Tańsza karma dla nerkowca

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon kwi 22, 2019 17:27 Tańsza karma dla nerkowca

Czy jest jakaś tańsza karma dla nerkowca niż Catz Finefood Purrrr i Feringa? Mam dwa koty, jeden chory na nerki, jego leczenie pochłania wszelkie moje oszczędności, a do pracy mogę iść dopiero w maju (jestem przed maturą). Na dwa koty wychodzi mi ok. 220zł za karmę, a nerkowiec i tak nią gardzi... Czy mogę podawać np. Mac's i do tego wyłapywacz fosforu?

leasye

 
Posty: 3
Od: Pon kwi 22, 2019 16:55

Post » Wto kwi 23, 2019 0:21 Re: Tańsza karma dla nerkowca

Nie chcę wprowadzać w błąd, ale Smilla i Animonda Carny mają podobny poziom fosforu do Feringi, tzn. 1. Mac's nie ma podanego fosforu więc nie da się obliczyć jego zawartości w suchej masie.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Wto kwi 23, 2019 8:58 Re: Tańsza karma dla nerkowca

Wszystko zależy od tego jaki obecnie poziom fosforu ma chory kot i jaki przyjmuje wyłapywacz fosforu.
Trochę lepiej cenowo powinien wypaść mokry Select Gold senior z Maxizoo.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Wto kwi 23, 2019 14:57 Re: Tańsza karma dla nerkowca

Czy jeśli kot ma fosfor w normie to powinien przyjmować karmę nerkową?

Łazik

 
Posty: 30
Od: Wto gru 18, 2018 18:56

Post » Czw maja 02, 2019 12:19 Re: Tańsza karma dla nerkowca

Łazik pisze:Czy jeśli kot ma fosfor w normie to powinien przyjmować karmę nerkową?


fosfor powinien być w dolnej granicy normy. Jak najniżej (bo to właśnie fosfor jest jednym z czynników zabijających nerki) najtaniej jest bawić się w barfa ale trzeba się go rzetelnie nauczyć bo robienie mieszanek pod nerkowca to wyższa szkoła jazdy.
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Sob maja 04, 2019 17:10 Re: Tańsza karma dla nerkowca

Ja kupuje karme dla kota chorego na neki w zooplus kattovit jest tansza niz w sklepie

Malina25

 
Posty: 1
Od: Pt maja 03, 2019 13:19

Post » Sob maja 18, 2019 19:44 Re: Tańsza karma dla nerkowca

ja mam wszystkie 3 nerkowce na normalnej karmie z niższym fosforem. Taką karmą jest np feringa smak królik, pasternak, kocimiętka (0,17 %), królik dynia kocimiętka (0,16%) - koty 2,5 roku od diagnozy, 2 wyniki super jak zdrowe koty, 1 (uszkodzenie nerek duże - nieleczone choroby przez poprzedniego właściciela) - wyniki na granicy normy i stan stabilny. Nie trzeba paść kota karmą nerkową tylko szukać taką, która jest wysokomięsna a ma fosfor i sód na niskim poziomie :)
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Nie maja 19, 2019 14:57 Re: Tańsza karma dla nerkowca

Czy wiecie może jak obliczyć stosunek wapnia do fosforu w wysokomiesnych puszkach?
Aktualnie karmie Macs i Feringa łosoś z indykiem i kurczak z pstrągiem (oba smaki z Feringa maja fosfor 0,2%) czy to odpowiedni poziom? I na jakim poziomie ma być sód? Lekarz zalecił aby zwracać uwagę na fosfor i sód w karmach.

Paulalein

 
Posty: 2
Od: Nie maja 19, 2019 14:52

Post » Pon maja 20, 2019 19:32 Re: Tańsza karma dla nerkowca

Jaki w tych karmach jest poziom wapnia i sodu?
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Wto maja 21, 2019 13:04 Re: Tańsza karma dla nerkowca

W karmie MACS producent nie podaje takich informacji, natomiast Feringa smak łosoś i indyk ma 0,24 % wapnia. Smak kurczaka i pstrąga producent nie podaje takich informacji. Czy w ogóle sód jest podawany w składzie jako sód? Czytałam etykiety i sodu nie widzę a wiem, ze jest ważny:(
Dziękuje z góry za pomoc :wink:

Paulalein

 
Posty: 2
Od: Nie maja 19, 2019 14:52

Post » Sob maja 25, 2019 14:56 Re: Tańsza karma dla nerkowca

Dla kotów z PNN optymalny stosunek wapnia do fosforu w pokarmie wynosi od 1,3 do 1. Jeśli u kota wapń we krwi jest przekroczony to powinniśmy szukać karm, gdzie stosunek wapnia do fosforu waha się od 1,15 do 1.
Jeśli w tej Ferindze wapnia jest 0,24 %, a fosforu 0,2 % to stosunek wynosi 1,2:1.
Ferina kurczak z dynią ma stosunek Ca:P 1,25:1, a królik z pasternakiem i kocimiętką 1,23:1.
Mac's raczej nie jest polecany do karmienia kotów nerkowych.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bubuś8435 i 28 gości