Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 47

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 10, 2019 8:28 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ewcia odpoczywa pelną gębą. Nawet na miau nie wchodzi.
Zdrówka kochana :ok:
Głaszcz panienki jak najczęściej sie da. :201461 :201461 :201461
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Śro kwi 10, 2019 10:21 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

ja zamowilam drapaczkę dla Kiciusia - dzisiaj odbieram w paczce w ruchu :D

pablopablo

 
Posty: 1
Od: Śro kwi 10, 2019 10:19

Post » Śro kwi 10, 2019 16:33 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

MonikaMroz pisze:Ewcia odpoczywa pelną gębą. Nawet na miau nie wchodzi.
Zdrówka kochana :ok:
Głaszcz panienki jak najczęściej sie da. :201461 :201461 :201461


Instaluje zmywarkę :smokin:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Czw kwi 11, 2019 7:59 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

zmywarka się przecież sama zainstalowała... :ryk:

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20588
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Czw kwi 11, 2019 8:50 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Cześć wszystkim.
Ostatnio nie wchodziłam na forum bo źle się czułam i nie miałam ochoty na nic. Na wtorek umówiłam się z panią od pijawek. Pewnie gdybym zdecydowała się wcześniej nie byłoby tej rany ani tego całego bólu ale przez to co działo się w pracy nigdy na nic nie było czasu i wyszło jak wyszło. Umówiłyśmy się u mamy bo u mnie trochę niebezpiecznie bo to ciągle kręcąca się Pola a zapewne nie przegapiłaby bliższego spotkania z nowym zwierzątkiem a i tak mamie też miała postawić więc poszłam do mamy. Wzięłam tylko leki na ciśnienie i nie jedząc nawet śniadania poszłam do mamy. Byłam u niej wcześnie więc zdążyłam zjeść bułkę i napić się kawy gdy przyszła pani od pijawek. Postawiła mi pięć. Dwie na kostce poniżej rany a trzy powyżej rany . Z pół godziny żerowały mi na nodze bo jak wiadomo pijawka jest pasożytem, napiły się odpowiednią ilość krwi aż zrobiły się serdelki i odpadły . Pani zrobiła mi opatrunek który bardzo szybko przesiąkł taką bardzo ciemno czerwoną krwią więc dołożyła mi opatrunków i wszystko było ok poza swędzeniem. Swędziało niemiłosiernie ale to też nic nadzwyczajnego bo to normalna reakcja na ukąszenie. Jednak po dwóch godzinach zaczęło robić się coś nie tak. Zrobiło mi się gorąco , zrobiłam się cała czerwona na twarzy a na dekolcie i szyi oraz pod piersiami i w pasie pojawiły się takie czerwone aż wypukłe plamy . Na dekolcie i szyi wyglądało to tak jakby ktoś poparzył mi skórę pokrzywą. Przyznam , że coś takiego spotkało mnie pierwszy raz. W swoim życiu w przeciągu ostatnich niespełna dwóch lat miałam przystawianych ponad 150 pijawek i nigdy coś takiego mi się nie przytrafiło. Od razu dostałam końską dawkę wapna by złagodzić i się trochę odczulić.
W którymś momencie zrobiło mi się tak słabo , że myślałam , że nie dojdę do łóżka bo wcześniej zemdleję. Na szczęście udało mi się i jak około 13 usnęłam to przespałam prawie do 20.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw kwi 11, 2019 8:57 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ewa L. pisze:Cześć wszystkim.
Ostatnio nie wchodziłam na forum bo źle się czułam i nie miałam ochoty na nic. Na wtorek umówiłam się z panią od pijawek. Pewnie gdybym zdecydowała się wcześniej nie byłoby tej rany ani tego całego bólu ale przez to co działo się w pracy nigdy na nic nie było czasu i wyszło jak wyszło. Umówiłyśmy się u mamy bo u mnie trochę niebezpiecznie bo to ciągle kręcąca się Pola a zapewne nie przegapiłaby bliższego spotkania z nowym zwierzątkiem a i tak mamie też miała postawić więc poszłam do mamy. Wzięłam tylko leki na ciśnienie i nie jedząc nawet śniadania poszłam do mamy. Byłam u niej wcześnie więc zdążyłam zjeść bułkę i napić się kawy gdy przyszła pani od pijawek. Postawiła mi pięć. Dwie na kostce poniżej rany a trzy powyżej rany . Z pół godziny żerowały mi na nodze bo jak wiadomo pijawka jest pasożytem, napiły się odpowiednią ilość krwi aż zrobiły się serdelki i odpadły . Pani zrobiła mi opatrunek który bardzo szybko przesiąkł taką bardzo ciemno czerwoną krwią więc dołożyła mi opatrunków i wszystko było ok poza swędzeniem. Swędziało niemiłosiernie ale to też nic nadzwyczajnego bo to normalna reakcja na ukąszenie. Jednak po dwóch godzinach zaczęło robić się coś nie tak. Zrobiło mi się gorąco , zrobiłam się cała czerwona na twarzy a na dekolcie i szyi oraz pod piersiami i w pasie pojawiły się takie czerwone aż wypukłe plamy . Na dekolcie i szyi wyglądało to tak jakby ktoś poparzył mi skórę pokrzywą. Przyznam , że coś takiego spotkało mnie pierwszy raz. W swoim życiu w przeciągu ostatnich niespełna dwóch lat miałam przystawianych ponad 150 pijawek i nigdy coś takiego mi się nie przytrafiło. Od razu dostałam końską dawkę wapna by złagodzić i się trochę odczulić.
W którymś momencie zrobiło mi się tak słabo , że myślałam , że nie dojdę do łóżka bo wcześniej zemdleję. Na szczęście udało mi się i jak około 13 usnęłam to przespałam prawie do 20.



