Rezydentka i Niechęć do jedzenia

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 03, 2019 14:29 Rezydentka i Niechęć do jedzenia

Witam wszystkich
Mam 2 letnia kotkę Brytyjkę od urodzenia , jakiś czas temu postanowiliśmy zaadoptować kociaka, mały już jest w domu, początkowe dni były bardzo trudne , ponieważ rezydentka pomimo izolacji małego była obrażona. Ze mną nie chciała się bawić , na mojego męża syczała i warczała jak tylko podchodził ja pogłaskać , małego tez nie chciała zaakceptować furczała i warczała, a nawet jak się zbliżył to potrafiła pacnąć łapą.
Teraz sytuacja się poprawiła, wprawdzie miłości między nimi nie ma , ael poitrafią zgodnie spać na jednym łóżku w stosownej odległości, widzę , ze wzajemnie się sobą interesują, chociaż jak mały za bardzo się zbliża to Kotka syczy na niego.

problem polega na tym, ze zauważyłam, ze od kiedy maluch jest w domu , kotka je o wiele mniej. Wczoraj i przedwczoraj podawałam jej suchą karme na ręce to jadła z apetytem jak jej wysypałam z ręki na podłogę to też jadła, z miski nie chce... miska jest ta co do tej pory karma tak samo, podejdzie poskubie i tyle... czy mam się czym martwić ? Dodam, ze przysmaki je jak szalona...
Proszę o pomoc , bo mam póki co wyrzuty sumienia , ze to przez stres i , ze robie krzywdę swojemu wymarzonemu zwierzakami.

Z góry dziekuje :*

agnieszka2o19

 
Posty: 3
Od: Pon cze 03, 2019 14:22

Post » Pon cze 03, 2019 20:37 Re: Rezydentka i Niechęć do jedzenia

Z tej miski bądź w bliskim pobliżu je też drugi ? Przestaw miskę dalej, postaw w innym miejscu tak żeby mały nie przeszkadzał i nie pchał nosa. Może po prostu chodzić o zapach drugiego kota.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Wto cze 04, 2019 9:38 Re: Rezydentka i Niechęć do jedzenia

Mały ma swoją miseczke i na jedzenie i na wode . podobnie jak kuwetę. Miski stoja jakieś 70 cm od siebie .
Niestety małemu zdarza się podjeść z miski Rezydenta :/

Czy powinnam miski Rezydenta przenieść do innego pomieszczenia np. do kuchni ?

agnieszka2o19

 
Posty: 3
Od: Pon cze 03, 2019 14:22

Post » Wto cze 04, 2019 18:52 Re: Rezydentka i Niechęć do jedzenia

Może źle się wypowiedziałam. Przestaw miski małego dalej i staraj się dopilnować aby z niej nie podjadał bądź przeszkadzał rezydentce do momentu pełnej akceptacji. Rezydentka powinna mieć jak najmniej zmian.
Jeśli masz możliwość odgrodzenia misek warto spróbować. Kiedy przełknie jego obecność będziesz mogła spróbować ją zdemontować. Obecnie nie chce jeść w obecności małego.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro cze 05, 2019 9:31 Re: Rezydentka i Niechęć do jedzenia

Tak właśnie zrobiła, dodatkowo wyciągnęłam spod miski Rezydenta taka podkładke jak na stół pod talerze i problem póki co zniknął, dzisiaj dla odmiany rezydent podżerał z miski małego, ale najważniejsze , ze oba jedza :D

Dzisiaj z kolei Rezydent chce się bawić z małym podbiega do niego a Mały syczy i ucieka i tak w kółko...ciekawe czy się zaprzyjaźnią w końcu :)

agnieszka2o19

 
Posty: 3
Od: Pon cze 03, 2019 14:22




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Cosmos, Google [Bot] i 248 gości