Kot wegetarianie? Nie chce jeść miesa!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob kwi 13, 2019 17:56 Kot wegetarianie? Nie chce jeść miesa!

Witam,
Mój kotek ma troszkę ponad pół roku. Od małego nie chce jeść mokrej karmy, miesa.
Próbowałam z juniorkami przeróżnych firm. A ona tylko powącha i nic nie chce jeść. Prowalam już nawet na siłę (czego nie jestem zwolenniczka). Jogurty i owoce to by mogła jeść non stop. Próbowałam dawać gotowanego kurczaka, parówki, ryby w każdej postaci. Cały czas jest na suchej karmie. Wydaje się że jest ciągle głodna - w sumie to się nie dziwię jak prawie wcale nie je. Jak była malutka musiałam ją karmić mlekiem dla niemowląt, ponieważ kocia mama ją porzuciła i byla ze mną już od momentu gdy miała może z 2 tygodnie.
Żadnych problemów trawiennnych. Weterynarz mówi że Jet całkowicie zdrowa. Ale to że nie je miesa mnie trochę martwi. Malutka nie wychodzi na dwór.
Co robić, albo co jej dawać by zaczęła jeść?

Cncover

 
Posty: 1
Od: Sob kwi 13, 2019 17:44

Post » Nie kwi 14, 2019 7:25 Re: Kot wegetarianie? Nie chce jeść miesa!

a dawałaś surowe mięso? tego nie pisałaś. Każde surowe mieso jest ok dla kota, nie powinno się tylko dawać podrobów wieprzowych.

Spróbuj - kurczak, ale uda, podudzia, indyk, wołowina- pręga, karczek, łata, królik, podroby- serca, zołądki, odrobinę wątróbki ( tego można tylko trochę i rzadko, bo zawiera dużo wit A, a przewitaminizowanie jest szkodliwe ), zółtka jajek.
Generalnie z miesa dobrze jest wybierać takie tlustsze czesci, nie piersi z drobiu, nie polędwice. Oczywiscie tak chwilowo, dla spróbowania, przekonania kota można z tym pokombinować, ale długotrwale nie.

Kawałki mięsa możesz też na zachętę obtoczyć, w tym co lubi np jogurcie, ale najpierw próbowałabym takie normalne.

Szczerze mówiąc pierwsze słyszę o kocie zadeklarowanym wegatarianinie, u mnie niektóre koty lubią podskubywać owoce, czy warzywa np melony, bób, niektóre lubią smietanę, albo twarożek ze smietaną, ale to raczej tak dla smaku, a nie jako wyłączną dietę...
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Nie kwi 14, 2019 9:39 Re: Kot wegetarianie? Nie chce jeść miesa!

Ja bym kota dobrze przebadała pod kątem przyswajania pokarmów i metabolizmu. Może trzeba go jakoś suplementować. Pamiętam, dawno temu moja koleżanka miała takiego kota i on długo nie żył.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon kwi 15, 2019 12:50 Re: Kot wegetarianie? Nie chce jeść miesa!

ja mam dość podobny przypadek - Heniek nie znosi od małego mokrej karmy, mięso surowe je baardzo rzadko. Suche zawsze lubił - obojętnie w sumie jakie. A najszcześliwszy by był gdyby dostawał do jedzenia: suche bułki, bułki z masłem, oliwki i zmieloną kawę. Dosłownie głupieje przy wymienionych potrawach - oczywiście zabieramy mu je natychmiast - ale czasem na sekundkę się dorwie.
To jest naprawdę kot wegetarianin.
Obrazek
Obrazek

aigneis

 
Posty: 53
Od: Sob lis 02, 2013 23:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon kwi 15, 2019 12:55 Re: Kot wegetarianie? Nie chce jeść miesa!

łaknienie spaczone?
https://www.koty.pl/twoj-kot-zjada-dziw ... -byc-pica/

ja mam kota, który je normalnie mięso codziennie, zje chrupki kocie i puszki
ale kradnie sporadycznie pieczarki surowe i surowe ziemniaki/obierki i zjada

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon kwi 15, 2019 14:08 Re: Kot wegetarianie? Nie chce jeść miesa!

Przecież ten kot je mięso w suchej karmie.
To nie pierwszy kot, zadeklarowany chrupkożerca, który woli suche jedzenie od mokrego.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14192
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon kwi 15, 2019 16:11 Re: Kot wegetarianie? Nie chce jeść miesa!

To zależy w jakiej suchej karmie, bo w niektórych (jak nie w większości) jest więcej zboża i innych zapychaczy niż mięsa
Obrazek
Obrazek

aigneis

 
Posty: 53
Od: Sob lis 02, 2013 23:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon kwi 15, 2019 16:22 Re: Kot wegetarianie? Nie chce jeść miesa!

aigneis pisze:To zależy w jakiej suchej karmie, bo w niektórych (jak nie w większości) jest więcej zboża i innych zapychaczy niż mięsa


To prawda, dla takiego kota najlepiej żeby karma zawierała dużo białka zwierzęcego.
Ja się odniosłam do tytułu wątku - kot wegetarianin - oraz do sugestii, że kot ma problemy metaboliczne albo spaczone łaknienie.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14192
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Wto kwi 16, 2019 8:23 Re: Kot wegetarianie? Nie chce jeść miesa!

Lata temu, gdy jeszcze żarcia w sklepach dla kotów chyba nawet nie było odratowałam kociaka, którego dzieciaki wrzuciły do ogniska, gdzie budowlańcy lepik podgrzewali.
Ta kotka nie jadła mięsa - uwielbiała zupy. Wyżerała z nich warzywa, spijała rosół, zupę rybną, wyjadała makaron.
Gdy po wyleczeniu kot nie nauczył się kuwety w mieszkaniu, mama zdecydowała się oddać go do znajomych na wieś.
Tam też omijała mięso i ryby (to było gospodarstwo rybne, więc resztek po rybach sporo) a wyżerała żarcie kaczkom.
Miała raz młode, została wysterylizowana i przeżyła tam 15 lat zadowolona z życia i zdrowa.
Obrazek

Tyiga

Avatar użytkownika
 
Posty: 510
Od: Śro maja 30, 2012 18:51
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto kwi 16, 2019 20:58 Re: Kot wegetarianie? Nie chce jeść miesa!

A czy mogłabyś - to do autorki wątku - napisać jakie mokre karmy proponowałaś kotu? I jaką suchą je?

uga

 
Posty: 786
Od: Śro kwi 22, 2015 9:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], włóczka, Wojtek i 189 gości