ale już się lepiej czujesz?
kiedy masz następna wizytę u lekarza? moze powinnaś jej o tym powiedzieć?
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72505
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw kwi 11, 2019 9:04 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Wieczorem poszłam do domu ale nadal czułam się słabo.Zmierzyłam temperaturę i okazało się , że mam 37,8*C. Poszłam spać . Często wstawałam do toalety i nad ranem musiałam otworzyć okno bo było mi duszno i nie miałam czym oddychać.
Wczoraj cały dzień czułam się słabo i byłam połamana jakbym przechodziła jakąś grypę. Cały dzień leżałam i przysypiałam co chwilę. Wieczorem mierzyłam temperaturę i znów miałam 38,5 *C choć czoło zimne. Zdjęłam opatrunek . Był cały w lepkiej ciemno czerwonej krwi - takiej niezdrowej . Ranki po ukąszeniach jednak wyglądały bardzo dobrze bez odczynu zapalnego czyli takiej czerwonej obwódce lekko napuchniętej jak przy ukąszeniu. Podejrzewam , że to właśnie przyczyna mojej gorączki i reakcji alergicznej która u mnie wystąpiła.
Dziś czuję się dużo lepiej a noga boli znacznie mniej bo od trzech dni nie biorę środków przeciwbólowych.
Mogę więc powiedzieć , że pijawki mi pomogły.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw kwi 11, 2019 9:06 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

