Kotinowo (6) - piękne seniorki 18, 16, 12 lat ..... :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 10, 2019 8:26 Re: Kotinowo (6)

Dobrze czytac takie fajne wieśći.

A zdjecia cudne jak zwykle. Koty widać dopieszczone i szczęśliwe :) :ok: :1luvu:
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Śro kwi 10, 2019 14:17 Re: Kotinowo (6)

Tymon chodzi z "podbitym okiem" (ma nad okiem małe zadrapanie) :o Przemywam mu to miejsce i nic niepokojącego sie nie dzieje :ok:
Często ganiają jak szalone z Tilką, Dziunią i Tośką - chyba poczuły wiosnę
Podejrzewam wypadek podczas zabawy, bo żaden z moich kotów aktualnie nie wykazuje agresji do pozostałych.

Tymon zapałał miłóścią do mego małża - co noc liże go po łysinie i z zadowoleniem głośno mruczy ... oczywiście kot nie mąż :ryk: :ryk:
:ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk:

Zauważyłam, że Tymon preferuje też naszą córkę. Gdy tylko do nas przychodzi, od razu do niej przybiega na mizianki, a potem kładzie się i śpi na jej rzeczach - np. na torebce czy kurtce :201461

Obrazek Obrazek[/quote]


U mnie Daisy często ma zadrapania między okiem a uchem bo ciągle prowokuje pozostałe koty do walki, łobuziara mała
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72717
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw kwi 11, 2019 9:22 Re: Kotinowo (6)

:201461 :201461 :201461 :201461 :201461
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw kwi 11, 2019 11:31 Re: Kotinowo (6)

Kotina jak Ty musisz mieć czysto w domu, Tymon jest taki bielusi, aż ta biel bije po oczach. Mój kocur pokręci się po balkonie albo tylko przejdzie po górze mebli, o żwirku bentonitowym w kuwecie nie wspominając i białe łapki robią się szare, a potem się myje i myje i myje...Koty cudne :1luvu:

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Pt kwi 12, 2019 7:30 Re: Kotinowo (6)

mir.ka pisze:Tymon chodzi z "podbitym okiem" (ma nad okiem małe zadrapanie) :o Przemywam mu to miejsce i nic niepokojącego sie nie dzieje :ok:
Często ganiają jak szalone z Tilką, Dziunią i Tośką - chyba poczuły wiosnę
Podejrzewam wypadek podczas zabawy, bo żaden z moich kotów aktualnie nie wykazuje agresji do pozostałych.

Tymon zapałał miłóścią do mego małża - co noc liże go po łysinie i z zadowoleniem głośno mruczy ... oczywiście kot nie mąż :ryk: :ryk:
:ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk:

Zauważyłam, że Tymon preferuje też naszą córkę. Gdy tylko do nas przychodzi, od razu do niej przybiega na mizianki, a potem kładzie się i śpi na jej rzeczach - np. na torebce czy kurtce :201461

Obrazek Obrazek



U mnie Daisy często ma zadrapania między okiem a uchem bo ciągle prowokuje pozostałe koty do walki, łobuziara mała[/quote]


Moje koty nie biją się - na szczęście :ok:
Ale w zabawie, przy szaleńczych gonitwach czasami któreś ma gdzieś niegroźne zadrapanie ...
Tymon i Tilka mają sporą wagę. Pewnie dlatego drapaki co jakiś czas trzeba dokręcać ...
a te na balkonie to już proszę się o śmietnik .... ale na razie brak funduszy zmusił mnie do ich jako takiego zabezpieczenia ...
Może wytrzymają jeszcze parę miesięcy :)
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt kwi 12, 2019 7:47 Re: Kotinowo (6)

SabaS pisze:Kotina jak Ty musisz mieć czysto w domu, Tymon jest taki bielusi, aż ta biel bije po oczach. Mój kocur pokręci się po balkonie albo tylko przejdzie po górze mebli, o żwirku bentonitowym w kuwecie nie wspominając i białe łapki robią się szare, a potem się myje i myje i myje...Koty cudne :1luvu:


Sabinko, nie może być inaczej przy 6-ciu kotach i psiaku .... Muszę często ganiać z mopem i odkurzaczem.
Ponadto przy tylu kotach po prostu śmierdziałoby mi w "chacie". Kuwety mam we wnęce, która jest częścią przedpokoju. Sprzątam je kilka razy dziennie, a podłogi myję co najmniej raz na dzień.
W tym kąciku, mimo, że jest tam okno, muszę co drugi dzień wycierać kurze, bo pył ze żwirku pokrywa dosłownie wszystko .... :(
A balkon mam obudowany, więc tylko w wiosną i w lecie więcej jest tam do sprzątania ...

