy kto jej nie chce nie dostaje kota. Zresztą nie dostaje jak nie spełnia jakiegoś innego warunku. To trwa ,bo o dobre domy trudno ale warto czekać. Nie widzę potrzeby oddania swojego wypasionego tymczasa na "oko". Moje koty są zaszczepione, przetestowane, odrobaczone i wykastrowane jeśli są w wieku do tego odpowiednim - mają założone ks.zdrowia.

Założenie wątku na miauku dla tymczasów jest dobrym pomysłem. Dostaniesz tutaj wiele dobrych rad.
Może akuratnie trafi się ktoś kto zakocha się w twoim kocie. Dlatego ważne są fotki umieszczone przy opisie. Cudom trzeba pomóć.
Szukanie domków to stres. Bywa długotrwałym procesem. Rozmowy z chetnymi tez są trudne i bardzo wyczerpujące nerwowo. Nigdy się nie wie czy dobrze się wybrało. Dlatego należy wybrać najlepszą opcję. Najbardziej dla kota bezpieczną i zapewniającą dobry byt.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw lip 11, 2019 8:50 Re: Kotki do adopcji z okolic Kościana(Wielkopolska)

Dziękuję bardzo za cenne informacje. Założę konto na olx i tam dam ogłoszenie.

Mam jeszcze pytanie do ASK@. Jak ma wyglądać taka ankieta i umowa adopcyjna ?

Daisy123

 
Posty: 53
Od: Pt maja 24, 2019 5:14

Post » Czw lip 11, 2019 9:19 Re: Kotki do adopcji z okolic Kościana(Wielkopolska)

Daisy123 pisze:Dziękuję bardzo za cenne informacje. Założę konto na olx i tam dam ogłoszenie.

Mam jeszcze pytanie do ASK@. Jak ma wyglądać taka ankieta i umowa adopcyjna ?

odezwij się na maila m.aska@wp.pl podeślę tobie ankietę z jakiej ja korzystam. Umowy adopcyjne można podejrzeć jak wyglądają na stronach fundacji. Zwryfikowac na swoje potrzeby. Mam gdzieś starą gdy jeszcze nie korzystałam z fundacyjnych. Jak znajdę to podeślę.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw lip 11, 2019 9:57 Re: Kotki do adopcji z okolic Kościana(Wielkopolska)

Nigdy nie szukałam domów kotom. Nie chcę się za bardzo wymądrzać z radami, bo nie mam w tym doświadczenia, ale mocno kibicuję Daisy.
Chciałam zapytać o umowy adopcyjne. Jeśli korzysta się z takich fundacyjnych, nawet jeśli wprowadza się w nich zmiany, to chyba trzeba zapytać fundację o zgodę?

G0cha

 
Posty: 88
Od: Nie sie 05, 2018 12:26
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 11, 2019 10:06 Re: Kotki do adopcji z okolic Kościana(Wielkopolska)

Na forum są wzory umów adopcyjnych, ale w związku z RODO trzeba je trochę zmodyfikować. Wyadoptowanych kotów nie odwiedzam, ale mam kontakt z domkami, to wystarczy. Ważna, wręcz kluczowa jest wizyta przedadopcyjna. Ankiet nie wysyłam, po prostu rozmawiam z potencjalnym domkiem.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw lip 11, 2019 10:40 Re: Kotki do adopcji z okolic Kościana(Wielkopolska)

ewar pisze:Na forum są wzory umów adopcyjnych, ale w związku z RODO trzeba je trochę zmodyfikować. Wyadoptowanych kotów nie odwiedzam, ale mam kontakt z domkami, to wystarczy. Ważna, wręcz kluczowa jest wizyta przedadopcyjna. Ankiet nie wysyłam, po prostu rozmawiam z potencjalnym domkiem.

Nie chodzi o to czy się odwiedzi dom czy nie po adopcji.Też mało łażę bo mam z domami stały kontakt. Ale chodzi o to by dana osoba wyraziła zgodę na taką wizytę. Musi być to zawarte w umowie.
Korzystam z ankiet często. Nie mam kiedy rozmawiać. Rano, kiedy dzwonią najczęściej , jestem w pracy. A po południu poruszamy tematy już w ankiecie obeznane. Poza tym wyklucza ona od razu ludzi nie zdecydowanych. Wielu osobom otwiera oczy na tematy dla nich nie znane. A o których mogłabym zapomnieć wspomnieć. Jest też pytanie o wizyty przed i po.
Każdy ma swój system weryfikowania domów. Każdy sam musi wypracować jakiś.
Sama robię ogłoszenia, sama weryfikuję chętnych, mimbla64 pomaga w wizytach. Robi fotki. Za co jestem jej wdzięczna.
Poza tym ankieta to doskonała ściągawka dla początkującego opiekuna. Podowiada jakie pytania należy zadać. Mnie w pierwszym okresie bardzo pomogła ogarnąć temat adopcji. Teraz bywa różnie z rozmowami. Ale teraz mam wieloletnie doświadczenie.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw lip 11, 2019 13:26 Re: Kotki do adopcji z okolic Kościana(Wielkopolska)

ASK@ pisze:
Daisy123 pisze:Dziękuję bardzo za cenne informacje. Założę konto na olx i tam dam ogłoszenie.

Mam jeszcze pytanie do ASK@. Jak ma wyglądać taka ankieta i umowa adopcyjna ?

odezwij się na maila m.aska@wp.pl podeślę tobie ankietę z jakiej ja korzystam. Umowy adopcyjne można podejrzeć jak wyglądają na stronach fundacji. Zwryfikowac na swoje potrzeby. Mam gdzieś starą gdy jeszcze nie korzystałam z fundacyjnych. Jak znajdę to podeślę.


Napisałam na maila do Ciebie.

Założyłam też konto na olx i jedno ogłoszenie już umieściłam ale bez zdjęcia.

Daisy123

 
Posty: 53
Od: Pt maja 24, 2019 5:14

Post » Czw lip 11, 2019 13:33 Re: Kotki do adopcji z okolic Kościana(Wielkopolska)

Bez zdjęcia nie ma sensu ogłaszać. Ludzie to głównie wzrokowcy, najpierw oglądają zdjęcia, a potem czytają tekst ogłoszeń.
ASK@, każdy ma swoje sposoby, przyzwyczajenia, jak i warunki, które stawia.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw lip 11, 2019 13:43 Re: Kotki do adopcji z okolic Kościana(Wielkopolska)

Daisy123 pisze:Założyłam też konto na olx i jedno ogłoszenie już umieściłam ale bez zdjęcia.

ewar pisze:Bez zdjęcia nie ma sensu ogłaszać. Ludzie to głównie wzrokowcy, najpierw oglądają zdjęcia, a potem czytają tekst ogłoszeń.


Prawda, zdjęcie do podstawa.
A możesz podesłać link do tego ogłoszenia?

G0cha

 
Posty: 88
Od: Nie sie 05, 2018 12:26
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: imatotachi, magic99, Majestic-12 [Bot] i 338 gości