8 miesięczna kotka niedowład łapek tylnych

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob cze 08, 2019 19:33 8 miesięczna kotka niedowład łapek tylnych

Dzień dobry, zakładam tu konto bo kest to już ostatnia deska ratunku. Mam kotkę felv dodatnią, która była urwisem i była wiecznie aktywna w zasadzie wyleczyliśmy wszystko co miała, a miała nawet koci katar. Tydzień temu kotka nam padła. Obudziła się we własnym moczu i nie mogła się ruszyć. Spanikowałem, bo jej lekarz prowadzący odesłała nas do neurologa. Kica miała zrobione badania krwi i moczu, rentgen łapek tylnych i tomograf rdzenia i głowy, a nadal nic. Wetka powiedziała, że będziemy próbować do środy antybiotyku, a potem pięć dni sterydy, a jeśli nie pomoże kicie należy uspać. Nie mogę się pogodzić z tym brakiem konkretnej diagnozy, a mamy już niewiele czasu. Wstawiam zdjęcia i wyniki badań. Czy ktoś tutaj miał może podobną sytuację? Kicia nie chodzi, nie wypróżnia się i nie oddaje moczu bez mojej pomocy. Ciągle śpi. Zaraz stworzę dysk i umieszcze tam wszystkie badania i opisy wizyt. Proszę o pomoc.

Olek1Oli

 
Posty: 1
Od: Sob cze 08, 2019 19:13

Post » Nie cze 09, 2019 6:37 Re: 8 miesięczna kotka niedowład łapek tylnych

Nie widać wyników.
Wstaw przez
https://naforum.zapodaj.net/upload.html

Podbiję wątek.
Dopisz w tytule PILNE! I że grozi śmierć.

Przy zatorze, wadach serca mogą wystąpić takie objawy!
Kciuki ogromne!
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie cze 09, 2019 10:23 Re: 8 miesięczna kotka niedowład łapek tylnych

Co powiedziała neurolog?
Kotka ma prawidłowe odruchy? Ma czucie? Nie chodzi ale czy ma jakąkolwiek władzę nad łapkami?
Czasem do porażenia łap może dojść nawet przy bardzo silnym zaparciu, może wtedy też dojść do zatrzymania moczu w pęcherzu. Kotka przed kryzysem załatwiała się normalnie?

Ta kotka jest FeLV + :(
To mocno komplikuje sprawę :(
I przede wszystkim obawiałabym się jakiegoś procesu zapalnego w rdzeniu (problem dotyczy tylko łapek tylnych?) - nawet jeśli tomograf nic nie wykazał.
Trzeba by zbadać płyn mózgowo-rdzeniowy żeby to wykluczyć :(

Badania krwi nic nie wykazały?
Można by jeszcze podejrzewać kaliciwirozę - ona czasem ma taki nietypowy przebieg.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 238 gości