wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto maja 07, 2019 12:29 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Aha, no tak.. niech inni... :?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22903
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto maja 07, 2019 12:42 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

nie chodzi o to, że inni - bo ja się bardzo staram w zakresie ochrony środowiska
aż się Młody ze mnie czasem śmieje
ale
czy jest jakaś różnica praktycznie w tym zużyciu energii? bo w cenie jest bardzo duża różnica

bo może byłoby praktyczniej te 400 zł różnicy wydać np na ubrania z wełny -je się bardzo rzadko pierze

mam np legginsy z wełny merrino , i zimą prałam je raz czy dwa, a chodziłam w nich codziennie i do pracy i na spacery z psem i na całodzienne wycieczki w góry tez je zakładałam
cały czas ładnie pachniały, wystarczyło je po użyciu po prostu powiesić/bez prania/ i rano były jak po praniu
a swetry kupiłam sobie z wełny jagnięcej/ w szmateksie -wiec nie wyszły drogo/ i ich praktycznie tez nie trzeba prać - raz w miesiacu - krótkie pranie w niskiej temperaturze tak dla porządku/przy codziennym używaniu

a normalny sweter z bawełny. czy z akrylu - to trzeba wyprać po jednym założeniu/najgorszy jest akryl/ bo po prosu śmierdzi
i tak samo mam legginsy bawełniane -raz założę i do prania ; nie da się nosić nawet 3 dni bez prania, a co dopiero 3 miesiące bez prania

tak samo skarpetki wełniane/ też mam/ i też można czasem wyprać -ciepło sucho i ładnie pachną, nawet zakładane na cały dzień do traperów np 3 razy po kolei/bez prania

wiec niekoniecznie warto wydać tyle kasy więcej na pralkę, i niekoniecznie jest to działanie na niekorzyść środowiska, jak sie kupi tańsza pralke

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto maja 07, 2019 13:01 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Wystarczy prać głównie w skróconych programach, np. 45 minut, zamiast pełnego, który trwa dwa razy dłużej. I już jest ogromna oszczędność energii, a co za tym idzie - środowiska.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23733
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Wto maja 07, 2019 13:56 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

a właśnie -niezupełnie

do tej pralki która teraz mam była instrukcja i opis poszczególnych programów, z informacją jakie jest zużycie wody i prądu

i wcale nie było najniższe zużycie prądu czy wody przy najniższych/ najkrótszych programach, ale przy tych dłuższych - bo nagrzewało wodę bardzo powoli i to było tańsze, lepiej i dłużej płukał -wiec i mniej wody zużywał

największe zużycie i wody i prądu było by najkrótszych programach - bo bardzo szybko nagrzewało wodę i bardzo szybko ją wylewał, ledwie nabrał wody i z dwa razy ją obkreciłł i juz wylewał

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro maja 08, 2019 7:40 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Ptmolku - jak masz oszczędną pralkę i "oszczędne" rzeczy to 2x oszczędzasz. Jak pralka mniej oszczędna, a rzeczy "oszczędne" to tylko raz. Sama ocenisz co Ci bardziej pasuje.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Śro maja 08, 2019 8:45 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

pewnie :mrgreen:
tylko sama tak się czuję jakbym doszła do ściany i dalej ani kroku

w sensie nie umiem podjąć żadnej decyzji :strach:
wczoraj wymyśliłam, ale dość późno już było, ze zajrzę sobie do środka pralki - bo jak poczytałam strony o naprawianiu pralek, to to może byc jakiś drobny element który się złamał tylko

dzisiaj spróbuję zaglądnąć

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro maja 08, 2019 16:58 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Zastanów się, jakiej pralki potrzebujesz.
Na razie widzę, że oszczędnej i z programem krótkiego prania (30 C, 15 minut).
To nie zawsze jest "lipa", znam pralkę w której naprawdę trwa to 15 minut.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34180
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw maja 09, 2019 7:21 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Gretta pisze:)
To nie zawsze jest "lipa", znam pralkę w której naprawdę trwa to 15 minut.


a jaka to pralka?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw maja 09, 2019 7:56 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

w weekend sie machnęłam i kupiłam za mało mięsa, a potem niedziela się okazała wolna :strach: :strach: i zostałam całkiem bez mięsa
wiec wszyscy dostali chrupki smilli dla kociąt -bo takie miałam

bardzo smakowały 8) szczególnie mojej Caillou, bardzo

dostały koty w sumie, te chrupk,i przez półtora dnia,
kuweta, która stoi w kuchni, i zazwyczaj nie ma żadnego zapachu - zaczęła specyficznie pachnieć - była wyczuwalna / musiało to mieć jakiś związek z chrupami, bo normalnie była posprzątana, a i tak zapach był taki specyficzny
dodałam więcej sody i jeszcze więcej - a i tak, to nie było to co wcześniej, czyli brak zapachu

no i same koty :strach: ciągle były głodne

normalnie to zazwyczaj dostają jeść rano,ale nie jak wstaję -tylko tak z godzinę, dwie godziny później, bo najpierw wychodzę z psami
np dzisiaj dostały kacze żołądki,
i jak wracam z pracy ok 17 -to się witają chętnie i idą spać dalej
bo najpierw ide z psami, daję Młodemu jeść coś gotowanego, a dopiero potem zwierzaki dostają
i nie ma z tym problemu

a na tych chrupach, dostały 4- 5 razy w ciągu niedzieli szczodrze nasypane, to ciągle się darły o jedzenie
wniebogłosy :strach:
i tak było całą niedzielę , ciągle chciały jeść i jadły i znowu chciały jeść
i jak rano w poniedziałek wstałam, to chciały jeśc NATYCHMIAST i się przejść nie dało przez kuchnie - a wstaje ok 4 rano / a kotom zazwyczaj daje jeść ok 6

w poniedziałek kupiłam mięso, dałam im po powrocie z pracy
koty zjadły i poszły spać
i nastał spokój

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon maja 13, 2019 7:29 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

mój maź był na wycieczce z pracy, takiej jednodniowej
wrócił późno, wygłaskał psy, a potem wyciągnął bułkę, i zapytał mnie>"chcesz? czeska bułka
Caillou skoczyła jak spiderman i momentalnie przed nim siedziała i kiwała głową-tak, tak -chce :mrgreen:

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon maja 13, 2019 7:35 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

No bo przecież wszyscy wiedzą, jak ona lubi bułki to oczywiste, że to do niej było, czyż nie? :wink:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pon maja 13, 2019 7:49 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

:lol:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34180
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pon maja 13, 2019 8:43 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Alienor pisze:No bo przecież wszyscy wiedzą, jak ona lubi bułki to oczywiste, że to do niej było, czyż nie? :wink:

tak
ona zawsze uważa, ze "chcesz?" to jest pytanie do niej

i uwielbia bułki

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw maja 16, 2019 9:32 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34180
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw maja 16, 2019 9:46 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

dziękuje
chętnie przeczytam

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 209 gości