wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 24, 2019 6:53 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

nie
:mrgreen:
Góry Sokole sa specyficzne naprawdę

psy wymęczone świątecznie -tak był w niedziele wieczorem
Obrazek

Obrazek

Myślibórz
Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro kwi 24, 2019 14:29 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Pytałam o filtr, bo mam wrażenie, jakby tamto pierwsze zdjęcie (oraz trochę jakby ostatnie z powyższego posta ale w dużo mniejszym stopniu) były tak naświetlone, że aparat musiał rekompensować tę ilość światła i przyciemnić całość, żeby zdjęcie nie było prześwietlone i przez to nieczytelne.
Na pewno fachowo tego nie nazywam ale mam nadzieję, że wiesz, co mam na myśli.
Efekt jest bardzo intrygujący w każdym razie.

Psice wyszły ślicznie na wszystkich fotkach :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw kwi 25, 2019 12:53 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

dziękuje

zepsuła mi się pralka :roll:
mam odłożonych kilka stówek na wypadek awarii typu" zepsuła się pralka"
ale
jak pomyśle nad tym, ze powinnam wybrać jakąś pralkę i przeanalizować którą kupić, żeby miała te programy co tzreba, zużycie wody itd
to mi jest niedobrze

chyba jestem przemęczona myśleniem :strach:
więc piorę sobie codziennie skarpetki i t-shirta :mrgreen: w rękach - jakbym była normalnie na jakimś wyjeździe w górach -tylko warunki do prania lepsze - bo i miska porządna i ciepła woda do woli

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw kwi 25, 2019 14:14 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Pat, a na pewno obecna pralka nie da sie naprawić? Moja stara, nawet w czasach, gdy takich rzeczy sie w zasadzie poza okresem gwarancyjnym nie naprawia, kilka lat przetrwała na naprawach kosztujacych, jak się ostatecznie okazywało, grosze.
U mnie nie tyle blokata z wyborem przeszkadzała, co ulokowanie pralki w miejscu, gdzie zniesienie starej i wniesienie nowej to był naprawdę koszmar nad koszmary, wiec się zmusiłam, poszukałam naprawiacza i zadziałało razy kilka :)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw kwi 25, 2019 21:56 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Podpisze sie, czasem warto sprobowac naprawic pralke. Ugadywalismy speca, wczesniej zamawiajac uszkodzona czesc (wiedzac, co jest do wymiany), wyszlo groszowo w porownaniu do nowki, a naprawa zajela moze z godzine.
Powodzenia.
A swoja droga, piekne zdjecia, kusisz okolicami :).

FuterNiemyty

 
Posty: 3480
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pt kwi 26, 2019 6:37 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

ona juz była kilkakrotnie naprawiana, i nie wiem czy jest sens znowu ją naprawiać
odpocznę przez weekend - mam wolny cały tydzień -prześpię się i jeszcze przemyśle

naprawy wychodzą zazwyczaj 100-150 zł, pralka ma juz kilka lat i sie sypie/ ja dużo piorę
a nowa pralka kosztuje od 700 zł/ i byłaby na gwarancji
i jakoś tak jest że nowa pralka te kilka pierwszych lat chodzi bezawaryjnie

poprzednia pralka działała ok 20 lat, a potem całościowo wysiadła

ja się na pralkach nie znam, i nie mam znajomego speca, więc i części nie zamówię sama
a spec może powiedzieć cokolwiek

a że naprawdę dużo piorę to myślę, że przez te kilka lat pralka się zwyczajnie wyeksploatowała, bo się sypie
myślę, żeby kupić jakąś tańsza pralkę/ w sensie z tych najtańszych -
i znowu te 5 lat spokojnie poużywać

okolice są piękne u nas
zapowiada się dobra pogoda na majówkę/ deszcz
czyli nie bedzie dużo ludzi na szklakach

przykładowo pralka w media expert 800 zł https://www.mediaexpert.pl/pralki/pralk ... lsrc=aw.ds
jak dla mnie super wypasiona
i ma nawet program do prania na 15 minut - idealny na lato/ bo część rzeczy to tylko by wystarczyło przepłukać, bez normalnego cyklu prania

ale co to jest pranie deszczowe albo pranie sport -to i tak nie wiem

czy jak zamówię pralkę, to jest oczywiste , ze oni zabiorą tą starą?
czy muszę to jakoś zaznaczyć przy zamawianiu?

i czy sygnał dźwiękowy da sie wyłączyć w tej pralce?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt kwi 26, 2019 16:45 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Myslalam, ze to pierwsze podejscie do psucia sie. Skoro juz troche wyeksploatowana, po naprawach, to faktycznie warto pomyslec nad nowa.
Rzucilabym tylko okiem moze nie na najtansze, co oszczedne w uzyciu i skuteczne, poczytala opinie, czasem roznica kilkudziesieciu zl, a w jakosci niebo-ziemia.

