Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 48

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lip 09, 2019 12:27 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

O Boże, Ciebie jak nie ma w sklepie to tam się robi syf itp. Co na to kierowniczka to ona powinna dopilnować czystości i pracowników. Nie mogę tego zrozumieć :strach:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lip 09, 2019 12:38 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Gosiagosia pisze:O Boże, Ciebie jak nie ma w sklepie to tam się robi syf itp. Co na to kierowniczka to ona powinna dopilnować czystości i pracowników. Nie mogę tego zrozumieć :strach:

Mamy 4 osoby na L4 ( 2 z mojego stoiska i 2 kasjerki) , zeszły tydzień to 3 osoby na urlopach w tym jeden z zastępców kierownika , w biurze brak jednego kierownika - ogólnie totalny brak ludzi do pracy.
Stan na dzisiaj całego personelu to : główny kierownik i 2 zastępców, 3 osoby na stoisku mięsnym , 2 kasjerów i 2 głuche osoby do wykładania towaru czyli stan pracowników to 10 osób + 2 kasjerki na L4 i 2 ze stoiska mięsnego na L4. Z tych 10 osób 2 są na urlopie więc kierownik ma małe pole do popisu. Gdyby nie APT ( agencja pracy tymczasowej ) to bylibyśmy w totalnej dupie bo nie byłoby kasjerów w sklepie.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lip 09, 2019 12:46 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ewa L. pisze:
Gosiagosia pisze:O Boże, Ciebie jak nie ma w sklepie to tam się robi syf itp. Co na to kierowniczka to ona powinna dopilnować czystości i pracowników. Nie mogę tego zrozumieć :strach:

Mamy 4 osoby na L4 ( 2 z mojego stoiska i 2 kasjerki) , zeszły tydzień to 3 osoby na urlopach w tym jeden z zastępców kierownika , w biurze brak jednego kierownika - ogólnie totalny brak ludzi do pracy.
Stan na dzisiaj całego personelu to : główny kierownik i 2 zastępców, 3 osoby na stoisku mięsnym , 2 kasjerów i 2 głuche osoby do wykładania towaru czyli stan pracowników to 10 osób + 2 kasjerki na L4 i 2 ze stoiska mięsnego na L4. Z tych 10 osób 2 są na urlopie więc kierownik ma małe pole do popisu. Gdyby nie APT ( agencja pracy tymczasowej ) to bylibyśmy w totalnej dupie bo nie byłoby kasjerów w sklepie.

