kot ciągle wymiotuje

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 15, 2019 13:56 Re: kot ciągle wymiotuje

Tygrysiątko pisze:Z tego co ja zrozumiałam czytając o barfie i chorych nerkach, to problemem dla nerek jest fosfor, który jest w mięsie. Dlatego stosuje się wyłapywacze fosforu.

Np. Ipakitine.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34180
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw sty 17, 2019 11:08 Re: kot ciągle wymiotuje

Są specjalne mieszkanki BARFowe dla nerkowców właśnie - leczące wręcz podobno, z tego co czytałam.
Sama za bardzo się nie znam ale jest pełno informacji w internecie. Ja pod ich wpływem odstawiłam całkowicie karmę suchą (która mimo że polecona przez weta to tylko pogorszyła problemy).
Trzymam kciuki za koteczkę, oby szło ku lepszemu!

Selyuna

 
Posty: 26
Od: Śro cze 22, 2011 11:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto kwi 23, 2019 12:14 Re: kot ciągle wymiotuje

Tak tu wrzucę tylko - Szminka żyje i to w doskonałym humorze. :)

Codzienne branie sterydu pozwoliło na regenerację jelit/żołądka na tyle, że wróciliśmy na ukochane przez nią suche karmy (z renalowych najbardziej podszedł jej Kattovit i tego się trzymamy).
Jest z tego powodu przeszczęśliwa i zjada bardzo dużo, przez co przytyła już ok. 1 kg.
Na razie nie widać destruktywnego wpływu sterydu.
Ma odruch wymiotny raz na tydzień+, ale prawie nic nie wylatuje (ewentualnie kłaczek) i nie wpływa na jej humor.

Nerki w międzyczasie już jej siadły prawie całkowicie, wyniki ma słabe nawet po kroplówkach dożylnych, ale na tym etapie 'leczę kota nie wyniki'.
Ograniczyłem leczenie i suplementację do minimum i już jej nie badam - wizyty u weta bardzo się na niej odbijają, bo strasznie ich już nienawidzi.
Odkąd podaję pronefrę, nie badałem mocznika i kreatyniny - może z ciekawości się wybiorę na to jedno ostatnie badanie za jakiś miesiąc.

Przepukliny wg mnie się zmniejszyły i na pewno nie powiększają się, więc nic z nimi nie robię (z mocznikiem i kreatyniną jaki teraz ma, operacja mogłaby być zabójcza).

Podaję (może ktoś skorzysta) :
- codziennie 1/5 tabletki Encorton (steryd)
- co 1,5 doby (36H) 'na oko' 1/3 0,5-litrowej kroplówki Plasmalyte (podskórnie) - po prostu biorę jeden flakon 0,5 'na 3 razy' (ciężko jest precyzyjnie ocenić ile zostało wylane z flakonu, jest miękki)
- 2x dziennie Pronefra wg obecnej wagi (zgodnie z miarką na strzykawce dodawaną do produktu) - podaję syrop strzykawką do buzi, napełniam miskę suchą karmą i zostawiam pełną na ok. 1-2H (pronefrę trzeba podawać w okolicy posiłku)
- raz na tydzień 0,5 ml Catosal podskórnie
Wcześniej podawałem też żelazo (tabletka), potas (syrop), magnez (tabletka) wg wyników, ale wyniki jej tak wariowały (np. potas w ciągu 1-2 tygodnia osiągał wszystkie możliwe stany - mocny niedobór, norma, mocny nadmiar.. w losowej kolejności) że po prostu to już olałem, była tylko nieszczęśliwa z powodu tylu czynności dziennie. ;)

W ten sposób kicia wróciła do humoru i (już prawie) formy sprzed chorób. :)
Ile tak pociągnie - zobaczymy.

czubai

 
Posty: 19
Od: Śro lis 28, 2018 23:05

Post » Wto kwi 23, 2019 12:19 Re: kot ciągle wymiotuje

Bardzo się cieszę, że Szminka żyje i ma się dobrze. :D
Głaski dla koteńki. :201461
A dla jej nerek robisz tyle, ile możesz. :ok:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34180
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pt maja 03, 2019 12:33 Re: kot ciągle wymiotuje

Najlepszy na nerki jest Renagel. Ponieważ nie ma małych opakowań, dziewczyny z forum kupują wspólnie.
viewtopic.php?f=36&t=153067&start=1230
Rozważ ten lek z wetem, to jest nowa generacja w porównaniu z poprzednimi.
Na zbicie fosforu wart uwagi Alugastrin, który jednocześnie zapobiega wymiotom.
Catosal możesz wstrzykiwać do butelki z końcówką kroplówki, żeby kota mniej kłuć. W Catosalu jest fosfor, lepsza by była B12 (też ampulka do wstrzyknięcia).

Dwa lata prowadziłam nerkowego kota z kiepskimi wynikami mocznika i kreatyniny - i on nigdy nie wymiotował.
A teraz już 6 lat bujam się z nadwrażliwym rzygaczem - zaostrza mu się sezonowo - ale przez cały czas dostaje strzykawką po trochu przetarte jedzenie - resztę (lekkostrawną) sam dojada. No i Ranitydynę i okresowo Alugastrin dostaje.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw lis 14, 2019 23:31 Re: kot ciągle wymiotuje

Jakoś dziś wypada rocznica mojej pierwszej wizyty i diagnoz. Szminka akurat ma gorszy dzień, ale generalnie jest, jak na swój wiek, pełna energii i radości i została nawet kotem wychodzącym. :D
Na dwór nigdy jej nie ciągnęło dotychczas, co mi odpowiadało, ale jako że poczuła ostatnio zew a wiadomo że jest u schyłku życia, stwierdziłem że trzeba jej to dać. :)

Dziękuję za rady mziel, z kroplówką o tym myślałem, ale nigdy nie schodzi mi płyn z wężyka do końca, więc nie wypali. :) Za to czasem jak kica ma spokojny dzień, udaje mi się do igły z kroplówki przepiąć na koniec strzykawkę z Catosalem i tak to załatwić. Ale raczej rzadko decyduję się na taki manewr, ryzykowne. :D
Ogólnie na szczęście zszedłem z ilości kroplówek do 1-2 tygodniowo i nie muszę tyle kłuć, Szminka dzielnie dużo pije i dobrze się nawadnia, także to obecnie tylko taka pomoc w płukaniu organizmu.

Renagel sprawdzę, dzięki! Nie wiem tylko czy nie trochę późno u nas na to.
Zapytam też o coś bez fosforu z witaminami. Nie wiedziałem że Catosal zawiera fosfor.

Na alugastrin zareagowała dość wybuchowo, dawno temu, więc raczej się boję.
Wymioty mamy pod kontrolą, może raz na 2 tygodnie średnio się zdarzy, bardzo mała ilość samej 'wody'.

czubai

 
Posty: 19
Od: Śro lis 28, 2018 23:05

Post » Czw lis 14, 2019 23:50 Re: kot ciągle wymiotuje

Na zbicie fosforu jest tez dobry ipakitine - to naturalny suplement diety. Ja akurat nie musialam stosowac, ale pytalam wetke i potwierdzila.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pt lis 15, 2019 16:16 Re: kot ciągle wymiotuje

Bardzo się cieszę, że Szminka ma się dobrze! :) :201461
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34180
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 172 gości