Stasio i Stefcio, dwa czarne gagatki <3 <3

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro mar 06, 2019 21:01 Re: Staś czy też Wielmożny Pan Stanisław

Ależ dziś się ze Stasiem naczekaliśmy ;) Z 1,5 godziny jak nie lepiej się nam zeszło, a za nami jeszcze tłumy ;) I z tego wszystkiego zapomniałam o książeczce :oops: Nic jednak jeszcze straconego, zadzwonię w przyszłym tygodniu przed kastracją i poproszę by przygotowali :)

W każdym bądź razie Staś ma się dobrze! Szmery zniknęły, jak pani wet powiedziała jest ogromna różnica. Dostaliśmy jeszcze tabletki, które przez kolejne 6 dni mam mu jeszcze podawać. I 15 marca, jak było zapisane ma kastrację ;)
Robale odchodzą precz! :D
Obrazek
Obrazek

Duz

Avatar użytkownika
 
Posty: 124
Od: Sob sty 26, 2019 11:40

Post » Pt mar 08, 2019 7:02 Re: Staś czy też Wielmożny Pan Stanisław

Duz pisze:Ależ dziś się ze Stasiem naczekaliśmy ;) Z 1,5 godziny jak nie lepiej się nam zeszło, a za nami jeszcze tłumy ;) I z tego wszystkiego zapomniałam o książeczce :oops: Nic jednak jeszcze straconego, zadzwonię w przyszłym tygodniu przed kastracją i poproszę by przygotowali :)

W każdym bądź razie Staś ma się dobrze! Szmery zniknęły, jak pani wet powiedziała jest ogromna różnica. Dostaliśmy jeszcze tabletki, które przez kolejne 6 dni mam mu jeszcze podawać. I 15 marca, jak było zapisane ma kastrację ;)
Robale odchodzą precz! :D


ojej! faktycznie się naczekaliście 8O

super, że Staś zdrowieje :kotek:

trzymamy kciuki za kastrację :ok:

mag828

Avatar użytkownika
 
Posty: 4000
Od: Wto lip 06, 2010 19:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob mar 09, 2019 18:34 Re: Staś czy też Wielmożny Pan Stanisław

Dziękujemy :1luvu:

Takiej kolejki tam nie pamiętam ;) Ale już to wszystko za nami. Teraz jeszcze tylko piątek najgorszy. Potem mam nadzieję, że już tylko kontrol i standardowe szczepieniowe wizyty. :wink:

Jeszcze trzy dni podawania tabletek i też będzie z górki. Będę mogła mu rano dawać więcej jedzenia. :) Głodomor z niego straszny! ;) Nie wiem gdzie on to wszystko mieści :D

Dziś postanowiłam też zapobiegawczo wypucować cały dom od góry do dołu. Koce, nakrycia pościel poprane :) Była rano piękna pogoda więc żal było nie skorzystać ;)

Mój kochany puchacz.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Duz

Avatar użytkownika
 
Posty: 124
Od: Sob sty 26, 2019 11:40

Post » Czw mar 14, 2019 15:32 Re: Staś czy też Wielmożny Pan Stanisław

Sliczny puchatek :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84792
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw mar 14, 2019 20:04 Re: Staś czy też Wielmożny Pan Stanisław

Dziękujemy :1luvu:

Ehh... nie wiem już sama co mam robić. Stasio znowu jakieś dwa dni temu zaczął znaczyć teren... jeszcze jak w kuwecie to pal sześć i gdzieś gdzie da się szybko zmyć, ale zostawił swoje zapachy w pościeli. Teraz posikuje wszędzie... wszystkie koce zasikane, kołdra zasikana... nie mam pojęcia jak to przetrwać ;( I gdzie ja będę dzisiaj spać ;( Prania mnóstwo i do suszenia miejsca brak, a zresztą nawet dziś w czyste pranie nasikał! Co to się dzieje to ja nie wiem...
Byle do jutra... chyba... Staś jedzie na kastrację, więc mam nadzieję, że to sikanie wszędzie się skończy... a jak nie to mamy problem i hmm próbę charakterów :roll:

Kołdra nadaje się już tylko na śmieci... szykuje się zakup nowej :roll:
Obrazek
Obrazek

Duz

Avatar użytkownika
 
Posty: 124
Od: Sob sty 26, 2019 11:40

Post » Czw mar 14, 2019 20:40 Re: Staś czy też Wielmożny Pan Stanisław

Kastracja powinna pomóc :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60131
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw mar 14, 2019 20:55 Re: Staś czy też Wielmożny Pan Stanisław

Oby kochana, oby :|
Obrazek
Obrazek

Duz

Avatar użytkownika
 
Posty: 124
Od: Sob sty 26, 2019 11:40

Post » Czw mar 14, 2019 21:13 Re: Staś czy też Wielmożny Pan Stanisław

Jeśli kołdra tylko "pachnie" (wiem co czujesz, miałam kotkę która sikała) da się wyprać.
Tymczasowo się wstrzymaj z wymianą, bo może być tak (nie musi, ale może), że póki hormony nie zejdą może jeszcze posikiwać.