Koty są czyste, ale Fituś, który nie chce chodzić w pampersach, wszędzie zostawia kropelki moczu ... :(
Cóż robić, starość nie jest fajna - zarówno u ludzi jak i u zwierząt.
Nie mamy już z mężem siły na sprzątanie całego mieszkania co tydzień, dlatego rozłożyliśmy tę czynność ... na raty.
Sprzątamy dokładnie jeden, dwa pomieszczenia co kilka dni.
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt kwi 12, 2019 7:59 Re: Kotinowo (6)

Dzisiaj rano Rudzia przyszła do łóżka, ale na szczęście dopiero po 7.00 :mrgreen: , położyła się za moja głową i ciągła mnie po włosach, głosno przy tym mrucząc i pomyslałam sobie o Twoim mężu i Tymonie :mrgreen:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72717
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt kwi 12, 2019 10:22 Re: Kotinowo (6)

mnie poprzedni kocur uwielbiał lizać wewnątrz uszu, pobudka była gwarantowana :) ale nie złościłam się, to był objaw miłości chyba, to jak się na kota złościć :) teraz kocur przytulony do mnie uwielbia ugniatać mnie po najbardziej miękkich częściach ciała :) kotka to tylko się po mnie przebiegnie i tyle...kocurki są chyba bardziej wylewne w uczuciach :) fajnie mieć takiego Tymona :1luvu:

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Pt kwi 12, 2019 10:41 Re: Kotinowo (6)

Świetny tekst, który napisał Boucar Diouf. Bardzo prawdziwy ...

Ledwo zaczął się dzień i… jest już szósta wieczorem. Tydzień ledwo przybył w poniedziałek i już jest piątek.
... a miesiąc już minął.
... a rok prawie się kończy.
... i minęło już 40, 50 lub 60 lat naszego życia.
... i zdajemy sobie sprawę, że straciliśmy naszych rodziców, przyjaciół.
I zdajemy sobie sprawę, że jest już za późno, aby wrócić. Więc...
Spróbujmy jednak jak najlepiej wykorzystać czas, jaki nam pozostał. Nie zwlekajmy z szukaniem zajęć, które lubimy. Dodajmy kolorów naszej szarości. Uśmiechnijmy się do małych rzeczy w życiu, które są balsamem dla naszych serc.
I mimo wszystko, nadal cieszmy się spokojem tego czasu, który nam pozostał. Spróbujmy wyeliminować „potem”...
Zrobię to potem…
Powiem potem…
Pomyślę o tym potem…
Zostawiamy wszystko na później, jakby „potem” było nasze.
Ponieważ nie rozumiemy, że:
potem – kawa jest zimna...
potem – priorytety się zmieniają...
potem – rok się skończy...
potem – zdrowie się kończy...
potem – dzieci dorastają...
potem – rodzice się starzeją...
potem – obietnice są zapomniane...
potem – dzień staje się nocą...
potem – życie się kończy...
A potem często jest za późno...
Więc... nie zostawiaj niczego na później, ponieważ czekając na później , możemy stracić ...
najlepsze chwile,
najlepsze doświadczenia,
najlepszych przyjaciół,
najlepszą rodzinę ...
Dziś jest odpowiedni dzień... Ta chwila jest teraz ...
Nie jesteśmy już w wieku, w którym możemy sobie pozwolić na odłożenie na jutro tego, co należy zrobić od razu. Zobaczmy więc, czy będziesz mieć czas, aby przeczytać tę wiadomość, a następnie udostępnić ją. A może odłożysz to na... później ?
I nie podzielisz się tym nigdy !?
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt kwi 12, 2019 11:17 Re: Kotinowo (6)

jakże ten tekst jest prawdziwy...niby gonimy przez życie, ale zazwyczaj na te najważniejsze rzeczy już brakuje czasu, odkładamy na później, tylko że to później może już nie nadejść...tekst zapisuję, jest taki do przemyślenia...dzięki Kotina

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Pt kwi 12, 2019 11:18 Re: Kotinowo (6)

też miałam napisać ,ze to takie prawdziwe
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72717
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt kwi 12, 2019 11:25 Re: Kotinowo (6)

SabaS pisze:mnie poprzedni kocur uwielbiał lizać wewnątrz uszu, pobudka była gwarantowana :) ale nie złościłam się, to był objaw miłości chyba, to jak się na kota złościć :) teraz kocur przytulony do mnie uwielbia ugniatać mnie po najbardziej miękkich częściach ciała :) kotka to tylko się po mnie przebiegnie i tyle...kocurki są chyba bardziej wylewne w uczuciach :) fajnie mieć takiego Tymona :1luvu:



Tak powiadają, że kocurki są bardziej miziaste i bardziej rozmruczane.
Wg moich obserwacji każdy kot jest inny .... chyba nie płeć decyduje o ich odmienności

Tysia - kot terapeuta, uwielbiająca człowieka, często wskakuje na plecy i przytula się głośno mrucząc. Lubi spać na kolanach lub w łóżku obok mnie i wtedy cicho mruczy.

