Bazia już nie szuka. Ale potrzebny młody kot na gospodarstwo

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 18, 2019 7:13 Re: Bazia już nie szuka. Ale potrzebny młody kot na gospodar

megan72 pisze:Bo te dwie małe, które od niego zabrałam na sterylkę, ewidentnie sobie rady nie dawały.

Mnie skóra cierpnie, jak pomyślę, że miały wrócić na to gospodarstwo :evil: Żadne dzikuski z nich, dobrze, że mają domki.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto cze 18, 2019 8:18 Re: Bazia już nie szuka. Ale potrzebny młody kot na gospodar

Jola mówi, że kotów "na wieś" raczej nie ma, dała jakieś 2 lata temu i ciągle są kłopoty, ktoś tam dojeżdża, dokarmia, odrobacza, bo kotom tasiemce u pupy wiszą, a miejscowy wet twierdzi, ze nie ma co odrobaczać, bo jak kot je myszy, to musi mieć tasiemca.
Ale przede wszystkim, tak jak pisała megan72,
to musi być kot, który w podobnych warunkach przyszedł na świat/bytował. Boję się, że miejski wolnożyjący, dokarmiany przez karmicieli, może nie ogarnąć takiej stołówki.
. A Joli koty są miejskie, nienawykły do takiego życia.
Poza tym koty młodsze w sumie 3 takie "ok. roku" są raczej oswojone, a dziczki to mają po 5-7 lat, więc pan gospodarz nie zechce podobnych "staruszków". Z Jolą trudno mi się było dogadać, bo obolała i głucha, słyszy trochę na jedno ucho, całą noc nie spała z bólu, jakoś ta opuchlizna nie chce do końca opaść, bierze 2 antybiotyki, inne leki, ale jeszcze nie pomogło! :(
Dziewczyny, ja wiem, że to głupio brzmi przy takiej ilości kotów. Może któraś z Was chciałaby porozmawiać z Jolą, mogę dać telefon. Sama jeszcze napiszę sms, bo przez telefon nie zdołałam przekazać wszystkiego o warunkach, Jola jak usłyszała hasło kot na wieś to od razu powiedziała, że nie.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59708
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto cze 18, 2019 9:46 Re: Bazia już nie szuka. Ale potrzebny młody kot na gospodar

Ależ to ona zna koty. Mnie się też średnio ta wieś podoba, kotka prawie zagłodzona była, nie ważyła nawet 2 kg :(

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto cze 18, 2019 10:58 Re: Bazia już nie szuka. Ale potrzebny młody kot na gospodar

Napisałam Joli długiego sms-a z podaniem wszystkich warunków na tej wsi, ale Jola nie odpowiedziała jeszcze nic. Albo nie zmieniła zdania, albo jest zajęta, albo tak ją boli...
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59708
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto cze 18, 2019 11:53 Re: Bazia już nie szuka. Ale potrzebny młody kot na gospodar

Słuchajcie, ale ja w ogóle nie mialam przecież pomysłu, by wywozić tam jakiegokolwiek kota, który spędził x lat w domu. Wręcz przeciwnie, uważam to za kiepski pomysł. Kryterium 'bo dziki' to zdecydowanie za mało. To ma być kot, który w takich warunkach będzie się dobrze czuł.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Wto cze 18, 2019 12:48 Re: Bazia już nie szuka. Ale potrzebny młody kot na gospodar

megan72 pisze:łuchajcie, ale ja w ogóle nie mialam przecież pomysłu, by wywozić tam jakiegokolwiek kota, który spędził x lat w domu.

Jasne, że nie.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Gosiagosia, KotSib i 173 gości