Co do dobioru starej pralki, to zalezy od miejsca, gdzie kupuje sie nowa, na ogol trzeba uzgodnic opcje 'wymiany'.
Sygnal dzwiekowy zalezy od typu pralki, do dopytania/doczytania.
My mamy nie do wylaczenia i dziamga co koniec prania.

FuterNiemyty

 
Posty: 3480
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pt kwi 26, 2019 20:44 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Ta przykładowa pralka jest tylko A+. Jak czytałam jest ogromna różnica w zużyciu energii i późniejszych rachunkach za prąd między A+ a A++ itd.
Polecam poczytać opinie. Niektóre są podstawione (niedawno widziałam filmik o robieniu opinii za kasę), ale czasem udaje się wyłapać te sensowne.
Jeśli chodzi o program 15 minut, to moja pralka też taki ma ale to pic na wodę. 15 minut trwa pranie, a potem dodatkowo dochodzi płukanie, czyli czas się wydłuża. Nie powinno tak być, cały program powinien trwać deklarowaną ilość czasu, no ale jest jak jest. (Za to ten 30 minut w całości tyle zajmuje.)
Na jakich programach Ci zależy?
Interesuje Cię, gdzie pralka teoretycznie była robiona? (teoretycznie, bo potem okazuje się, że w danym kraju przykręcono jedną śrubkę)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt kwi 26, 2019 21:41 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Pralkę trzeba przede wszystkim dobrać do swoich potrzeb.
Ja np. szukałam pralki z dużym bębnem (nie tylko na udźwig, ale i na objętość!) i okazało się że tylko ładowana od góry ma w środku tyle miejsca, żeby można było uprać dużą kołdrę albo poduszkę.
https://www.euro.com.pl/pralki/electrol ... 4elw.bhtml
Kupiłam w Euro na raty 0%, jestem bardzo zadowolona. Zwłaszcza że zajmuje mało miejsca. :)
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw maja 02, 2019 14:49 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

dziękuje za wszystkie opinie
na razie wciąż myślę :oops: ale nie posunęłam się w tym do przodu

\

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw maja 02, 2019 20:19 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Też zawsze mnie kosztuje dużo taka decyzja, której konsekwencje na długo zostają... Choć z pralką z czystego lenistwa bym się spieszyła. Jak z lodówką.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pon maja 06, 2019 6:45 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

na pewno masz rację, ale i tak się jakoś nie mogę zdecydować co robić :oops:

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto maja 07, 2019 11:30 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

odnosnie tych klas energetycznych - pralka A+++ czyli oszczędna energetycznie
ale kosztuje 1200
https://www.mediaexpert.pl/pralki/pralk ... lsrc=aw.ds
ma ktoś?
Zużycie energii [kWh]:0.73
Pralka AMICA DAW6123LSB

ale szczerze powiem , z enie wiem czy warto dopłacac 400 zł, czyli 50 procent ceny pralki, zeby była bardziej oszczędna
czy to się w ogóle zwróci?
tutaj mniej oszczędna, ale tańsza 800 zł https://www.mediaexpert.pl/pralki/amica
Zużycie energii [kWh]:
0.95

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto maja 07, 2019 11:52 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Zużycie energii to nie tylko prywatna sprawa, choć na pewno warto licząc w jakimś okresie czasu. To też sprawa ochrony środowiska - gdyby wszystkie urządzenia/większość produkować jako energooszczędne ..., to tak jak wyłączanie każdej niepotrzebnej żarówki w domu, nie tylko dla osobistej korzyści.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto maja 07, 2019 12:06 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Różnica między pokazanymi przez Ciebie pralkami niewielka, moim zdaniem do zignorowania.
Zresztą pralki akurat zużywają stosunkowo mało energii z całkowitej puli potrzebnej gospodarstwu domowemu.
Warto natomiast kupować możliwie najbardziej energooszczędne lodówki i zamrażarki, bo to one pochłaniają ogromne ilości kilowatów.

morelowa pisze:Zużycie energii to nie tylko prywatna sprawa, choć na pewno warto licząc w jakimś okresie czasu. To też sprawa ochrony środowiska - gdyby wszystkie urządzenia/większość produkować jako energooszczędne ..., to tak jak wyłączanie każdej niepotrzebnej żarówki w domu, nie tylko dla osobistej korzyści.

Zatem niech producenci AGD zaczną od siebie i wypuszczają na rynek urządzenia działające 15 lat a nie 5. :twisted:
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23733
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 190 gości