Obrazek

Tosia - kotka gaduła, często miauczy i mrauczy. Wystarczy pojawić się obok Tosi np, śpiącej, a ta od razu mrau, mrau .... jakby mówiła "cześć, cześć jestem tu tylko na chwilę przysnęłam".
Pakuje się na kolana każdemu kto do nas przychodzi, podrepcze, pougniata i usadawia się na kolanach. Ale nie lubi noszenia na rękach. Sypia na mnie lub obok mnie.

Obrazek

Tola to prawdziwy krzykacz, miaukacz ;) Głosno miaukoli, gdy chce na siebie zrwócić uwagę, gdy chce jeść lub "na rączki". Wtula się w człowieka całym swoim malutkim ciałkiem i mruczy głośno.
Prawie wcale nie ugniata, ale w tuleniu się do człowieka to prawdziwa artystka. Lubi spać z człowiekiem.

Obrazek

Dziunia to wielki pieszczoch, ale mruczy cichutko. Śpi nad moją głową, często ugniatając moje włosy.

Obrazek

Tilka bardzo rzadko kładzie się na moich kolanach, a na łóżku leży tylko gdy nie ma tam innego kota. Za to "napastuje" mnie o mizianie stojąc na stoliku-ławie.
Delikatnie paca mnie łapką, abym ją głaskała. Jest bardzo wytrwała, a gdy stolik jest zajęty, ociera sie o moje nogi, opiera przednimi łapkami o kolana i ... miziaj mnie, miziaj ... drap za uszkiem. Mruczy cicho.

Obrazek

Tymon raczej nie wskakuje na kolana, kładzie się obok lub w pobliżu człowieka. Kocurek też paca łapką, aby go głaskac. Z tą tylko różnicą, że on gdy się go nie mizia lekko gryzie delikwenta.
Mruczy tak głosno jak Tolcia.

Obrazek

Cynamon - też mruczał cichutko i tylko wtedy gdy leżał na moich kolanach :(

Reasumując - większość moich kotów mruczy cichutko, najgłośniejsza jest najmniejsza Tola i Tymon :201461 :201461

W sobotę jedziemy z trzema kotami do weta.
Tosia - kontrola po usunięciu zębów
Tilka - kontrolne badanie (m.in. krwi) oraz ewentualne szczepienie
Tymon - tak jak Tilka. Pokażę też to miejsce po zadrapaniu, bo wydaje mi się, że lekko jest napuchnięte.
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt kwi 12, 2019 11:27 Re: Kotinowo (6)

SabaS pisze:jakże ten tekst jest prawdziwy...niby gonimy przez życie, ale zazwyczaj na te najważniejsze rzeczy już brakuje czasu, odkładamy na później, tylko że to później może już nie nadejść...tekst zapisuję, jest taki do przemyślenia...dzięki Kotina



mir.ka pisze:też miałam napisać ,ze to takie prawdziwe




Też sobie zapisałam, aby co jakiś czas wracać do niego ... dla przypomnienia.
W nawale tzw życia, codzienności, zaganiani zapominamy, co tak naprawdę jest ważene ....
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt kwi 12, 2019 12:38 Re: Kotinowo (6)

Pieknosci te stworzenia :)

Trzeba umiec sie cieszyc kazda dobra chwila, codziennych glaskaniem kota, jego mruczeniem, spojrzeniem. Tym, ze jestesmy razem :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84825
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt kwi 12, 2019 12:39 Re: Kotinowo (6)

uwaga, uwaga, zdjęcia tylko dla pełnoletnich :ryk: :ryk: :ryk:

Jak Tolcia molestuje Dużego :201461

"Miau, miau, miauuuuuu ... weź na rączki Tolę .... miauuu"

Obrazek Obrazek



"Oooo, już usłyszał ... bierze kotecka na rączki, nareszcie .... "

Obrazek



"Ile to kotek musi sie namiaukolić, aby wzięli go na ręce ...."

Obrazek Obrazek



Teraz muszę się mocno trzymac, aby mnie zaraz "nie odstawił od piersi" ...

Obrazek


Tola to nie tylko najmniejszy kot w stadzie, ale też najgłośniejszy, najbardziej przytulaśny i najbardziej namolny ... :201461 :201461 :201461
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: grubysnake, Silverblue, zuza i 121 gości

cron