Wwa Falenica, Bobi ZNALEZIONY po 25 dniach

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 12, 2019 17:11 Re: Warszawa/Wawer/Falenica ZAGINIONY BOBI

Co parę godzin zaglądam na wątek z nadzieją na informację, że Bobi się znalazł cały i zdrowy.Najmocniejsze :ok: :ok: za to.
Bobisiu wróć do domu :201461
Obrazek

MAU

 
Posty: 2626
Od: Śro paź 24, 2012 11:45

Post » Śro cze 12, 2019 17:25 Re: Warszawa/Wawer/Falenica ZAGINIONY BOBI

Wiem, że wariujesz z nerwów, wiem, miałam to samo. Świadomość, że moja kocia może gdzieś pod krzakiem czekać na moją pomoc a ja nie wiem, gdzie ona jest, doprowadzała mnie... Ale przyszła, wróciła... a to ciężko chora (jak się niedawno okazało) 14letnia panna... a pora była tak samo paskudna... lato, upały na przemian z ulewnym deszczem. Dlatego myślę, że jeśli nic mu się fizycznie nie stało (za to trzymam kciuki) to Bobi wróci. Obstawiam, że odbiegł gdzieś, bo się przestraszył, bo obce koty, bo kuny.... cokolwiek...

Zawsze jak ruszałam na poszukiwania, to sobie myślałam, że teraz pójdę tam i tam i ona tam jest i czeka i wrócimy razem, a jak już łaziłam, szukałam, to mnie taka beznadzieje opadała, że jak, że nigdy w życiu, bo może być wszędzie.
Ale przecież będziesz szukał, bo nie zostawisz przyjaciela... A on wróci, zobaczysz, sam wróci... pewnie nocą.

Trzymaj się. A Bobik wróć, bo Pańcio świra dostaje...

amcia

 
Posty: 244
Od: Czw lis 01, 2007 19:23
Lokalizacja: Warszawa - Anin

Post » Śro cze 12, 2019 19:50 Re: Warszawa/Wawer/Falenica ZAGINIONY BOBI

Tu ma Bobi ogłoszenia:

https://www.gumtree.pl/a-zgubiono-lub-z ... 0476996709

https://warszawa.lento.pl/warszawa-wawe ... 52852.html

http://www.morusek.pl/ogloszenie/411476 ... y-kocurek/ (tu jest na całą Polskę)

http://www.przygarnijzwierzaka.pl/oglos ... 97019.html

sqbi, na olx nie zmieści się w tytule o nagrodzie, tam gdzie się dało poprawiłam


edit: usunęłam
Ostatnio edytowano Śro cze 12, 2019 21:45 przez zuzia96, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Adoptuj. Nie kupuj.

zuzia96

Avatar użytkownika
 
Posty: 9096
Od: Czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Śro cze 12, 2019 20:42 Re: Warszawa/Wawer/Falenica ZAGINIONY BOBI

Taka akcja, niech się znajdzie :ok:

aga66

 
Posty: 6121
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Śro cze 12, 2019 21:08 Re: Warszawa/Wawer/Falenica ZAGINIONY BOBI

Jestem pod wielkim wrażeniem akcji poszukiwawczej. Mocno trzymam kciuki!
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Śro cze 12, 2019 21:21 Re: Warszawa/Wawer/Falenica ZAGINIONY BOBI

Zuzia, bardzo dziękuję! Gdzie się nie mieści, niech będzie bez, grunt, żeby było Bobcia widać.

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM ZA POMOC!
Ksz.

sqbi90

Avatar użytkownika
 
Posty: 1188
Od: Śro sie 31, 2016 2:17
Lokalizacja: Poznań/Warszawa/Świat

Post » Śro cze 12, 2019 21:26 Re: Warszawa/Wawer/Falenica ZAGINIONY BOBI

Cały czas myślę o Bobiniu. Znajdź się, kocurku.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro cze 12, 2019 21:29 Re: Warszawa/Wawer/Falenica ZAGINIONY BOBI

Ja tu próbuję zakląć rzeczywistość. Byle się znalazł. W życiu nie złamałem tylu paragrafów, co szukając tego kota, a święty zdecydowanie nie jestem. Na plus jest to, że sprawdziłem blaszaki. Zostały jedne na końcu ulicy, na wylocie, ale one są w kółko otwierane i tam mieszka kilka rodzin. Zostawiłem im info, żeby sprawdzili, jeszcze w nocy się tam przejdę.

W pracy póki co się dogadałem, że mogę przychodzić na 10-11, byle bym się w ogóle pokazał. Okej. +2h w obie strony, to w sumie nie ma mnie tylko w godzinach, w których i tak jest za głośno, żeby szukać kota, a z drugiej strony w domach prawie nie ma ludzi.
Ksz.

sqbi90

Avatar użytkownika
 
Posty: 1188
Od: Śro sie 31, 2016 2:17
Lokalizacja: Poznań/Warszawa/Świat

Post » Śro cze 12, 2019 21:30 Re: Warszawa/Wawer/Falenica ZAGINIONY BOBI

Za całokształt potrzymam kciuki, też za zrozumienie, którego musi wystarczyć do czasu znalezienia kota.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro cze 12, 2019 21:31 Re: Warszawa/Wawer/Falenica ZAGINIONY BOBI

