Działkowa Czarna Armia. I goście. Do zamknięcia.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 07, 2019 14:00 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. Otelka szuka domu!

Udało się wreszcie umówić Miziaka na zabieg - czas najwyższy bo podczas badania krwi w ubiegłym tygodniu wetka wyczuła mocny zapaszek ropy z noska i pychola. Na wszelki dostał od razu antybiotyk i w przyszły czwartek jedziemy do Wrocławia. Na szczęście wyniki krwi dobre.
Z Miziakiem pojedzie jego dawny kumpel Maciek - mimo tego, że dwa badania TK nie wykazały niczego szczególnego, Maciek coraz gorzej oddycha ... Uparłam się na sprawdzenie nosa endoskopowo.

Trzymajcie kciuki, żeby wszystko poszło dobrze!

Trzymajcie też kciuki za pomyślny wynik łapanki nowego czarnego na działkach. Czas zrobić porządek z jego klejnotami ;) Klatka już stoi, czekam tylko na kota ;)

Trio w komplecie
Obrazek

B&B
Obrazek

Miziak :kotek:
Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Czw mar 07, 2019 19:14 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. Otelka szuka domu!

Avian pisze:Trio w komplecie
Obrazek

[/img]

Czarna Armia :love: :love: :love:

Widać po okrągłych tyłkach, że cudne czarnidełka mają się dobrze :mrgreen: :1luvu:

Za Miziaka i Maćka kciuki :ok: :ok: :ok:

I za utratę klejnotów nowego też :ok:

miltonia

 
Posty: 1181
Od: Wto maja 08, 2007 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post » Czw mar 14, 2019 11:15 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. Otelka szuka domu!

To dzisiaj! Za Maćka i Miziaka :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

miltonia

 
Posty: 1181
Od: Wto maja 08, 2007 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post » Czw mar 14, 2019 14:40 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. Otelka szuka domu!

Ojej, Avian, nie dopilnowałam dat, a jesteś gdzieś tutaj
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw mar 14, 2019 16:07 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. Otelka szuka domu!

miltonia pisze:To dzisiaj! Za Maćka i Miziaka :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34246
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw mar 14, 2019 16:35 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. Otelka szuka domu!

MalgWroclaw pisze:Ojej, Avian, nie dopilnowałam dat, a jesteś gdzieś tutaj


Jestem - wlasnie czekam na wydanie panów M & M.
Na razie nic nie wiem jak poszło.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Czw mar 14, 2019 21:42 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. Otelka szuka domu!

Jak Maciuś i Miziak ?
Obrazek

MAU

 
Posty: 2626
Od: Śro paź 24, 2012 11:45

Post » Czw mar 14, 2019 22:45 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. Otelka szuka domu!

Juz w domu, koty w dobrej formie. U Macieja wreszcie jest diagnoza. Miziaka pychol naprawiony, tylko polip zostal, ale on byl najmniejszym problemem. Jutro wiecej, bo trzeba spać, zeby rano wstac i do roboty isc zarabiac na koty ;)
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt mar 15, 2019 6:39 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. Otelka szuka domu!

Dzięki za info. :ok: :ok: za Maciusia , Miziaka i resztę Ferajny :1luvu: :201461 :201461 :1luvu:
Obrazek

MAU

 
Posty: 2626
Od: Śro paź 24, 2012 11:45

Post » Pt mar 15, 2019 10:58 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. Otelka szuka domu!

Jak pisałam Miziak naprawiony. Doktor się przeraził tym co u niego zobaczył "w środku".
Martwa, gnijąca tkanka sięgała juz do kości. Po oczyszczeniu została goła kość ... Dr wyciągał całe płaty tej tkanki, Miziak wciąż jeszcze je wydala nosem (okiem też wypływa). Sprawcę tego zamieszania, czyli korzeń od kła dostałam na pamiątkę ;) Przetoka zamknięta, zaszyta. Tylko polip został, bo zabieg byłby za długi i przez to niebezpieczny dla Miziaka.
Teraz Miziu kilka dni pobędzie u mnie w domu, w kojcu. Mam nadzieję, ze zacznie jeść. Na razie nie chce - na pewno boli go i do tego stres obcego miejsca. Wziełam go dziś do pracy, żeby obserwować, czy nie ma jakiegoś krwotoku. Już coraz mniej krwi schodzi noskiem.

Mam też wreszcie diagnozę Maćka. Doktor bardzo sie zdziwił tym co zobaczył endoskopem. Do tego stopnia, że szybko zabrał Maćka na jeszcze jedno badanie TK - maleńkiego odcinka, gdzie zobaczył zmiany. I na tym trzecim badaniu TK zauważył problem (ale dlatego, że wiedział, czego szuka).
Maciek ma całkowicie niedrożne drogi oddechowe na odcinku nozdrzy wewnętrznych. Nie ma nawet śladu światła. Nie wiadomo, co jest przyczyną - czy wada wrodzona, czy jakiś stan zapalny nie zaleczony w bardzo wczesnym wieku.
Wiemy wiec co jest przyczyną charczenia, nie wiemy jednak jak to naprawić. Doktor powiedział, ze on nie ma pomysłu, co on mógłby zrobić. Rozmawialiśmy o stentach czy balonikach rozszerzających przewody nosowe, jednak problemem jest to, że doktor w ogóle nie dojrzał miejsca,w którym mógłby się "przebic" z endoskopem i zrobić miejsce dla balonika czy stentu. Nie widać żadnego prześwitu.

Tyle szczegółów.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt mar 15, 2019 16:44 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. Otelka szuka domu!

o kurcze, czyli u Maćka jest bardzo podobnie jak u mojego Płomyka zgarniętego z działki, tyle że Płomyk jednak ma w pewnym stopniu drożne nozdrza, jakiś prześwit jest, i balonikowanie zostawiamy na ewentualność gdyby zaczęły się omdlenia.
Kurcze, no to kciuki trzymam żebyście coś wymyślili...

Dobrze że Miziak naprawiony!

Ais

Avatar użytkownika
 
Posty: 2775
Od: Nie sty 08, 2006 10:45
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post » Sob mar 16, 2019 10:41 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. Otelka szuka domu!

Głaski dla Miziaka i Maćka po stresach i zabiegach :201461 :201461

Dobrze, ze już po wszystkim :ok:

miltonia

 
Posty: 1181
Od: Wto maja 08, 2007 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post » Wto kwi 09, 2019 13:11 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. Otelka szuka domu!

Nowy wątek czas zacząć
viewtopic.php?f=46&t=190494

Zapraszam :kotek:
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: mariahcarey, Mofexi, zuza i 75 gości