W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie kwi 14, 2019 19:35 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Być może jednak te antybiotyki i zakwaszające trochę podziałały, zresztą Mumiś nie miał silnej infekcji. Wydalenie klaka też ważne. Zapewne go od niego mdliło, i stad ślinotok. Moja żabcia ślini się podczas głaskania, kiedy się rozmruczy. Czyściutkie kropelki, wypadają, bo już uzębienie ma mocno przerzedzone.
To Ph nie było takie tragiczne.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie


Post » Nie kwi 14, 2019 20:15 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Dzięki, Miziel, jesteś dla nas taką, Dobrą Duszą :) . Ja wszystko oceniam "na chłopski rozum". Dlatego stan zapalny = podwyższone leukocyty, białko w moczu - to też nie wiem czemu ale do zwalczenia przez organizm kota ale wysokie pH to zagrożenie kamicą. Może mniejszym zagrożeniem byłoby to u Dropsa lub Maćka (im, mogę podać co trzeba - chcą czy nie :mrgreen: ) ale Warszawiaki są nieobsługiwalne. Co by było jasne :mrgreen: - mogę złapać ale nie wiem czy mogłabym złapać po raz kolejny. Jakby była sytuacja krytyczna to ... nie ma mocnych. Jak by się takie łapanie odbiło na ich psychice? One są takie INNE. Nie wiem jak to opisać. A i M pozwalają się głaskać i miziać ale wyłącznie w czasie serwowania jedzenia. Wtedy też mogłabym "schwytać" delikwenta. Co dziwniejsze, taki DZIWNY wniosek mi się nasuwa: koty nauczyły się symbiozy w czasie karmienia - czy to w domu (Mumiś i Maciek są wtedy wielkimi przyjaciółmi - ocieranie się o siebie, baranki itp.) czy na dworzu . Dlatego też zachowują się zupełnie inaczej na stołówce a inaczej poza nią.
Co po tym? diabli wiedzą :mrgreen: .
Stanęłam na Waszej opinii, że może wyniki były do d..py i łapię na badanie w ludzkim labie :P



Książna Pani Amorka z jej podnóżkiem Maćkiem :)
Obrazek

Razem śpimy 8O
Obrazek

Mumiś ma powody do stresu :(
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek


Post » Nie kwi 14, 2019 20:54 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Wiarolomna :(
Wiem, że zaraz mnie tu ktoś skrytykuje ale na Twoim miejscu w razie czego prosilabym o podanie Convenii. Tak robiłam z Manią. Jednak antybiotyk jak się je to jest istotne, żeby wszystkie pełne dawki przyjąć a tu nie masz nad tym kontroli :(
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Nie kwi 14, 2019 21:02 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Rozumiem Twoje rozterki, bo mam nieobsługiwalną Żabcię. Dwa razy musiałam jej zadać gwałt i powieźć do weta na rwanie zębów i i bilans tego był taki, że z tydzień później pro forma się boczyła i bardzo uważała, aby jej znowu nie schwycić, ale generalnie, ponieważ zabiegi uwalniały ją od bólu, to jej zaufanie do mnie wkrótce wzrastało. Obecnie mogę ją głaskać na parapecie, gdzie do mnie przychodzi sama w tym celu - ale na nic więcej nie pozwoli. W desperacji zamykałam się z nią w małym przedpokoiku, skąd nie mogła uciekać i tam ją wyczesywałam, kiedy już zbyt wiele kłaków latem zostawiała na dywanie. Po tej operacji również się nie boczyła, bo chyba w sumie było jej miło po uczesaniu. Więc nie panikuj zawczasu, koty nie są głupie. Jeżeli możesz, to oswajaj Mumisia z Twoim dotykiem, z czasem może da się go obsługiwać w łazience przy drzwiach zamkniętych, gdyby taka konieczność się zdarzyła.
Co do convenii, to przy cięższym zakażeniu nie będzie wyjścia, ale na razie daleko Mumisiowi do tego, więc nie ma sensu ryzykować. Na pęcherz wystarczy furagina, pamiętajmy, że ten mocz nie jest w pełni sterylny i bakterie mogą pochodzić z zewnątrz, a nie z pęcherza. Więc nie ma co szafować antybiotykami. Pamiętajmy, że lekarstwo nie może być gorsze od choroby.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie kwi 14, 2019 21:08 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Nie chodziło mi o to by podawać teraz, tylko na przyszłość ;) żeby uniknąć takich sytuacji, że je antybiotyk po troszeczku
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Nie kwi 14, 2019 21:12 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Jeszcze raz dzięki i dzięki :201494
Też nie martwię się, że z antybiotykiem mi nie bardzo wychodzi :? . Bardziej boję się struwitów i to pH mnie martwi.
Co do Nowaków to Amorka ucieka przede mną szybciej niż Mimiś ale jak już dotknę to jakby się uspokajała i dalej mogę a Mum po głasku leciutkim odsuwa się i "niet babo" :wink: .
Jeszcze jeden news: wracam do domu - otwieram drzwi - Maciek i Mimiś zaglądają do przedpokoju - Drops ma mnie daleko - Amorka leży na MOIM MIEJSCU NA KANAPIE i spogląda czy jeszcze może czy już musi zwiewać :lol:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Nie kwi 14, 2019 21:13 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Amorka leży na SWOIM miejscu

MaryLux

 
Posty: 159301
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie kwi 14, 2019 21:15 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Ale super! Czyli nie tylko zadomowili się ale i wtopili w towarzystwo :) i Maciek i Mumiś razem 8O
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Nie kwi 14, 2019 21:23 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

kwiryna pisze:Ale super! Czyli nie tylko zadomowili się ale i wtopili w towarzystwo :) i Maciek i Mumiś razem 8O


A nie, niestety, Kwiryno :placz: . Zasymilowała się całkowicie Amorka a Mumiś niestety ciągle dziczy. Najbardziej boi się Maćka ale Dropsa też. Warczy na nich z daleka mimo, że ja nie zauważam żadnej akcji. Pełna super - hiper - przyjaźń (łącznie z pieszczotami, baranami itd. i itp.) jest tylko w czasie karmienia. Niedługo 9 miesięcy a nad Mumciem nadaj pracujemy :)
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Nie kwi 14, 2019 21:55 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Tutaj rozgrywającą jest Amorka, jak mi się zdaje.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie kwi 14, 2019 22:14 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

mziel52 pisze:Tutaj rozgrywającą jest Amorka, jak mi się zdaje.

Jak zwykle, masz rację :P . Amorka to moja duma :D . Już dawniej pisałam, że zawojuje chłopaków i tak jest. Ona jest fantastyczna! Gania chłopaków ale to takie zabawowe. wprawdzie Drops czasami jest "ponadto" i może mu się nie podobać ale Mumiś i Maciek są zachwyceni. Maciek garnie się do niej i tylko... Mumisia żal ...
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek


Post » Czw kwi 18, 2019 11:56 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Mumiś załatwił się do KUWETY :dance: :dance2: :201419 :201421 :201432 :201453 :201465 :201467 Po miesiącu!
Po zachowaniu widzę, że czuje się całkiem dobrze. Z p/zapalnych zjadł 2 z 4 czyli połowę, antybiotyku nie wmuszałam za to pochłania sporo zakwaszacza :) . No i przestał kichać :P . Mam nadzieję, że nie jest to odosobniony incydent (siusianie tam gdzie "trza"). Tam gdzie "trza" to ja nie złapię następnych siuśków a ... to pH mnie bardzo martwi. Cieszę się i martwię jednocześnie.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], skaz i 238 gości