Ja ci współczuję, ta praca wysysa z ciebie wszystkie życiowe soki. Ten sklep jest jakiś pechowy, zatrudnia samych nieudaczników. Ewa przepraszam że tak piszę ale ten proces trwa u was już bardzo długo. Wiem że czasami w zakładach pracy są problemy ale są one jakoś rozwiązywane a u Was zero dobrych rozwiązań i pomysłów na polepszenie warunków pracy i zatrudnienia. Koło mnie są prywatne delikatesy i jak były problemy z personelem polskim to zatrudnił ukraiński i jest super.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lip 10, 2019 12:14 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Nie gniewam się Gosiu o to co piszesz. Czy sklep jest pechowy ? Nie wiem ale to chyba raczej nie wina sklepu tylko ludzi. Za 3 miesiące minie mi 5 lat jak tu pracuję . Aśka to mój czwarty kierownik pod którym pracuję i widzę , że tylko za czasów pierwszej kierowniczki w tym sklepie naprawdę było dobrze. Pracownicy byli wyszkoleni , każdy znał swój zakres obowiązków, każdy wiedział co ma robić i wszystko dobrze szło. Po ok roku od naszego otwarcia otwierali kolejny sklep i I z- ca kierownika obejmował tam funkcję głównego kierownika . Padła propozycja , że kto chce może przejść na nowy sklep . Ponad połowa przeszła bo miały bliżej do pracy i praktycznie od tego czasu zaczęły się problem z personelem. Długo brakowało nam ludzi a ci co przychodzili nie koniecznie mieli pojęcie o pracy w sklepie. I taka passa ciągnie się do dziś. Przez te lata zauważyłam , że ludziom po prostu nie chce się pracować a wręcz uważają , że pieniądze im się należą za to , że przyszli choć i z przychodzeniem bywa różnie. Albo trafiają się osoby z problemem alkoholowym co po 10 tym po wypłacie giną na kilka dni , albo niestabilni emocjonalnie , albo tacy co przychodzą jak chcą i w nosie mają grafik. Ciężko jest o dobrego pracownika bo po tych wszystkich pisowskich plusach ludziom przestało zależeć na pracy.
Mamy kilka takich kwiatków. Moja jedna koleżanka ze stoiska zwolniła się z pracy bo przechodziła na emeryturę po czym po dwóch miesiącach zatrudniła się znowu . Przepracowała kilka miesięcy i poszła na L4 bo ją kolanko bolało . Na zwolnieniu jest już 6 miesiąc i ma to gdzieś. Nadal jest zatrudniona czyli lata pracy jej lecą , dostaje jakieś grosze z zusu i emeryturę i ma wszystko gdzieś. Druga zwolniła się od nas jak wprowadził pis 500+ bo ma trójkę dzieci. Jak zwolnili męża a pracował na kolei to wróciła do pracy. Popracowała kilka miesięcy i poszła na L4 na 4 miesiące bo dostała krwotoku. Wróciła do pracy przepracowała kolejne 5 miesięcy i poszła na 4 miesiące na kręgosłup. Popracowała 3 miesiące i już 3 miesiąc jest na L4 bo nie wróciła po świętach wielkanocnych . Najpierw miała mieć przed zawał , później , że to kręgosłup , jeszcze później znów coś innego a teraz to jej chyba ślepa kiszka w uchu wyrosła bo za każdym razem jak kierowniczka pyta co jej jest to za każdym razem na coś innego choruje. Kolejna kasjerka nic jej nie było nagle nie przyszła do pracy a za dwa dni wpłynęło L4 . Nie wiadomo co jej jest a już ponad miesiąc na L4. Kolejna kasjerka zaszła w ciążę a ponieważ to ciąża zagrożona bo ma 42 lata więc poszła na L4 . Kolejna koleżanka ze stoiska której jak byłam na urlopie wyskoczył bark i też jest na L4 ale podobno w przyszły wtorek już wraca. Tak więc mamy mnóstwo pozajmowanych etatów tylko ludzi do pracy brak. Z czynnego zawodowo personelu jest 2 kasjerów, 2 osoby na stoisku i 2 głuche do wykładania towaru i 3 kierowników a z tego jeszcze 2 osoby są na urlopach.
Sama teraz widzisz , że kierowniczka nie ma zbytniego pola do popisu nie ma kogo pilnować i kogo cisnąć by wszystko było zrobione jak należy.
Kolejnym problemem są grafiki . Dostajesz grafik na koniec miesiąca ale z chwilą gdy go dostajesz możesz być pewna , że już jest nie aktualny bo wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie. Przykład : byłam w sobotę 6 lipca po grafik . W grafiku miałam taki rozkład pracy na ten tydzień - poniedziałek od 14 do 22.30 , wtorek od 14 do 22.30 , środa od 18 do 6 , czwartek wolne , piątek wolne , sobota od 14 do 22 , niedziela wolne .
Grafik obowiązywał w moim przypadku 2 dni bo wczoraj uległ zmianie. W środę pracować miałam od 16 do 2, czwartek wolne , piątek od 14 do 22.30, sobota od 14 do 22 i niedziela wolne. Nie minął jeszcze dzień a tu kolejna zmiana tego jednego dnia wolnego w czwartek też już nie mam bo idę do pracy od 16 do 22.30 bo mam jako nadgodziny bo nie ma komu przyjść do pracy . Szkoda tylko , że nikt nie zapytał mnie o zdanie czy chcę przyjść na nadgodziny , czy mi pasuje , czy nie mam planów. Zawsze mi się wydawało , że nadgodziny nie są przymusem tylko pracownik decyduje czy je chce czy nie ale widocznie ja z innej epoki jestem. Całe szczęście , że niedziele są wolne bo pewnie jeszcze w niedziele bym musiała przyjść bo też nie ma kogo postawić. Czasami zaczynam myśleć , że teraz płacę karę za to , że byłam na urlopie.
Dobra wyrzuciłam to z siebie. Czy mi lżej ? Nie wiem . Jedyne co wiem to nie tylko u nas tak jest. Wszędzie z kim był nie rozmawiała z mojej branży wszędzie jest taka kicha bo brak ludzi do pracy.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lip 10, 2019 14:30 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Tylko ty możesz wyrazić zgodę na nadgodziny i pracodawca nie może cię do tego zmusić. To nie jest Twoja sprawa że nie ma kto pracować. 8O
Ja wiem że chcesz pracować i musisz dotrwać do emerytury ale też należy Ci się szacunek od strony kierownictwa a nie wyzysk. Trzymam kciuki za Twoje zdrowie. :ok:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lip 10, 2019 17:10 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Trzymaj się mocno.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro lip 10, 2019 18:02 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Szok.
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Śro lip 10, 2019 18:05 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ewciu, z tym że ludzie nie chcą pracować to masz zupełną rację. U nas co prawda trochę inna sytuacja bo potrzebujemy ludzi z określonym wykształceniem, a płacimy niewiele, ale też były problemy przy naborach. Ładnych kilka lat temu potrzebowaliśmy kogoś na zastępstwo chyba na 1,5 miesiąca do sekretariatu i było pełno chętnych, wybierać i przebierać. Teraz szukaliśmy kierowcy i tłumu chętnych nie było. A jak potrzebujemy stażysty, to niektórzy przychodzą i od razu chcą żeby im napisać, że do tej pracy się nie nadają (a stażyści u nas dostają naprawdę łatwe zadania).

