Ząbki, Wyszków, wszelkie okolice - weterynarz, pilne

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt mar 15, 2019 20:58 Ząbki, Wyszków, wszelkie okolice - weterynarz, pilne

Nowy DS prosił mnie o polecenie dobrego i niedrogiego weta z okolic Ząbek. W samych Ząbkach podobno dobrych wetów nie ma, więc państwo jeździli do Wyszkowa. Najpilniejszą potrzebą jest sanacja jamy ustnej u kota. Czy ktoś może polecić weta „ogólnego”, który zajmuje się zębami albo stomatologa weterynaryjnego? Ja znam ceny sanacji we wziewce w Warszawie. Czy w wymienionych okolicach jest taniej?
Sierpień 2020! Bazarek z dobrymi kosmetykami dla kota z TRIADITIS: viewtopic.php?f=27&t=198359&p=12306398#p12306398

variovorax

Avatar użytkownika
 
Posty: 536
Od: Nie cze 24, 2012 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt mar 15, 2019 23:25 Re: Ząbki, Wyszków, wszelkie okolice - weterynarz, pilne

Nie ma?
http://www.weterynarz-zabki.waw.pl/uslu ... zat-zabki/

I z Ząbek bliżej do Wyszkowa, niż do Warszawy?
Do centrum bliżej, niż z Tarchomina czy Kabat.
Cudują coś ci państwo.

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Sob mar 16, 2019 0:12 Re: Ząbki, Wyszków, wszelkie okolice - weterynarz, pilne

Dzięki.



Ta właśnie jest dobra, polecasz?

Może cudują, nie mają doświadczenia, ktoś polecił dobrego i niedrogiego weta z Wyszkowa, więc jeździli.

Będę niezmiernie wdzięczna za kolejne opinie.
Sierpień 2020! Bazarek z dobrymi kosmetykami dla kota z TRIADITIS: viewtopic.php?f=27&t=198359&p=12306398#p12306398

variovorax

Avatar użytkownika
 
Posty: 536
Od: Nie cze 24, 2012 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob mar 16, 2019 8:50 Re: Ząbki, Wyszków, wszelkie okolice - weterynarz, pilne

Byłam tam raz, w prostej sprawie. Lecznica i wet zrobili na mnie dobre wrażenie.

Ja po prostu nie rozumiem wożenia się spod Warszawy do Wyszkowa.
Ząbki - Wyszków to 45-50 km.
Ząbki - niezła przychodnia Canfelis na Białołęce to 8,5 km.
Ząbki - Radość (gdzie m. in. przyjmuje dr Jodkowska) to 14-15 km.
Bywa, że w Wwie z dzielnicy do dzielnicy pokonuje się większe odległości.
A stomatologów kocich w Wwie i okolicach dostatek.

Raczej zastanawia mnie, co za cud wet jest w Wyszkowie, że warto do niego jeździć blisko 50 km. Możesz podpytać?
Bo obawiam się, że o cudowności stanowić może niska cena odzwierciedlająca takiż poziom usług. Ale naprawdę chętnie się rozczaruję, zwłaszcza, że do Wyszkowa mam bliżej niż państwo z Ząbek.

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Sob mar 16, 2019 9:30 Re: Ząbki, Wyszków, wszelkie okolice - weterynarz, pilne

Z Ząbek to zdecydowanie do Canfelisu na Białołęce. To moja (a także moich rodziców) przychodnia z wyboru, chociaż i ja i oni musimy tam dojeżdżać taksówką.
Polecam całym sercem, szczególnie dr Dominika Borkowska-Bąkała, ale też dr Kasia Ferenc i Dr Paulina Sowik są zdecydowanie godne polecenia.
Wszystkie mają cudowne podejście do zwierzaków, dużą wiedzę, doszkalają się ciągle, do tego dr Dominika jest świetnym diagnostą i ma naprawdę duże doświadczenie.
Pomijając naprawdę dobre, uważne dobre leczenie (jesli nie mają specjalisty u siebie, to kierują gdzie indziej lub współpracują z innymi lecznicami - na przykład mój kot miał ostatnio robione badanie endoskopowe w Multivecie ale zorganizowane przez Canfelis, z dr Borkowską robiącą znieczulenie i czuwającą przy zabiegu - bo to w końcu jej pacjent) to taki prosty przykład - kota po całodniowym pobycie w szpitalu po zabiegu dostaję na suchutkim, czyściutkim kocyku, nawet nie pachnącego lecznicą nie mówiąc o innych zapaszkach.

http://canfelis.pl/

Ais

Avatar użytkownika
 
Posty: 2775
Od: Nie sty 08, 2006 10:45
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post » Sob mar 16, 2019 12:02 Re: Ząbki, Wyszków, wszelkie okolice - weterynarz, pilne

Ja jestem z Ząbek i z całego serca mogę polecić gabinet Kudłatek na Sikorskiego. Chodzę tam od 5 lat i nie mam nic do zarzucenia. Zaczęło się od bezdomniaka, u którego w innej warszawskiej lecznicy zdiagnozowano FIP i zalecono eutanazję, bez propozycji jakiejkolwiek dalszej diagnostyki - a który jak się okazało miał ostre zapalenie nerek. Czyściłam i wyrywałam tam zęby moim kotom, miały robione biopsje, czyszczone ropnie itp. http://www.weterynarzkudlatek.pl Polecam!

