PILNE - Tola szuka noclegu!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 24, 2019 21:45 PILNE - Tola szuka noclegu!

Cześć wam
Pewnie część z Was kojarzy mnie i Tolę, naszą wspólną ciężką walkę o wyjście na prostą. Na skutek zawirowań życiowych jestem niestety zmuszona po raz kolejny nadużyć Waszej dobroci. Właściciel naszego mieszkania był tak uprzejmy, że nie uszanował umówionego wcześniej okresu wypowiedzenia i zamiast żegnać się z nami jak ustalono, 31 maja, chce to przeprowadzić jutro rano. I choć bardzo się starałyśmy, nie udało się znaleźć nikogo wśród znajomych, kto przygarnąłby Tolę na parę dni, nim będziemy mogły się wprowadzić do nowego mieszkania. Mówimy o czasie od jutra (25 maja) do 1 czerwca.
Wiele razy bardzo Nam pomogliście. Czy jest szansa, że ktoś z Was da radę przenocować w Warszawie przez kilka dni Małą Łysą Paskudę? Zapewnię oczywiście karmę, kuwetę ze żwirkiem, oraz niezbędne zaplecze finansowe. Tola na ten moment nie wymaga już specjalistycznej opieki, o to nie trzeba się martwić.
Nie prosiłabym o to, gdyby nie to, że sytuacja naprawdę wydaje nam się bez wyjścia. Przepraszam Was, ale wyczerpałam już wszystkie dostępne opcje.

Jaspis

 
Posty: 128
Od: Nie gru 23, 2018 17:29

Post » Pt maja 24, 2019 22:43 Re: PILNE - Tola szuka noclegu!

Jaspis, a co z Wami ?

A jakiś hotelik na tydzień dla Toli ? z opcją odwiedzania jej...

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15055
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt maja 24, 2019 23:22 Re: PILNE - Tola szuka noclegu!

Współlokatorka idzie do znajomych, ją do czegoś na wyrost określanego jako "mieszkanie służbowe".
Mały update - rozmawiałam właśnie z moim koordynatorem - z samym szefem jego szefa jego szefa, czyli z samą górą wynegocjował pozwolenie na zabranie kota do mieszkania służbowego! Mam nadzieję że Tola nie zalezie za bardzo za skórę współpracownikom. Jeśli to się nie sprawdzi, faktycznie poszukam hotelu. Wstyd przyznać, byłam pewna że takie coś funkcjonuje tylko w USA, a tymczasem Google wypluło kilka obiecujących ofert w Warszawie.
Przepraszam za sianie paniki. Wychodzi na to że znów emanowałam niewiedzą (jak zwykle).
Spokojnej nocy wam!

Jaspis

 
Posty: 128
Od: Nie gru 23, 2018 17:29

Post » Sob maja 25, 2019 6:17 Re: PILNE - Tola szuka noclegu!

O rany Jaspis, a jeszcze parę godzin temu było w miarę ustalone co i jak :( Mam nadzieję, że nocka w nowym miejscu minęła spokojnie i że te parę dni do nowego mieszkania minie szybko i spokojnie.

gusiek1

 
Posty: 1658
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob maja 25, 2019 6:45 Re: PILNE - Tola szuka noclegu!

Dziewczyny późnym wieczorem się dowiedziały że sprawa się hmmm... posypała :(
Stąd pomysł z wątkiem jako desperacką próbą rozwiązania tej sytuacji, a nuż cud by się stał...
W razie nie zaistnienia cudu w postaci nocnej deklaracji kogoś - też o hoteliku myślałam, jako ostatniej desce ratunku.

Mnie serce boli że nie mogę dać Toli kąta na ten tydzień, ale właśnie mija trochę ponad miesiąc gdy nasza Czarna jest bez antybiotyku po wielu miesiącach gdy musiała być na różnych - a u niej podłoże choroby jest stresowe, obecnie dla odmiany każdy stres powoduje że dostaje masywnego zapalenia dróg moczowych a mocz się z niej leje bez kontroli lub wycieka nieustannie :( Na antybiotykach jest ok ale ile można?
No po prostu nie mogę sprowadzić obcego, szczególnie tak mało cichego i możliwego do ukrycia - kota do domu :(
Acz wyrzut sumienia mam straszny wobec Toli :(

Super że udało się z tym mieszkaniem służbowym, Jaspis - gdyby jednak to się nie sprawdzało (Tola będzie tam bezpieczna? tam ile osób mieszka? Pewnie jest okno...) to szukamy na cito hoteliku :)
Daj znać jak sytuacja, jestem pod telefonem, jakby co jestem do dyspozycji :)
Hoteliki są różne, trzeba sprawdzić co oferują i jakie maja warunki, ale wybór jest spory a okres nie wakacyjny.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob maja 25, 2019 8:01 Re: PILNE - Tola szuka noclegu!

Niestety, szukamy hoteliku.
Zaraz z gusiek1 ruszamy na wizje lokalną ;)
Ale cały czas aktualna jest prośba o ewentualny kąt w mieszkaniu.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob maja 25, 2019 8:41 Re: PILNE - Tola szuka noclegu!

Trzymam kciuki z całych sił, niech się wszystko dobrze skończy :ok: :ok: :ok:

Niestety, nie jestem warszawianką .... :cry:
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Sob maja 25, 2019 9:59 Re: PILNE - Tola szuka noclegu!

O rany :(
Trzymam najmocniej kciuki żeby ktoś z Warszawy mógł Tolcię wziąć na kilka dni :201494
Ostatnio edytowano Nie maja 26, 2019 7:46 przez Baltimoore, łącznie edytowano 1 raz

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Sob maja 25, 2019 10:15 Re: PILNE - Tola szuka noclegu!