E, lepiej trzymaj za samo znalezienie kota. Koniunktura jest okej, jak mnie zwolnią, to będzie inna robota. A Bobi jest jeden jedyny.
Ksz.

sqbi90

Avatar użytkownika
 
Posty: 1188
Od: Śro sie 31, 2016 2:17
Lokalizacja: Poznań/Warszawa/Świat

Post » Śro cze 12, 2019 21:32 Re: Warszawa/Wawer/Falenica ZAGINIONY BOBI

Za całość. Za wytrwałość, za siły. Dla Bobiego i dla Ciebie.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro cze 12, 2019 21:57 Re: Warszawa/Wawer/Falenica ZAGINIONY BOBI

sqbi90 pisze:Ok. Sprawdzone garaże i komórki (piwnice ma tu mało osób). Przynajmniej te blaszaki. Na posesjach bez blaszaków, gdzie nikogo nie było powiesiłem kartki: "Bardzo proszę o sprawdzenie, czy w piwnicy, schowku, garażu, komórce lub na strychu nie ma kota. Mógł się tam schować niezauważony, a przerażony i odwodniony siedzieć cicho i nie dawać znaku życia. Sprawdziłem już wszystko, proszę, sprawdźcie u siebie. Kot mógł się wcisnąć w najmniejszy zakamarek, wystarczy, że zmieściła się tam jego głowa!!! Są upały, koty wytrzymują bez wody dłużej niż ludzie, ale Bobi zaginął w piątek! Jeżeli ktoś z Państwa go znajdzie, proszę o informację niezależnie od jego stanu. Chcę wiedzieć, co się z nim stało. Wypadki się zdarzają, może już nie żyć, ale może być ranny lub wycieńczony i potrzebować pilnej pomocy!!! Przypominam, że dla znalazcy przewidziana jest wysoka nagroda!!!". Zmieściłem to caps lockiem na 1/4 kartki A4 i poprzyczepiałem ludziom do furtek w widocznych miejscach. W zasadzie sprawdzone już wszystkie zamknięte miejsca, poza kilkoma garażami, gdzie ludzie wyjechali - ale są to solidne, murowane garaże w przyziemiu, jest w nich chłodno i mimo tragicznego upływu czasu, Bobi ma w nich większą szansę.


sqbi90, kilka uwag, choć pewnie trochę za późno.
1. Caps lock ciężko się czyta i jeśli tekst jest długi, może wylądować od razu w koszu. Lepiej pisać małymi literami, ale większą czcionką, wyboldowując kluczowe słowa.
2. Dopisałabym o świeceniu latarką przy poszukiwaniach, bo ktoś kto nie ma kota, nie jest świadomy, że tak najłatwiej szukać w zakamarkach.
3. Może sąsiedzi mogliby wystawić miski z wodą i mocno pachnącą karmą w swoich garażach, na posesjach itd. Jeśli jest gdzieś u nich zabunkrowany, miałby możliwość posilenia się w nocy. Jeśli karma przez kilka dni by nie znikała, mogłoby to znaczyć, że Bobiego tam nie ma.
Myślę co jeszcze, na razie nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7716
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro cze 12, 2019 22:03 Re: Warszawa/Wawer/Falenica ZAGINIONY BOBI

Madrugada na szczęście dookoła mnóstwo osób kocio-przyjaznych. Widać miski z wodą, z jedzeniem. Z tą latarka - zdecydowanie!
Natomiast jesli chodzi o karmę - to słabo to widzę - bo tam mnóstwo kotów różnej maści.
Squbi gdzie się da i się nie da - chodzi, ludzie nawet wpuszczają go na posesję i pozwalają przetrząsnąć różne zakamarki.
Jak wbijamy gdzieś mówiąc, ze w sprawie koteczka-to ludzie mówią: tego czarno-białego z plamką?
W całej tej przykrej sytuacji :( nie spotykamy się ze złymi reakcjami ludzi.

Ale piszcie, cokolwiek przyjedzie Wam do głowy.
Będziemy sprawdzać czy zrobiliśmy wszystko co zostało zaproponowane.

gusiek1

 
Posty: 1658
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro cze 12, 2019 22:05 Re: Warszawa/Wawer/Falenica ZAGINIONY BOBI

madrugada - gusiek1 już w sumie napisała wszystko w temacie. Starałem się, żeby ulotki były czytelne - wąskie i pionowe, tak się czyta dosyć łatwo. I połączone z ulotką z kotem, żeby było wiadomo o co chodzi.

Edit: Pomijam już to, że zdecydowaną większość molestowałem osobiście.
Ksz.

sqbi90

Avatar użytkownika
 
Posty: 1188
Od: Śro sie 31, 2016 2:17
Lokalizacja: Poznań/Warszawa/Świat

Post » Śro cze 12, 2019 22:27 Re: Warszawa/Wawer/Falenica ZAGINIONY BOBI

Pozostał jeszcze przegląd kotów okolicznych przy pomocy waleriany. W jakimś dogodnym miejscu wylewamy na kawałek tektury czy do miseczki tak z pół butelki.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14665
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Doris2, Google [Bot], misiulka, Zeeni i 154 gości