Cosia, Czitusia, Balbi i jakieś nie moje.Wiosno, przybądź!!!

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon kwi 22, 2019 13:44 Re: Cosia Czitka Balbi i nie moje 3. Tulipany w las palmas.

Lenistwo w ciszy to absolutny błogostan, widzę, że nie tylko ja :P
Jolabuk5, ale pewnie nie leniuchujesz w ciszy, z rozkoszą czytam Twoje króciutkie felietony muzyczne i odsłuchuję też oczywiście. Lubię muzykę, w której jest porządek, ład, spokój. Taką, która uspokaja i wycisza. Podobnie mam z malarstwem. Balsamicznie musi być, inaczej czuję się atakowana i robi się niebezpiecznie, a ja się boję jakiegokolwiek zamieszania, koty wystarczą :strach:
No ale tam... :strach:
Jeszcze gorzej mam z siedzeniem przy stole z dowolnej większej okazji, nie daję rady, ja to odchorowuję potem cały dzień, dwie osoby to dla mnie już tłum :roll:
A dzisiaj jest tak cudownie! Takie dadaistyczne hokus-pokus, niech wreszcie nie będzie nic! nic! nic!
Ma być o kotach. Koty śpią :P
Obrazek
Chłopaki razem, baby gdzieś osobno.
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17831
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon kwi 22, 2019 14:22 Re: Cosia Czitka Balbi i nie moje 3. Tulipany w las palmas.

czitka pisze:Lenistwo w ciszy to absolutny błogostan, widzę, że nie tylko ja :P
Jolabuk5, ale pewnie nie leniuchujesz w ciszy, z rozkoszą czytam Twoje króciutkie felietony muzyczne i odsłuchuję też oczywiście. Lubię muzykę, w której jest porządek, ład, spokój. Taką, która uspokaja i wycisza. Podobnie mam z malarstwem. Balsamicznie musi być, inaczej czuję się atakowana i robi się niebezpiecznie, a ja się boję jakiegokolwiek zamieszania, koty wystarczą :strach:
No ale tam... :strach:
Jeszcze gorzej mam z siedzeniem przy stole z dowolnej większej okazji, nie daję rady, ja to odchorowuję potem cały dzień, dwie osoby to dla mnie już tłum :roll:
A dzisiaj jest tak cudownie! Takie dadaistyczne hokus-pokus, niech wreszcie nie będzie nic! nic! nic!
Ma być o kotach. Koty śpią :P
Obrazek
Chłopaki razem, baby gdzieś osobno.

Cudny obrazek, takie koty kocham :1luvu:
No tak, u mnie często coś gra, ale też gada, bo jestem ciekawa świata, dlatego tak się zachwyciłam ostatnio wykładami profesora Meissnera na Youtube :201421
Z muzyką i malarstwem mam tak samo, jak Ty, lubię spokój i harmonię, kiedy słucham np. Beethovena, to mam wrażenie, że moje komórki w jakiś sposób porządkują się, układają zgodnie z ich wewnetrznym rytmem... Nie znoszę hałasu w ogóle, a w muzyce szczególnie. Z malarstwem jest tak samo, chcę, żeby mnie wyciszało, przynosiło piękno, a nie atakowało agresją. Podobnie w filmie... Ale oczywiście nie mam nic przeciw istnieniu sztuki budzącej inne, mniej łagodne uczucia. :twisted: Tylko ja nie muszę z niej korzystać :D
Strasznie się cieszę, że podoba Ci się Kącik Muzyczny, nie byłam pewna, czy ktokolwiek zechce tego słuchać, muzyka klasyczna jest tak mało popularna :( Wrzucam te wpisy też na Koci-łapci w watku Jakiej muzyki teraz słuchacie, chociaż mam wrażenie, że trochę go wykorzystuję, bo był przeznaczonynraczej dla wielbicieli muzyki rozrywkowej. Myślałam, czy nie założyć oddzielnego wątku i nie przenieść tam dotychczasowych wpisów z Jakiej muzyki. Jak myslisz, czy tak zrobić, czy zostawić, jak jest? Oczywiście zawsze wpisy o muzyce byłyby też na moim kocim wątku.
A, jeszcze dodam, że dla mnie też 2 gości to maksimum :twisted:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59707
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon kwi 22, 2019 14:54 Re: Cosia Czitka Balbi i nie moje 3. Tulipany w las palmas.

Jolabuk5, nie wiem..., coś mi chodzi po głowie w temacie odrębnych wątków w ogóle, muszę się zastanowić, przecież nie samymi kotami żyjemy :mrgreen:
Idę podumać w ogrodzie, trzeba koty policzyć i może jakieś zdjęcie zrobić. Odezwę się pewnie wieczorkiem.
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17831
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon kwi 22, 2019 17:51 Re: Cosia Czitka Balbi i nie moje 3. Tulipany w las palmas.

Wieje i chłodno, w ogrodzie można być, ale nie za długo.
Jolu, myślałam nad Twoim pomysłem wydzielenia wątku z muzyką poważną. Jestem na tak :wink: :ok:
Wydaje mi się, że na forum jest sporo osób, które kochają ten rodzaj muzyki, a jeżeli pisanie o niej sprawia Ci przyjemność dodatkowo, to dlaczego nie? :P
Tak sobie myślę, że kolejne posty mogłyby być związane z różnymi okazjami, każda niesie jakąś zakodowaną wartość, nie tylko święta, ale są wydarzenia, imieniny, zmiana pory roku, zjawiska na niebie, no wiesz, różności. Masz gamę klimatów, które dałoby się połączyć z utworem, albo kompozytorem, albo dyrygentem itd. I wtedy piszesz sobie kiedy masz ochotę :P
A może włączą się inni forumowicze dodając do tematu postu coś z literatury, malarstwa itd.
Może być ciekawie, ale to zależy już przede wszystkim od Ciebie, ale w drugiej kolejności od nas.
Tak mi się pomyślało... :oops:
Urobku zdjęciowego nie mam za bardzo, jest tylko sezon na na balerony Pasia. Oto kolejny:
Obrazek
Alleluja!
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17831
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon kwi 22, 2019 18:46 Re: Cosia Czitka Balbi i nie moje 3. Tulipany w las palmas.