Dobra, koniec marudzenia. Jak się miewają kocie panienki? Jak apetyt Zuzi?
Moja Ofelia marudzi przy misce, chyba zakłaczona, ale pasty na kłaki nie chce ruszyć, nawet jak jej zmieszam z pastą serową.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33157
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro lip 10, 2019 18:08 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Niestety, pracodawca może nakazać pracę w "nadgodzinach" :(

"Czy pracodawca może nakazać pozostanie „po godzinach"?

W skrócie – tak. I nie ma tu znaczenia np. zmęczenie pracownika czy jego prywatne plany. Takie prawo daje pracodawcy Kodeks Pracy, a pracownik ma obowiązek stosowania się do poleceń przełożonych. Są jednak pewne warunki. Dodatkowa praca musi odpowiadać kwalifikacjom pracownika, nie może też przekroczyć dopuszczalnych prawem norm. Nadgodziny nie mogą trwać dłużej niż 150 godzin rocznie (nie dotyczy to kierowców, dla których limit podwyższono do 260 godzin). Ważne jest też, by został zachowany wymóg nieprzerwanego czasu odpoczynku, który wynosi 11 godzin na dobę".
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7976
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Śro lip 10, 2019 18:12 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Dokładnie ewkkrem ma rację.
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Śro lip 10, 2019 22:57 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Dobrze, że ewkkrem się zna

MaryLux

 
Posty: 159597
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lip 11, 2019 7:50 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Pracy w nadgodzinach to chyba nie można zlecić osobie niepełnosprawnej, tak mi się coś zdaje.... :oops:

Anna2016

 
Posty: 10441
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Czw lip 11, 2019 12:23 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ale tu nie chodzi o zostanie po godzinach pracy tylko pracę w dzień wolny a te godziny są wliczone jako nadgodziny bo przekraczają miesięczną normę godzin do wypracowania. O tym , że pracodawca może kazać zostać po godzinach pracy to wiem .
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lip 11, 2019 12:26 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Anna2016 pisze:Pracy w nadgodzinach to chyba nie można zlecić osobie niepełnosprawnej, tak mi się coś zdaje.... :oops:

Tego nie wiem bo ja .....przynajmniej teoretycznie .....jestem sprawna bo jestem 100% etatowym pracownikiem bez grupy inwalidzkiej.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lip 11, 2019 20:18 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ewcia przyjeżdżaj do nas
w POLOMARKECIE potrzebują i płacą dobrze a po wakacjach biedronkę maja otworzyć - wszyscy ci będą zazdrościli że mieszkasz nad morzem :ryk: :ryk: :ryk:


Bosiu i reszta ferajny dziękują Cioci Ewie za pieniądze na mięsko
:1luvu: :1luvu: :1luvu:
Urwis [*] 01.03.2014 r.; Franek [*] 07.11.2014 r.; Młody zaginął 24.09.2019 r.; Adek [*] 08.03.2020 r.; Morf [*] 02.06.2021 r.; Kotka Polka zaginęła w lipcu 2022 r. - kiedyś się spotkamy

isabell36

 
Posty: 10542
Od: Pt gru 25, 2009 17:56
Lokalizacja: Rewal

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: grubysnake i 66 gości