mir.ka pisze:
Ewa L. pisze:Cześć wszystkim.
Ostatnio nie wchodziłam na forum bo źle się czułam i nie miałam ochoty na nic. Na wtorek umówiłam się z panią od pijawek. Pewnie gdybym zdecydowała się wcześniej nie byłoby tej rany ani tego całego bólu ale przez to co działo się w pracy nigdy na nic nie było czasu i wyszło jak wyszło. Umówiłyśmy się u mamy bo u mnie trochę niebezpiecznie bo to ciągle kręcąca się Pola a zapewne nie przegapiłaby bliższego spotkania z nowym zwierzątkiem a i tak mamie też miała postawić więc poszłam do mamy. Wzięłam tylko leki na ciśnienie i nie jedząc nawet śniadania poszłam do mamy. Byłam u niej wcześnie więc zdążyłam zjeść bułkę i napić się kawy gdy przyszła pani od pijawek. Postawiła mi pięć. Dwie na kostce poniżej rany a trzy powyżej rany . Z pół godziny żerowały mi na nodze bo jak wiadomo pijawka jest pasożytem, napiły się odpowiednią ilość krwi aż zrobiły się serdelki i odpadły . Pani zrobiła mi opatrunek który bardzo szybko przesiąkł taką bardzo ciemno czerwoną krwią więc dołożyła mi opatrunków i wszystko było ok poza swędzeniem. Swędziało niemiłosiernie ale to też nic nadzwyczajnego bo to normalna reakcja na ukąszenie. Jednak po dwóch godzinach zaczęło robić się coś nie tak. Zrobiło mi się gorąco , zrobiłam się cała czerwona na twarzy a na dekolcie i szyi oraz pod piersiami i w pasie pojawiły się takie czerwone aż wypukłe plamy . Na dekolcie i szyi wyglądało to tak jakby ktoś poparzył mi skórę pokrzywą. Przyznam , że coś takiego spotkało mnie pierwszy raz. W swoim życiu w przeciągu ostatnich niespełna dwóch lat miałam przystawianych ponad 150 pijawek i nigdy coś takiego mi się nie przytrafiło. Od razu dostałam końską dawkę wapna by złagodzić i się trochę odczulić.
W którymś momencie zrobiło mi się tak słabo , że myślałam , że nie dojdę do łóżka bo wcześniej zemdleję. Na szczęście udało mi się i jak około 13 usnęłam to przespałam prawie do 20.



ale już się lepiej czujesz?
kiedy masz następna wizytę u lekarza? moze powinnaś jej o tym powiedzieć?

Dziś zdecydowanie lepiej a 15 kwietnia wybieram się już do pracy. Cztery tygodnie L4 zdecydowanie m wystarczą.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw kwi 11, 2019 12:44 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Zdrówka życzę.

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20588
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Czw kwi 11, 2019 15:50 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Lekarz powinien o tym wiedzieć.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw kwi 11, 2019 21:39 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Nawet nie próbuj iść do pracy przed Świętami! Będzie świr i szaleństwo

MaryLux

 
Posty: 159318
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt kwi 12, 2019 5:48 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

MaryLux pisze:Nawet nie próbuj iść do pracy przed Świętami! Będzie świr i szaleństwo

Dokładnie. Poczekaj aż będzie po świętach. Wtedy pójdziesz. Po co Ci nerwy przed świętami, że bałagan, że nikt, nic nie ogrania, że na stoisku wszystko ma inne miejsce, a dostawy stoją dalej na paletach, bo nikomu nie chciało się ich rozładować.
Pamiętaj zdrowie, z zwłaszcza psychiczne, najważniejsze.

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt kwi 12, 2019 9:50 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Popieram Dyktaturę.
Obrazek

muza_51

 
Posty: 2261
Od: Pon paź 04, 2010 10:04
Lokalizacja: Jarosław

Post » Pt kwi 12, 2019 11:45 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ewus, nie znam się na leczeniu pijawkami ... :oops:

Ale od wielu lat stosuję się do jednej zasady ... wsłuchuję się w swój organizm, bardzo, bardzo uważnie ...

Jeśli po jakimś leku czy jedzeniu czuję się zdecydowanie gorzej, natychmiast to odstawiam ...

Nie jestem przeciwniczką niekonwencjonalnych metod leczenia, ale .... tylko i wyłącznie wtedy gdy nie szkodzą !

Wszystkie objawy, które opisałaś są wg mnie niepokojące ... :strach:
Zastanów się czy aby na pewno te pijawki Ci pomogają, i oceń to nie tylko w stosunku do chorych nóg, ale sprawdź jak to leczenie wpływa na Twój organizm
Może na jedno pomaga, a na co innego bardzo szkodzi ...

Zdrowka życzę :ok:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob kwi 13, 2019 8:01 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ewuniu, świetnie, że się lepiej czujesz, ale to nie są normalne objawy po pijawkach...

mag828

Avatar użytkownika
 
Posty: 4000
Od: Wto lip 06, 2010 19:48
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 118 gości