Ja też trzymam mocno zaciśnięte kciuki :ok: :ok: :ok:

Zazusia

 
Posty: 2534
Od: Pon lut 21, 2005 9:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post » Sob maja 25, 2019 10:53 Re: PILNE - Tola szuka noclegu!

Jaspis pisze:Cześć wam
Pewnie część z Was kojarzy mnie i Tolę, naszą wspólną ciężką walkę o wyjście na prostą. Na skutek zawirowań życiowych jestem niestety zmuszona po raz kolejny nadużyć Waszej dobroci. Właściciel naszego mieszkania był tak uprzejmy, że nie uszanował umówionego wcześniej okresu wypowiedzenia i zamiast żegnać się z nami jak ustalono, 31 maja, chce to przeprowadzić jutro rano. I choć bardzo się starałyśmy, nie udało się znaleźć nikogo wśród znajomych, kto przygarnąłby Tolę na parę dni, nim będziemy mogły się wprowadzić do nowego mieszkania. Mówimy o czasie od jutra (25 maja) do 1 czerwca.
Wiele razy bardzo Nam pomogliście. Czy jest szansa, że ktoś z Was da radę przenocować w Warszawie przez kilka dni Małą Łysą Paskudę? Zapewnię oczywiście karmę, kuwetę ze żwirkiem, oraz niezbędne zaplecze finansowe. Tola na ten moment nie wymaga już specjalistycznej opieki, o to nie trzeba się martwić.
Nie prosiłabym o to, gdyby nie to, że sytuacja naprawdę wydaje nam się bez wyjścia. Przepraszam Was, ale wyczerpałam już wszystkie dostępne opcje.

Szkoda, że nie napisałaś tego trochę wcześniej, sądzę że "Pana właściciela" mogłam oficjalnie z kancelarii spacyfikować prawnie, nawet na odległość ...Tak, żebyście miały ten umówony czas do końca maja ...
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob maja 25, 2019 11:05 Re: PILNE - Tola szuka noclegu!

Jesteśmy umówione na 20 na zawiezienie Toli do hoteliku (wcześniej się nie da bo wszystkie miejsca zajęte) - nie jest to hotel 5 gwiazdkowy, ale dziewczyna powinna dać radę - koty otwarte towarzysko i mające na to chęć mogą spędzać czas na części wspólnej z półkami, drapakiem. Mogą też być odizolowane w swoich "pokoikach" gdzie mają możliwość być same a wypuszczane na "plac zabaw" są pojedynczo.
W tym hoteliku mają już sfinksa za klienta, więc nie będzie to dla nich nowina straszna kot tej rasy.
Nie jest to szczyt marzeń - ale na kilka dni lepsze takie rozwiązanie niż to co jest obecnie, czyli ryzyko wyfrunięcia przez okno albo tajemniczego zniknięcia z miejsca gdzie jest obecnie. Tu absolutnie nie może zostać - wśród obcych osób.
Zaletą też jest cena hoteliku, bo w związku z obecnym zamieszaniem z koniecznością nagłej zmiany mieszkania jest to niestety ale bardzo ważna kwestia.

Nadal byłybyśmy bardzo wdzięczne gdyby udało się ją jednak ulokować w jakimś mieszkaniu - bo to o wiele lepsze rozwiązanie niż hotelik z pełną obsadą kocią (wybrałyśmy taki tylko dla kotów, bez psów) - ale tak ogólnie sytuacja jest w miarę ogarnięta.
Ostatnio edytowano Sob maja 25, 2019 11:43 przez Blue, łącznie edytowano 1 raz

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob maja 25, 2019 11:11 Re: PILNE - Tola szuka noclegu!

katarzyna1207 pisze:Szkoda, że nie napisałaś tego trochę wcześniej, sądzę że "Pana właściciela" mogłam oficjalnie z kancelarii spacyfikować prawnie, nawet na odległość ...Tak, żebyście miały ten umówony czas do końca maja ...


Dziewczyny się gościa bardzo boją :( I nie sądzę by się odważyły iść z nim na otwartą wojnę o taką kwestię :(
To jest ogólnie grubsza historia...
Jaspis nie miała kiedy napisać wcześniej bo oni się umówili na czas do końca maja i dlatego od 1 czerwca mają zaklepane nowe mieszkanie. Wszystko było dograne.
Facet je wywala z dnia na dzień.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob maja 25, 2019 12:09 Re: PILNE - Tola szuka noclegu!

Blue pisze: Facet je wywala z dnia na dzień.
- o tym właśnie pisałam - NIE MA PRAWA ...Jedynie, gdyby samowolnie zajęły mu mieszkanie np. włamując się do pustostanu. :( A już wywalanie w ten sposób dziewczyny w wysokiej ciąży to sk... stwo, a nie tylko bezprawie ...Trzymam kciuki żeby udało Wam się wszystko "poskładać" o jakoś przetrwać do tego 1 czerwca :ok:
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob maja 25, 2019 12:10 Re: PILNE - Tola szuka noclegu!

Wyjaśnię Ci na pw o co chodzi. Tu sprawa jest mocno skomplikowana.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob maja 25, 2019 12:16 Re: PILNE - Tola szuka noclegu!

katarzyna1207 pisze:Szkoda, że nie napisałaś tego trochę wcześniej, sądzę że "Pana właściciela" mogłam oficjalnie z kancelarii spacyfikować prawnie, nawet na odległość ...Tak, żebyście miały ten umówony czas do końca maja ...

Jesteś prawnikiem?
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kicalka, Mrukowski, włóczka i 187 gości