Monika_Wolska

Avatar użytkownika
 
Posty: 1291
Od: Sob paź 15, 2011 19:17

Post » Sob mar 16, 2019 12:40 Re: Ząbki, Wyszków, wszelkie okolice - weterynarz, pilne

Bardzo dziękuję, od razu przekazuję.
Moniko: czy pamiętasz szacunkową cenę sanacji w Kudłatku? I czy polecasz konkretnego weta z Kudłatka?
Sierpień 2020! Bazarek z dobrymi kosmetykami dla kota z TRIADITIS: viewtopic.php?f=27&t=198359&p=12306398#p12306398

variovorax

Avatar użytkownika
 
Posty: 536
Od: Nie cze 24, 2012 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob mar 16, 2019 13:05 Re: Ząbki, Wyszków, wszelkie okolice - weterynarz, pilne

Canfelis ma na pewno bardzo wysoką jakość usług, ale jest też bardzo drogi.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14195
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Sob mar 16, 2019 13:13 Re: Ząbki, Wyszków, wszelkie okolice - weterynarz, pilne

W Radości na Panny Wodnej przyjmuje dr Jodkowska od zębów. Oraz b.dobra Maria Chmielewska- zęby też robi.Niestety, jakość to i cena. Nie wierzę w super dobrą cenę i super dobre zabiegi. Samo RTG podczas sanacji i badania przed zabiegiem to już jakiś tam koszt. Sanacja NIGDY ie była tania. A źle zrobiona jest super droga bo wymaga długiego leczenia. O cierpieniu kota nie wspomnę.
A tak swoja drogę, jak się przeliczy czas i cenę paliwa jeżdżąc do Wyszkowa ,to trzeba sie zastanowić, czy nie warto bliżej i drożej i krócej.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob mar 16, 2019 13:19 Re: Ząbki, Wyszków, wszelkie okolice - weterynarz, pilne

Canfelis moze jest rzeczywiście dość drogi, ale np wg opinii mojej znajomej, która przeniosła się z leczeniem swojego psa z niby tańszej lecznicy - wydaje mniej. Bo diagnozy trafne, leczenie ukierunkowane, nie wydaje niepotrzebnie w ciemno a tylko na to, co niezbędne i co działa. Nie wydaje na "naprawianie" poprzedniego nieudanego leczenia. Coś za coś.

Ais

Avatar użytkownika
 
Posty: 2775
Od: Nie sty 08, 2006 10:45
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post » Sob mar 16, 2019 14:02 Re: Ząbki, Wyszków, wszelkie okolice - weterynarz, pilne

Też jeśli chodzi o jakość bardzo polecam Canfelis.
Tylko dlatego z Canfelisu zrezygnowaliśmy bo dojazd do niego zajmował od nas często bardzo dużo czasu, a w godzinach powrotów z pracy to była masakra (dla chorego zestresowanego kota było to wielkie obciążenie). To był minus który zdecydował o szukaniu innego lekarza (choć może nie mieć znaczenia dla kogoś innego, tym bardziej jeśli jedzie z innej strony, mieszka bliżej lub może przyjechać poza godzinami szczytu). Ale jeśli chodzi o jakość usług, zaangażowanie, dostępną diagnostykę, serce do zwierząt i właścicieli - są świetni i zawsze będę ich polecać.

Myślę że warto by każdy właściciel zwierzaka miał większe rozeznanie w lecznicach niż tylko jedna wybrana i fajnie że padają tu różne propozycje. Bo czasem zwierz zachoruje w godzinach gdy wybrana lecznica jest nieczynna. Czasem trzeba uzyskać pomoc w wybranej lecznicy niedostępną. A czasem chodzi o drobny np. zabieg i wtedy warto mieć gdzieś pod ręką, bliziutko lecznicę o której może wiadomo że nie są doskonali w diagnostyce i leczeniu - ale kroplówkę podadzą fajnie.

Ja swego czasu z każdą poważniejszą chorobą u kotów (szczególnie gdy w grę wchodziła chirurgia) jeździłam do Lublina, więc jeżdżenie z Ząbek do Wyszkowa mnie nie dziwi ani nie szokuje ;), jeśli mają tam weta któremu ufają.
Ale fajnie że szukają też bliżej.

