Pilne! Czym nakarmić młodego kotka, gdy karmy brak?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie cze 09, 2019 11:06 Pilne! Czym nakarmić młodego kotka, gdy karmy brak?

Witam wszystkich. W najbliższym czasie miałem dostać kota, jednak trochę się skomplikowało i ... kot będzie u mnie już dziś. Jestem całkiem przygotowany, jednak nie myślałem, że będzie to 7 tygodniowe maleństwo i nie mam dla niego pokarmu. Jest niedziela, wszystko pozamykane, a kot będzie za kilka godzin. Mam karmę suchą i saszetkę z mokrą Royal Canin second Age dla kotów do 12 miesiąca życia. Na saszetce z mokrą jasno napisane jest by stosować ją od 4 miesiąca życia kota. Tak więc chciałbym spytać czy do jutra mogę użyć tej karmy, czy przygotować coś z domu?

Moodziak

 
Posty: 1
Od: Nie cze 09, 2019 10:49

Post » Nie cze 09, 2019 11:54 Re: Pilne! Czym nakarmić młodego kotka, gdy karmy brak?

Co kotek jadł do tej pory?
I czy osoba od której będziesz mieć kota nie mogłaby dac ci karmy na pierwsze dni?

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Nie cze 09, 2019 12:47 Re: Pilne! Czym nakarmić młodego kotka, gdy karmy brak?

Może żółtka z jajek? Sprawdziły się przy mojej Wyjącej Paskudzie; co prawda była starsza, ale miała tak zniszczony układ pokarmowy, że sama sobie tego wyobrazić nie umiem. Blue mi podsunęła w tamtym czasie myśl o żółtkach.
Oczywiście to luźny pomysł. Nie stosuj, zanim ktoś kto się zna, nie potwierdzi że to zadziała. Ja dopiero początkująca jestem w kocich sprawach, bywa że mylę się potwornie.

Jaspis

 
Posty: 128
Od: Nie gru 23, 2018 17:29

Post » Nie cze 09, 2019 13:19 Re: Pilne! Czym nakarmić młodego kotka, gdy karmy brak?

Masz jakieś mięso w zamrażalniku?
Jakiekolwiek?
Zmielić / posiekać sparzyć lub nie i niech rąbie.
twarożek też może być, zwykły bez dodatków
Obrazek

andorka

 
Posty: 13110
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Nie cze 09, 2019 13:25 Re: Pilne! Czym nakarmić młodego kotka, gdy karmy brak?

Jogurt? Maślanka? Twarożek? Ewentualnie ta nieszczęsna saszetka ktorą już posiadasz.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Nie cze 09, 2019 19:20 Re: Pilne! Czym nakarmić młodego kotka, gdy karmy brak?

Nie ma żadnego problemu żeby podać jednorazowo kotu karmę dedykowaną dla starszych kotów. Składy karm, zwłaszcza tych z niższej półki, wcale tak bardzo się nie różnią, pomiędzy karmą dla kociaków a karmą dla dorosłych kotów różnice są niewielkie. Oczywiście, później lepiej kupić karmę docelową dostosowaną do wieku kotka.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33157
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Nie cze 09, 2019 20:03 Re: Pilne! Czym nakarmić młodego kotka, gdy karmy brak?

U takiego maluszka idealnie byłoby podać mu to co do teraz jadł - bo zmiana domu plus drastyczna zmiana diety może się skończyć rozstrojem układu pokarmowego, a tak małego kota bardzo niewiele trzeba by doszło do załamania stanu zdrowia :(
No ale to już po ptokach, jakąkolwiek decyzję podjął założyciel wątku :) - w sumie mam nadzieję ze po prostu dał mu saszetkę - mam nadzieję że kociaczek przetrwa dzisiejszy trudny dzień bez większych problemów :)
A jutro już będzie mu można kupić jedzonko dla takich dzieciaczków - przy czym akurat karm RC serdecznie nie polecam.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: emilab., Google [Bot], kicalka, luty-1, mraucia, Silverblue i 136 gości