Pomoc z kotem potrzebna

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob cze 01, 2019 18:24 Pomoc z kotem potrzebna

Przepraszam za dramatyczny tytuł, ale clickbait działa.

Na stanie mam dwie dorosłe kociczki, na które nie mogę narzekać bo bym zgrzeszyła. Ale (zawsze jest ale, prawda?)- starsza pazurki tępi sobie na dywanach, a młodsza gdzie popadnie (ściany, krzesła itp).

Mają do dyspozycji dwa drapaki- serek kartonowy i sizalową deskę do zawieszenia na ścianie, którą położyłam na dywanie w płonnej nadziei, że spodoba się kotowi preferującemu poziome powierzchnie.
Krewetka, dobre młodsze dziecko szybko załapała do czego służą oba, drapie je nawet bez zachęty, ale w dalszym ciągu zdarza jej się w różnych miejscach "przeciągnąć" pazurami po ścianach. Nie ma miejsca preferowanego, obserwowałam.

Starsza nie zwraca uwagi na drapaki (serek jest dla niej za mały i za lekki, ale deska powinna jej już wystarczyć), i dalej skubie dywany, w dwóch wybranych miejscach. Kładłam tam drapak, przenosiła się.
Wprawdzie lubię styl shabby chic, ale niestety tego chic to niedługo nie będzie, pozostanie tylko schabby...

Nie jest to problem łamiący mi serce, aczkolwiek przyjemniej byłoby mi gdybym odkryła drapadło rozwiązujące nasze hm, problemy.

bez zarzutu

 
Posty: 35
Od: Czw mar 28, 2019 21:04

Post » Nie cze 02, 2019 8:23 Re: Pomoc z kotem potrzebna

Dobry stabilny drapak stojący.
Moje przeniosły się z drapaniem dopiero na tubę. Inne mniejsze i większe drapały czasem lub wcale. Kartonowego nie tykaly, deski też.
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Nie cze 02, 2019 9:13 Re: Pomoc z kotem potrzebna

Tańszą opcją jest słupek, w zooplusie kosztuje ok. 40 zł, a daje kotom to, co najważniejsze - 80 cm miejsca w górę, żeby kotek mógł się wyciągnąć i ostrzyć pazurki. Przy kupowaniu drapaka stacjonarnego trzeba zwracać uwagę, czy przy wszystkich bajerach jest gdzieś noga o wysokości 80 cm, pokryta sznurem sizalowym i nie przerwana w żadnym miejscu półeczką albo innym elementem przeszkadzającym kotu w rozciągnięciu kociałka i drapaniu :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60186
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie cze 02, 2019 11:43 Re: Pomoc z kotem potrzebna

Dzięki wielkie, spróbuję ze słupkiem XL. Wieżę/tubę oglądam nieufnie, bo kupiłam już jakieś legowisko, które kocice totalnie zignorowały, i ostatecznie oddałam. Słupek wydaje się tańszym/bezpieczniejszym rozwiązaniem, ale w razie czego wiem, w którym kierunku mamy iść.

bez zarzutu

 
Posty: 35
Od: Czw mar 28, 2019 21:04

Post » Nie cze 02, 2019 15:12 Re: Pomoc z kotem potrzebna

Ja do drapaków gdzie tuba jest tekturowa (czyli praktycznie wszystkie dostępne w sklepach), podstawa z płyty wiórowej podchodzę bardzo sceptycznie. Są niestabilne i mało żywotne w naszym przypadku. Rekordzista wytrzymał trzy miesiące.
Polecę drapaki z drewna. Nie musi to być na początek Rufi. W Drapexie można kupić calkiem mocne gotowce za niewiele większe pieniądze.

Chikita

 
Posty: 6396
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Nie cze 02, 2019 20:30 Re: Pomoc z kotem potrzebna

Faktycznie, te słupki nie są za bardzo trwałe. Ale na początek zobaczysz, czy kotki zechcą to drapać. Tylko pamiętaj, wysokość ok. 80 cm, nie mniej.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60186
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie cze 02, 2019 20:42 Re: Pomoc z kotem potrzebna

Mamy różne drapaki/posłania ale jako DT staramy się by każdy coś dla siebie znalazł.
Każdy kot lubi co innego i nie można generalizować. Trzeba poszukiwania zacząć od najtańszych opcji.
Często kupuję takie coś
https://www.zooplus.pl/shop/koty/drapak ... maly/99778
Mocuję na górze i dole tertyczkami by nie wypadło. I taśmą obustronnie przylepną mocuję do ściany. Część kotów tylko to drze mając w nosie wypas.
Sprawdza się i to
https://www.zooplus.pl/shop/koty/drapak ... aly/564911
Doskonale chroni meble. Są mniej wypasione wersje na innych stronach.
https://www.zooplus.pl/shop/koty/drapak ... aly/461141

doskonale sprawdza się i to. Każdy kot u nas to lubi i drze drapaczek w środku
https://www.zooplus.pl/shop/koty/drapak ... lowe/48384

Słupki są ok. Prawie wszystkie je używają.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: klaudia880 i 135 gości