Blue

 
Posty: 23418
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob mar 16, 2019 14:20 Re: Ząbki, Wyszków, wszelkie okolice - weterynarz, pilne

Ja tylko dodam, że na tańszym, ale niesprawdzonym w danej specjalności wecie się nie oszczędzi. Bo jak spaprze, dwa razy więcej wyda się na poprawianie, o cierpieniu zwierzaka i ryzyku zdrowotnym nie wspominając. Jeśli sanacja ma polegać na usunięciu kamienia, to spoko, ale wyrywanie powierzam tylko fachowcom, bo zdarzają się wypadki złego rozpoznania (bez rtg) i i odłamania zębów zamiast wyrwania. Był jakiś czas temu taki rzeźnik na Ochocie, który zdrowe rwał hurtowo.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Sob mar 16, 2019 16:08 Re: Ząbki, Wyszków, wszelkie okolice - weterynarz, pilne

variovorax pisze:Bardzo dziękuję, od razu przekazuję.
Moniko: czy pamiętasz szacunkową cenę sanacji w Kudłatku? I czy polecasz konkretnego weta z Kudłatka?


Niestety nie pamiętam :( gabinet prowadziły dwie dziewczyny -Dominika i Ewa, jedna z nich jest w tej chwili na urlopie macierzyńskim i doszła p. Kasia. Uważam, że wszystkie są mega zaangażowane i zwierzolubne, co oznacza np. prośby o wysyłanie zdjęć urobku ONki na prywatne numery o każdej porze dnia (psica ma ogólne nawracające problemy trawienne), czy też dostarczanie kota do jednej z nich do domu przed otwarciem gabinetu (wiedziały, że akurat muszę być koniecznie tego dnia rano w pracy i nie dam rady dostarczyć go po otwarciu, a problem z kocurem zaczął się poprzedniego popołudnia). I nie jest to gabinet do którego mam najbliżej :) mieszkam obok Orlej, ale jakoś od początku nie podpasował mi ten gabinet. Nie mam złych doświadczeń -byłam raz, wiele lat temu, ale jakoś bez szału. Ostatnio nie byli w stanie ustalić nr telefonu do właściciela znalezionego psa (pies chipowany, ale nr właściciela zastrzeżony). Po telefonie do Kudłatka nr został ustalony w Safe-animal po 5 minutach :)

Monika_Wolska

Avatar użytkownika
 
Posty: 1291
Od: Sob paź 15, 2011 19:17

Post » Pon mar 18, 2019 12:20 Re: Ząbki, Wyszków, wszelkie okolice - weterynarz, pilne

Wygrzebane na forum - o gabinecie polecanym przez megan72:

neron pisze:No i akcja stoi pod znakiem zapytania... Pan weterynarz utwierdził panią karmicielkę w przekonaniu, że wykastrowany kocur zginie na wolności :/ (...)

i
neron pisze:To weterynarz z Orlej w Ząbkach. A że jest tylko jeden, to pewnie ten : http://www.weterynarz-zabki.waw.pl/ (....)


Bardzo dziękuję za wszystkie wpisy. Znam i Canfelis, i dr Jodkowską.

mziel52 pisze:Ja tylko dodam, że na tańszym, ale niesprawdzonym w danej specjalności wecie się nie oszczędzi. Bo jak spaprze, dwa razy więcej wyda się na poprawianie, o cierpieniu zwierzaka i ryzyku zdrowotnym nie wspominając. Jeśli sanacja ma polegać na usunięciu kamienia, to spoko, ale wyrywanie powierzam tylko fachowcom, bo zdarzają się wypadki złego rozpoznania (bez rtg) i i odłamania zębów zamiast wyrwania. (...)


Jestem tego samego zdania.


Państwo mają naprawdę dobre intencje. Koszty wynajęcia lokalu w Ząbkach czy Wyszkowie są niższe niż w Warszawie na Mokotowie czy w Śródmieściu. Choćby dlatego lecznice stamtąd mogą mieć niższe ceny.
Państwo na pewno nie oddadzą kota pierwszemu lepszemu, taniemu rzeźnikowi, dlatego pytali o dobrych wetów "zębologów".
Z mojego doświadczenia wynika, że taniej niekoniecznie znaczy źle. Bazowe ceny np. w Animal Center są sporo wyższe niż np. u Kasi Mostowskiej na Chmielnej - a dobre diagnozy i leczenie uzyskuje się i tu, i tu.

Jeśli ktoś mógłby polecić/odradzić jeszcze inne, konkretne lecznice z Ząbek i okolic, będę bardzo wdzięczna.
Sierpień 2020! Bazarek z dobrymi kosmetykami dla kota z TRIADITIS: viewtopic.php?f=27&t=198359&p=12306398#p12306398

variovorax

Avatar użytkownika
 
Posty: 536
Od: Nie cze 24, 2012 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw mar 21, 2019 22:43 Re: Ząbki, Wyszków, wszelkie okolice - weterynarz, pilne

Serdecznie polecam wymieniany tu już gabinet http://www.weterynarz-zabki.waw.pl leczę u nich swoje zwierzaki ,gabinet jest bardzo dobrze wyposażony ,a przyjmujący tam weci kompetentni i nie zdzierają :ok:

agga80

Avatar użytkownika
 
Posty: 237
Od: Czw mar 12, 2015 13:09




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: KotSib, Wasylisa i 238 gości