DT u Bastet. 3 kociątka i mama :) "MAMY 3 TYGODNIE" - film

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie cze 02, 2019 0:52 Re: DT u Bastet. 3 kociątka i mama :) DOŚĆ PILNE -CO NA POŚL

Dzięki za szybkie rady. Rozrobiłam małej mleko KMR i dodałam do niego soku z buraczka (pamiętałam z któregoś wątku, że rozluźnia kupę) oraz masełka... w pokaźnej ilości. Dostała ok. 10 ml. Powinno chyba ruszyć? Przy okazji chłopaki też dostali - jeden 5 ml, a drugi niestety tylko coś ok. 2, bo pluł tą mieszanką. Ewentualnie powtórka jutro rano.
Jutro szlaban na woła dla dzieci, a najbardziej dla Hipki.
I jutro z rana polecę jeszcze do apteki po parafinę.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Nie cze 02, 2019 2:28 Re: DT u Bastet. 3 kociątka i mama :) DOŚĆ PILNE -CO NA POŚL

Ja bym się parafiny bardziej bała
Ona oblepia jelita na jakiś czas i gorzej się wchłania
Przy odrobaczaniu stosują jednorazowo ale czy malucha
Ja dawałam lactuloze lub diphatile ale do rana urobek może bedzie

anka1515

 
Posty: 4067
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Nie cze 02, 2019 5:55 Re: DT u Bastet. 3 kociątka i mama :) DOŚĆ PILNE -CO NA POŚL

anka1515 pisze:Ja bym się parafiny bardziej bała
Ona oblepia jelita na jakiś czas i gorzej się wchłania
Przy odrobaczaniu stosują jednorazowo ale czy malucha
Ja dawałam lactuloze lub diphatile ale do rana urobek może bedzie

Stosowałam parafinę u malunich kotów. Ona nie wchłania się tylko daje poślizg. Jeśli koty dostały i to i to i tamto to należy uważać przy parafinie. Stosować ostrożnie. Po kilka kresek co jakiś czas. By nie rozesrały się. Za dużo treściwego jedzenia! Za szybko wprowadzane! Czasem odrobina śmietanki pomaga.
Zamiast parafiny można zapodać deczko oleju. Jakiegoś dobrego.
Masuje się brzuszki zgodnie z kierunkiem zegarka. Delikatnie i długo. Poi ciepłymi płynami. Podaje Epumisan dla niemowląt by odciążyć z gazów brzuszek. Można podać deczko nospy w iniekcji by rozluźnić mięśnie. Można włożyć odrobinę czopka glicerynowego, którego próby wypchnięcia pozwolą na wydalenie kału. A rozpuszczający sie czopek daje poślizg. Ale to ostatnie to już w okresie zaawansowanego zatwardzenia. Dostały już tyle, że trzeba poczekać na efekt. Przebieg przez jelita to około 24 godz.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie cze 02, 2019 7:36 Re: DT u Bastet. 3 kociątka i mama :) DOŚĆ PILNE -CO NA POŚL

Hm...ja bym dała ten czopek...jednorazowo najmniej zaszkodzi...dzieli się wzdłuż na 4 paski, schładza, i taki pasek trzeba szybciutko wepchnąć w dupcię.
Ew można termometrem w dupci pomerdać, kółeczka pokręcić, to sprowokuje kupę.
Zaparcie jest po odrobaczaniu. Te rozkładające się glisty trzeba ewakuować jak najszybciej.
Kociaki maja już ponad 5 tygodni.
Jeśli wyjściowo były od matki zarobaczone, to tam się może całe stado teraz rozkładać (czy odrobaczania było połową dawki?). A to już zagrożenie życia.
Ja bym w tym momencie wolała, żeby mi kociaki zasrały cały pokój, niż ryzykować zatrucie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie cze 02, 2019 7:52 Re: DT u Bastet. 3 kociątka i mama :) DOŚĆ PILNE -CO NA POŚL

Troszkę się boję wkładać małej coś do pupci. Ona ma ten odbycik wrażliwy. Taki jakby wypukły przy tym lekko.
Może na razie zapodam parafię - po 3 kreski co 2-3 godziny? W razie czego kupię te czopki. Zwykłe czopki dla niemowląt? Kupy na razie nie było. Mała szaleje z braćmi.

Dostały chyba cała dawkę odrobaczacza, ale w paście. Taka biała pasta. Bardzo niedobra w smaku, mówiły kociaki.