Pasio jest super i zwycięski :D Victoria!
Co do wątku - tak go właśnie widziałam, jak piszesz. Na zasadzie luźnych skojarzeń muzycznych z różnymi wydarzeniami, albo po prostu przemyśleniami. :ok:
Zastanawiam się tylko, czy pozwolić sobie na pisanie częściej niż raz w tygodniu, chyba nie, boję się, że pewnie i tak nieliczni widzowie się po prostu znudzą. Przeczytanie nie zabiera wiele czasu, ale wysłuchanie to już czasem 10 minut, a ludzie dziś tacy zabiegani... Wolę nie nadwyrężać ich cierpliwości :twisted: Ale jeśli ktoś chciałby coś dodać, skomentować, podsunąć własny link do muzyki, wkleić obraz - byłoby super! Postaram się założyć wątek przed niedzielą (ośmieliłaś mnie :oops:) chociaż nie wydaje mi się, żeby cieszył się szczególną popularnością :twisted:
Zresztą ja jestem farmaceutką ze specjalizacją z diagnostyki laboratoryjnej, nie żadnym specjalistą od spraw muzycznych, więc pomoc innych osób w prowadzeniu wątku byłaby baardzo wskazana :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59707
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon kwi 22, 2019 20:17 Re: Cosia Czitka Balbi i nie moje 3. Tulipany w las palmas.

czitka pisze:Obrazek


Tak od tyłu to wygląda jakby brzuszki robił, jakby rzeźbił pasiowy kaloryfer.
A może to już nie są balerony ?

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki


Post » Pon kwi 22, 2019 21:24 Re: Cosia Czitka Balbi i nie moje 3. Tulipany w las palmas.

Jolabuk5, spróbować warto, a nawet trzeba :ok:
Chikita, to są balerony najprawdziwsze, klasyka gatunku. Uchwycony moment skupienia w trakcie wałkowania na prawo i lewo.
Śpimy już, papapa do jutra!
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17831
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon kwi 22, 2019 21:32 Re: Cosia Czitka Balbi i nie moje 3. Tulipany w las palmas.

Vox populi, vox Dei :D Będzie wątek!
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59707
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto kwi 23, 2019 8:31 Re: Cosia Czitka Balbi i nie moje 3. Tulipany w las palmas.

Pozdrowienia wiosenne dla Was, czitko :1luvu:
jolabuk5 pisze:Vox populi, vox Dei :D Będzie wątek!

Kapitalny pomysł! Będę czytać i słuchać, bardzo! :D :ok: :ok:
Proszę o link, jak tylko wątek powstanie :)
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

Post » Wto kwi 23, 2019 8:47 Re: Cosia Czitka Balbi i nie moje 3. Tulipany w las palmas.

JoasiaS pisze:Pozdrowienia wiosenne dla Was, czitko :1luvu:
jolabuk5 pisze:Vox populi, vox Dei :D Będzie wątek!

Kapitalny pomysł! Będę czytać i słuchać, bardzo! :D :ok: :ok:
Proszę o link, jak tylko wątek powstanie :)

Bardzo się cieszę też :P
Jako dyplomowany farmaceuta jolabuk5 będzie nam dawkować pigułę ciekawej opowieści muzycznej a my, jak się uda, zrobimy z tego multi-culti :wink: :P
Do dzieła Jolu! :ok:
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17831
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Wto kwi 23, 2019 9:47 Re: Cosia Czitka Balbi i nie moje 3. Tulipany w las palmas.

Pasio jest najcudowniejszy na swiecie :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84530
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto kwi 23, 2019 10:36 Re: Cosia Czitka Balbi i nie moje 3. Tulipany w las palmas.

Nie wiem, kto tak wspaniale i skutecznie zadziałał, ale watek już jest :D Znalazłam go rano na forum jako spóźniony prezent od Zajączka :D
Zapraszam serdecznie!
viewtopic.php?f=8&t=190784&p=12169497#p12169497
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59707
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto kwi 23, 2019 20:07 Re: Cosia Czitka Balbi i nie moje 3. Tulipany w las palmas.

A wieczorem to jest najfajniej. Dzisiaj było szukanie czegoś i podskakiwanie i łapanie, bo coś lata.
Obrazek
Potem się okazało, co chodzi, a przyszło pierwszy raz w tym roku, czarne :P
Obrazek
Duży był, ale płochliwy i bardzo szybkobieżny :P Pobiegł gdzieś bardzo zaaferowany, a Cosia razem z nim!
Obrazek
I dzień się skończył. Ani nie wiało, ani nie padało, ani manna pomarańczowa z nieba nie leciała.
Jutro podobno ma padać. To dobrze. My lubimy deszcz.
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17831
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Wto kwi 23, 2019 20:18 Re: Cosia Czitka Balbi i nie moje 3. Tulipany w las palmas.

czitka pisze:A wieczorem to jest najfajniej. Dzisiaj było szukanie czegoś i podskakiwanie i łapanie, bo coś lata.
Obrazek
(...)

I Pasio też podskakiwał?

Wojtek

 
Posty: 27316
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 92 gości