MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto kwi 23, 2019 14:00 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

Co dostawca, to inna oferta. My płacimy 7.6 zł za metr sześcienny (czysty propan) a przy podpisywaniu oferty zaproponowano nam montaż zbiornika za 1 zł. Gdybyśmy zapłacili za montaż "normalnie" ok 5000 zł, cena metra gazu byłaby niższa.

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Wto kwi 23, 2019 15:02 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

Ziemosław pisze:Co dostawca, to inna oferta. My płacimy 7.6 zł za metr sześcienny (czysty propan) a przy podpisywaniu oferty zaproponowano nam montaż zbiornika za 1 zł. Gdybyśmy zapłacili za montaż "normalnie" ok 5000 zł, cena metra gazu byłaby niższa.


czyli ile was kosztowało ogrzewanie domu zimą?
my myślimy o gazie , bo już podciagnęła gazownia w pobliże, tylko jeszcze musimy docieplić dom
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto kwi 23, 2019 19:10 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

mir.ka pisze:
Ziemosław pisze:Co dostawca, to inna oferta. My płacimy 7.6 zł za metr sześcienny (czysty propan) a przy podpisywaniu oferty zaproponowano nam montaż zbiornika za 1 zł. Gdybyśmy zapłacili za montaż "normalnie" ok 5000 zł, cena metra gazu byłaby niższa.


czyli ile was kosztowało ogrzewanie domu zimą?
my myślimy o gazie , bo już podciagnęła gazownia w pobliże, tylko jeszcze musimy docieplić dom

Mirka
Mój mąż mówi żeby się zastanowić nad pompa ciepła.
Droższe w montażu, ale niskie koszty zużycia. W tym masz ogrzewanie domu, podgrzewanie wody.
Bezobskugowe.
Gazowe ogrzewanie nie jest tanie.
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Wto kwi 23, 2019 19:12 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

mir.ka pisze:
Ziemosław pisze:Co dostawca, to inna oferta. My płacimy 7.6 zł za metr sześcienny (czysty propan) a przy podpisywaniu oferty zaproponowano nam montaż zbiornika za 1 zł. Gdybyśmy zapłacili za montaż "normalnie" ok 5000 zł, cena metra gazu byłaby niższa.


czyli ile was kosztowało ogrzewanie domu zimą?
my myślimy o gazie , bo już podciagnęła gazownia w pobliże, tylko jeszcze musimy docieplić dom


U nas maks rachunek to było 910 zł, ale za dom 160 m, temp w dzień 22, w nocy 19 + plus oczywiście sama woda, ale wtedy nie mieszkali jeszcze teściowie. Ostatni rachunek to było 350 zł.

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Wto kwi 23, 2019 19:25 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

Znajomy: dom 150 m, ogrzewanie + ciepła woda + prąd w najgorszym miesiącu zima 700 zł. 5 osobowa rodzina

Moj mąż w tym siedzi, pracuje w tym wiec akurat wie co na rynku najlepiej się oplaca

Ale fakt, najpierw inwestycja. Później się zwraca.
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Wto kwi 23, 2019 19:58 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

No, z tym nie sposób się nie zgodzić :)

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Śro kwi 24, 2019 10:50 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

Moli25 pisze:
mir.ka pisze:
Ziemosław pisze:Co dostawca, to inna oferta. My płacimy 7.6 zł za metr sześcienny (czysty propan) a przy podpisywaniu oferty zaproponowano nam montaż zbiornika za 1 zł. Gdybyśmy zapłacili za montaż "normalnie" ok 5000 zł, cena metra gazu byłaby niższa.


czyli ile was kosztowało ogrzewanie domu zimą?
my myślimy o gazie , bo już podciagnęła gazownia w pobliże, tylko jeszcze musimy docieplić dom

Mirka
Mój mąż mówi żeby się zastanowić nad pompa ciepła.
Droższe w montażu, ale niskie koszty zużycia. W tym masz ogrzewanie domu, podgrzewanie wody.
Bezobskugowe.
Gazowe ogrzewanie nie jest tanie.


niestety pompa ciepła naszego domu nie ogrzeje, opinia fachowca, ponadto sprawdza się przy podłogówce a my mamy grzejniki
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro kwi 24, 2019 10:53 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

Ziemosław pisze:
mir.ka pisze:
Ziemosław pisze:Co dostawca, to inna oferta. My płacimy 7.6 zł za metr sześcienny (czysty propan) a przy podpisywaniu oferty zaproponowano nam montaż zbiornika za 1 zł. Gdybyśmy zapłacili za montaż "normalnie" ok 5000 zł, cena metra gazu byłaby niższa.


czyli ile was kosztowało ogrzewanie domu zimą?
my myślimy o gazie , bo już podciagnęła gazownia w pobliże, tylko jeszcze musimy docieplić dom


U nas maks rachunek to było 910 zł, ale za dom 160 m, temp w dzień 22, w nocy 19 + plus oczywiście sama woda, ale wtedy nie mieszkali jeszcze teściowie. Ostatni rachunek to było 350 zł.


ile macie? 19 stopni? 8O 8O 8O 8O 8O przecież to zimno, nie da sie więcej dogrzać?
u mnie w domu średnio 23-25 stopni, jak spada do 22 to zakładam polar, szczególnie w nocy lubimy ciepło, w zimnym domu nie usnę
wodę w sezonie grzewczym mozna powiedzieć ,ze mamy za darmo bo grzeje ja piec
910 zł to było za miesiąc?
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro kwi 24, 2019 12:43 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

Tak, to było na miesiąc. A 19 na noc to całkiem nieźle, lepiej się śpi przy takim chłodniejszym pomieszczeniu. 22 ustawione na dzień było optymalne, a czasem nawet było mi za ciepło :)

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Śro kwi 24, 2019 12:55 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

Ziemosław pisze:Tak, to było na miesiąc. A 19 na noc to całkiem nieźle, lepiej się śpi przy takim chłodniejszym pomieszczeniu. 22 ustawione na dzień było optymalne, a czasem nawet było mi za ciepło :)



zależy kto jaka temperaturę lubi, 19 czy tez 17 jak to niektórzy twierdzą ,ze powinno byc w sypialni to jest dobre wg mnie dla Eskimosów, ja zima lubie ciepło :)
dzisiaj bez grzania mam ponad 24 stopnie w domu, teraz grzejemy już z kilkudniowymi przerwami bo jest ciepło
i na taka porę byłby dobry gaz bo mozna ustawić niższą temperaturę, a teraz przy włączonym piecu zaraz mamy 25 stopniu w domu
grzanie węglem (orzech I) kosztuje nas ok 450 zł na miesiąc
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro kwi 24, 2019 18:10 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

Czytam „Kocie mojo” :1luvu:
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Śro kwi 24, 2019 19:47 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

MonikaMroz pisze:Czytam „Kocie mojo” :1luvu:


ja przeczytałam 1/4
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie kwi 28, 2019 10:04 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

:201461 :201461 :201461
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon kwi 29, 2019 13:11 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

Ja też muszę mieć ciepło w domu. My grzejemy prądem i myślimy nad zmianą ogrzewania na gazowe. My płacimy trzy razy tyle za ogrzewanie co koleżanka za dom jednorodzinny. Ale sąsiadka ma gazowe. Mówiła ile płaci i ile ma ciepła przy tej cenie - no to dla mnie to jest też dla eskimosów :ryk:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro maja 01, 2019 17:29 Re: MILI i AMY - wariatki ze wsi ♥♥♥ i Bagirka :)

Obrazek
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 113 gości