O 10.00 lecę do apteki po parafię i czopki.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Nie cze 02, 2019 8:12 Re: DT u Bastet. 3 kociątka i mama :) DOŚĆ PILNE -CO NA POŚL

A nazwa tego odrobaczacza?
Nie wiem, dlaczego wetka nie dała pyrantelum...jest smaczne, tanie, i najmniej szkodliwe dla kociaków :(
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie cze 02, 2019 8:20 Re: DT u Bastet. 3 kociątka i mama :) DOŚĆ PILNE -CO NA POŚL

Przegapiłam, że to odrobaczenie może być winne. No to nie fajnie. Bywa groźne.
Wypukły odbyt może mieć przyczynę w kupalu co to się nie może wydostać. Organizm prze a nic nie wychodzi. Należy obawiać się, w drastycznym scenariuszu, otwarcia przetoki.
Daj tej parafiny. Masuj.
Czopki glicerynowe dla dzieci.
Gdyby koty nie załatwiły się konieczna jest wizyta u weta i podanie kroplowki. By nawodnic kota i rozmiekczyc kal. Bardzo pomaga. Czasem trzeba ratować się lewatywa.
Mierz im gorączkę. Z poprawka na zalegający kal. Wzrost czy duży spadek są złym objawem.
Co dostały?

Uważam, że nie ma dobrego środka dla maluchów. Przerobilam chyba każdy i zawsze jakiś osobnik źle reagujący się trafił. Po Pyrantelum także.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie cze 02, 2019 8:37 Re: DT u Bastet. 3 kociątka i mama :) DOŚĆ PILNE -CO NA POŚL

Nazwy nie znam niestety tego odrobaczacza.

A ile tej parafiny jednorazowo? Do 0,5 cm czy za dużo?

Apetyt mają. Właśnie ciągną cyca.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Nie cze 02, 2019 8:54 Re: DT u Bastet. 3 kociątka i mama :) DOŚĆ PILNE -CO NA POŚL

Bastet...nie pytasz o nazwę leku, który podaje wet ???
Nie prosisz o wpisanie w książeczkę? przecież to jest właśnie moment na założenie kociakom książeczek i wpisywanie wszystkich istotnych informacji...a pierwsze odrobaczanie, drugie, i potem szczepienia - to są najważniejsze, podstawowe informacje, które powinien dostać przyszły opiekun.

Każdy lek, jaki wet podaje, musi uzgodnić z Tobą przed podaniem, a potem dać Ci pełna nazwę leku...najlepiej żeby to wydruk był, bo z pisanego często potem trzeba zgadywać. Tyle razy się o tym na forum pisało...:(

Parafiny, ja bym dala nawet do 1 cm na łeb. Ale podawać trzeba po kropelce i pilnować żeby kociak się nie zakrztusił...to bardzo ważne !!
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie cze 02, 2019 9:02 Re: DT u Bastet. 3 kociątka i mama :) DOŚĆ PILNE -CO NA POŚL

Ok. Dzięki. Wiem, że po troszeczkę się podaje, żeby kociątka nie zalać.
Co do nazwy leku i książeczek - to nasza dobra wetka współpracująca z fundacją. Ma wszystko w komputerze i w wolnej chwili uzupełnia książeczki. Taka u nas jest procedura. Nie zawsze ma czas od razu.
No... nie zapytałam o nazwę. Ale ona zawsze tym odrobacza małe, z tego, co kojarzę po wyglądzie tej pasty. Kiedyś wiedziałam co to za pasta, ale zapomniałam.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Nie cze 02, 2019 10:54 Re: DT u Bastet. 3 kociątka i mama :) DOŚĆ PILNE -CO NA POŚL

Uffff... Hipka zrobiła kupę!!! Twarda była. Kupa. Ale Hipka też :ok: ;)
A ja jej dałam przed chwilą 1 cm parafiny...
A chłopakom po 0,5 cm.
Zmieszałam z odrobiną śmietanki. To Hipcia będzie miała dzisiaj sr@%&nko..
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Nie cze 02, 2019 11:37 Re: DT u Bastet. 3 kociątka i mama :) MAMY KUPĘ :)

Może wcale sranka nie mieć.
A po odrobaczaniu sranko to samo zdrowie.
Glisty się rozkładają, wydzielają toksyny, jak się nie wydalą, to zatrują kociaka.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie cze 02, 2019 11:42 Re: DT u Bastet. 3 kociątka i mama :) DOŚĆ PILNE -CO NA POŚL

Bastet pisze:Uffff... Hipka zrobiła kupę!!! Twarda była. Kupa. Ale Hipka też :ok: ;)
A ja jej dałam przed chwilą 1 cm parafiny...
A chłopakom po 0,5 cm.
Zmieszałam z odrobiną śmietanki. To Hipcia będzie miała dzisiaj sr@%&nko..


kupa ważna rzecz :wink:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie cze 02, 2019 12:24 Re: DT u Bastet. 3 kociątka i mama :) DOŚĆ PILNE -CO NA POŚL

Bastet pisze:Uffff... Hipka zrobiła kupę!!! Twarda była. Kupa. Ale Hipka też :ok: ;)
A ja jej dałam przed chwilą 1 cm parafiny...
A chłopakom po 0,5 cm.
Zmieszałam z odrobiną śmietanki. To Hipcia będzie miała dzisiaj sr@%&nko..

Ufff.......... :ok: :ok: :ok:
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie cze 02, 2019 13:53 Re: DT u Bastet. 3 kociątka i mama :) MAMY KUPĘ :)

Cudne filmiki, a aktorzy pierwsza klasa! Do kochania :1luvu:
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości