SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro mar 20, 2019 15:14 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Pytanie może głupie, ale czy wiecie, gdzie można kupić kurze (kurczęce) szyjki? Pytałam w kilku miejscach i wszędzie słyszę, że samych szyjek nie sprzedają.

Agwena

 
Posty: 803
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro mar 20, 2019 15:20 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Nigdzie nie spotkałam samych szyjek z kurczaka. Trzeba by chyba kupować porcje rosołowe.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro mar 20, 2019 15:21 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

No właśnie, w porcjach rosołowych są, ale samych nie udało mi się namierzyć.

Agwena

 
Posty: 803
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw mar 21, 2019 7:51 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

fili pisze:Nigdzie nie spotkałam samych szyjek z kurczaka. Trzeba by chyba kupować porcje rosołowe.


czasem bywają same, ale rzeczywiscie rzadko

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw mar 21, 2019 13:49 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Próba wypadła dość pomyślnie - szyjke pokroiłam na 6 kawałków. Kocurek zjadł 2 kawałki - od tej cieńszej strony, najcieńszy kawałek zjadł z większą łatwością, z drugim trochę dłużej się pomęczył.
Pozostałe 4 kawałki zamroziłam (mrożenie chyba nie wpływa jakoś źle na kości?), będę mu dawać po kawałku. Czekam teraz czy nie będzie rewolucji w kuwecie.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Nie mar 24, 2019 8:11 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Patmol pisze:
fili pisze:Nigdzie nie spotkałam samych szyjek z kurczaka. Trzeba by chyba kupować porcje rosołowe.


czasem bywają same, ale rzeczywiscie rzadko

Częściej z indyka.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Nie kwi 07, 2019 11:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... kot/718685 https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... kot/719919 Czy wasze kotki probowaly tych nowosci u nas wlasnie dzis zostaly zamowione

piter7

 
Posty: 60
Od: Wto sie 03, 2010 19:15

Post » Pon kwi 08, 2019 7:40 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Muireade pisze:
Patmol pisze:
fili pisze:Nigdzie nie spotkałam samych szyjek z kurczaka. Trzeba by chyba kupować porcje rosołowe.


czasem bywają same, ale rzeczywiscie rzadko

Częściej z indyka.


i można tez kupić same kacze albo gęsie

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto kwi 09, 2019 23:55 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Hej, czy znacie jakieś karmy mokre na bazie np indyka wołowiny (byleby nie kurczaka i ryb i bez marchewki i węgli) które nie zawierałyby tyle tłuszczu? Mam puszki mac's indyk wołowina i feringa cos tez w tym stylu no i tam jest mnóstwo takich kuleczek tłuszczu a im bardziej sie zagłebiam w puszkę tym tego więćej. Kot chyba tego nie trawi. Byłabym wdzięczna jakbyscie coś mogli polecić. Tak wiem ze mac's ma 2 smaki dla kotów o wrażliwym układzie pokarmowym, testowalismy indyka no ale kotkowi nie podpasowało.

Lamblia

 
Posty: 88
Od: Sob gru 29, 2018 17:00

Post » Nie kwi 14, 2019 15:23 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Lamblia pisze:Hej, czy znacie jakieś karmy mokre na bazie np indyka wołowiny (byleby nie kurczaka i ryb i bez marchewki i węgli) które nie zawierałyby tyle tłuszczu? Mam puszki mac's indyk wołowina i feringa cos tez w tym stylu no i tam jest mnóstwo takich kuleczek tłuszczu a im bardziej sie zagłebiam w puszkę tym tego więćej. Kot chyba tego nie trawi. Byłabym wdzięczna jakbyscie coś mogli polecić. Tak wiem ze mac's ma 2 smaki dla kotów o wrażliwym układzie pokarmowym, testowalismy indyka no ale kotkowi nie podpasowało.


https://www.kocimietka.pl/wildes-land/1 ... ykiem.html
https://www.kocimietka.pl/wildes-land/1 ... a-pur.html
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie kwi 14, 2019 17:52 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Mam pytanie do tych, co karmią mięsem.
Moja trójca mięsko surowe bardzo lubi i dostaje dość często. Wołowina, wieprzowina, indyk, kurczak, kaczka wszystko im wchodzi. ale, mięso potrzebuje suplementacji. Pytanie - jak suplementujecie, czym?
Mieszanki barf sama nie przygotuję, póki co nie dam rady.
Kupiłam im w zooplusie to:
https://www.zooplus.pl/shop/koty/barf/f ... ets/609879
Nawet chętnie jedzą, ale na dłuższą metę, to cena jest nie do przejścia.
Wiem, że wszystko, co kotom potrzebne, zawiera felini complete, ale czytam różne opinie i sporo osób pisze, że koty nie chcą mięsa z tym preparatem, że im nie smakuje. Poza tym, z tego co widzę, trzeba by im to podać do mielonego, a one zdecydowanie wolą w kawałkach...
Wiem, ze jak dam surowiznę raz na jakiś czas, to nie problem, i że mięsko musi być z tych bardziej tłustych, ale jakbym chciała częściej, to już by się przydało je czymś uzupełnić.
Podpowiedzcie, jak rozwiązujecie tą kwestię.

Agwena

 
Posty: 803
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie kwi 14, 2019 18:32 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

ja mam wszystkie suplementy osobno kupione, więc nie wiem, czy to jakieś rozwiązanie dla Ciebie. Natomiast co do podawania, to część mięsa mielę w maszynce, albo miksuje w multicookerze, a część- większą kroję na kawałki. Suplementy mieszam z zółtkiem jajek, olejami, które dodaję, wit. E i to mieszam z wodą, taką sporą ilością- ale nie tyle, ile z kalka wypada, sporo mniej i jak mi się już to w miarę rozpuści- to, co rozpuścić się moze dodaje do tego zmielonego mięsa, mieszam dokładnie, a potem to dokładnie z tym pokrojonym na kawałki. Jak chcę na szybko, to dodaję tak zrobione suple jak wyżej i dodaje do mięsa pokrojonego na kawalki ( już bez części mielonej ) i odstawiam na trochę, żeby nasiąknęło tą mieszanką supli.

Patmol ma jakąs metodę chyba szybszą, inną, bo daje mięso mniej pokawalone, a chyba sporo części całych.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon kwi 15, 2019 7:14 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

moja metoda nie jest doskonała na pewno
bo mam za dużo zwierzą w stosunku do posiadanej kasy, wiec można powiedzieć, że karmie oszczędnie/ robię taką składankę na miarę swoich możliwości

ale jest wiele koncepcji karmienia surowym mięsem, niekoniecznie trzeba mielic

Barf to raczej karmienie mielonym/ suplementy do każdego posiłku i kalkulator

ale np RAW to karmienie całym kawałkami/ bez mielenia i bez suplementowania według kalkulatora (no ale tez sie suplementuje)

moim zdaniem to trzeba poczytać i o barfie (najlepiej barfne forum https://www.barfnyswiat.org/)

i o RAW ( tez są rożne koncepcje Raw; nie jest tak że jest jedna i juz)
o RAW piszą np tutaj https://www.facebook.com/raw.edukacja/ przy czym tutaj to tylko RAW dla psów/ ja mam dwa psy

i jest jeszcze WHole pray/ jest dużo artykułów o whole pray dla kotów np tutaj https://barfnekorepetycje.pl/wholeprey/

Agwena pisze:. Poza tym, z tego co widzę, trzeba by im to podać do mielonego, a one zdecydowanie wolą w kawałkach...
Wiem, ze jak dam surowiznę raz na jakiś czas, to nie problem, i że mięsko musi być z tych bardziej tłustych, ale jakbym chciała częściej, to już by się przydało je czymś uzupełnić.
Podpowiedzcie, jak rozwiązujecie tą kwestię.


można suplementy dawać oddzielnie, nie z mięsem

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto kwi 16, 2019 17:41 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Maczkowa, Patmol, dziękuję za odpowiedzi. Barfne forum znam i sporo już tam poczytałam, stąd wiem, że mieszanka barfowa to nie dla mnie. Tak jak pisałam, moje koty mielonego nie bardzo chcą jeść. To znaczy, jak jest samo surowe zmielone, to zjedzą, a jak z suplami, to nie ruszą. Nawet to felifine z zooplusa już jest be...
Muszę doczytać o RAW dla kota. I o suplementowaniu oddzielnie.
Jeden z moich kocurków bardzo kiepsko je mokrą karmę. Właściwie żadna mu nie wchodzi, chyba że filetówki. Za to surowe mięsko uwielbia. W zasadzie wybór jest taki, albo zje surowe mięso, albo chrupki. Chrupki teoretycznie przynajmniej zbilansowane, mięso nie, ale i tak wolę, żeby jadł mięso.

Agwena

 
Posty: 803
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt kwi 19, 2019 10:41 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

napiszę jeszcze, bo pisaliśmy o surowych szyjkach wcześniej
że jak najbardziej szyjki są fajne do dawania i łatwe do nauczenia , i to wszystko co wyżej było napisane o szyjkach to prawda
ja tez daję szyjki
ale
i chce to podkreślić wyraźnie, bo moze jednak umknęło
tych szyjek w diecie kota nie może być za dużo
czyli dawać szyjki, ale z umiarem

tak jak dawać wątróbka surową, jak ktoś karmi surowym, ale z umiarem

na pewno ani szyjka ani wątróbka nie może być codziennie

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 185 gości