Chikita

 
Posty: 6380
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pt mar 15, 2019 8:37 Re: Staś czy też Wielmożny Pan Stanisław

Pachnie niestety. Kolejny problem to taki, że to kołdra z pierza i to kołdra wiekowa, ma pewnie ponad 10 lat już. Nie wiem czy będę w stanie ją wyprać. Jedyna opcja to kilka dni cieplejszych w czerwcu lub lipcu i próbowanie w pralce czy nawet ręczne pranie, a potem wirowanie w pralce. Nie wiem jednak czy takie eksperymenty przetrzyma materiał i kołdra nie straci wsadu :( Dlatego to już raczej kołdra na śmieci :placz:

Nabędę jakąś, którą się da bez problemu prać w pralce. I w razie takich zdarzeń jak kolejne posikiwania będę miała możliwość jej wyprania. Jakieś sprawdzone materiały, które dają się prać i nie są zbyt ciężkie znacie?

Staś, już jest w przychodni. Po 14 będzie można go odebrać, podobno, ale ja dopiero kończę pracę o 16 więc jakoś przed 17 mam nadzieję, że uda się go odebrać. Troszkę się boję, ale mam nadzieję, że nic mu nie będzie i nie będzie żadnych komplikacji.
Obrazek
Obrazek

Duz

Avatar użytkownika
 
Posty: 124
Od: Sob sty 26, 2019 11:40

Post » Pt mar 15, 2019 9:19 Re: Staś czy też Wielmożny Pan Stanisław

wczoraj w Lidlu u mnie były na wyprzedaży za parę złotych (-50%) pokrowce nieprzemakalne na materace, może na kołdrę też by coś takiego dało radę założyć? I dopiero w poszewkę. Szkoda pościeli. Pewnie tej kołdry już nie uratujesz, ale ...

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Pt mar 15, 2019 9:30 Re: Staś czy też Wielmożny Pan Stanisław

w jysk sa fajne koldry na 4 pory roku.
dwie spinane ze soba. jedna z nich zima/ jesień druga lato/ wiosna
a na bardzo zimne zimy można spac w spiętych razem :ok:
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Pt mar 15, 2019 9:32 Re: Staś czy też Wielmożny Pan Stanisław

Zasikaną pierzynę prałam miejscowo. Tam gdzie miałam plamę zapierałam (kotka upodobała sobie jedno miejsce w, które lala na potęgę) , a jak wyschło psikalam UrineOff i oprócz plamy po Urine nic się nie stało.
UrineOff to jest taki płyn maskujący zapachy. Na niektórych materiałach zostawia jednak zacieki.

Chikita

 
Posty: 6380
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pt mar 15, 2019 19:43 Re: Staś czy też Wielmożny Pan Stanisław

Niestety Staś sika po całej kołdrze i kilka plam mi się udało zaprać, ale teraz w ciągu dnia zdarza się tego posikiwania więcej i nie daję rady.
Mam też coś takiego co zwalcza kocie zapachy...
https://www.zooplus.pl/shop/markowy_skl ... xie/442361
ale na te znaczone siki nie pomaga :x
SabaS pisze:wczoraj w Lidlu u mnie były na wyprzedaży za parę złotych (-50%) pokrowce nieprzemakalne na materace, może na kołdrę też by coś takiego dało radę założyć? I dopiero w poszewkę. Szkoda pościeli. Pewnie tej kołdry już nie uratujesz, ale ...

W sumie to nie jest głupi pomysł, muszę to rozważyć.
MonikaMroz pisze:w jysk sa fajne koldry na 4 pory roku.
dwie spinane ze soba. jedna z nich zima/ jesień druga lato/ wiosna
a na bardzo zimne zimy można spac w spiętych razem :ok:

Da się je prać w pralce?


A teraz wieści z frontu. Staś zniósł bardzo dobrze kastrację. Roznosi od kilku godzin dom. Latam i tylko sprzątam po domu co porozwala :roll:
Udało mi się też zdobyć dla niego książeczkę. Do zabiegu dostał w pakiecie również chip i obcinanie pazurków, oczywiście po wcześniejszym uzgodnieniu :lol:
Sterylizację załatwiałam przez gminę, więc ma też obcięty koniuszek uszka. Taka praktyka u wetów u mnie jest by było wiadomo czy kot/kotka był/a już kastrowany/sterylizowana. Jakoś to ze Stasiem przeżyjemy :)
Obrazek
Obrazek

Duz

Avatar użytkownika
 
Posty: 124
Od: Sob sty 26, 2019 11:40

Post » Pt mar 15, 2019 23:31 Re: Staś czy też Wielmożny Pan Stanisław

Jeśli chcesz kupić neutralizator to warto zainwestować w UrineOff. Jest drogi, ale za czasów sikania u mnie naprawdę się sprawdził (do momentu aż Bąbel nie zalała stelażu, na drewno niestety nie pomógł, po roku zapach zaczął wychodzić).

Chikita

 
Posty: 6380
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Sob mar 16, 2019 10:43 Re: Staś czy też Wielmożny Pan Stanisław

Duz pisze:
MonikaMroz pisze:w jysk sa fajne koldry na 4 pory roku.
dwie spinane ze soba. jedna z nich zima/ jesień druga lato/ wiosna
a na bardzo zimne zimy można spac w spiętych razem :ok:

Da się je prać w pralce?



Na metce jest znaczek ze można. :ok:
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości