Przewlekła biegunka i wymioty u kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro mar 13, 2019 12:55 Przewlekła biegunka i wymioty u kota

nie wiem gdzie napisać a szukam kogoś z podobnym problemem. Mam kotkę kilkunastoletnią i od ponad pół roku pojawiają się okresowo u niej biegunki i wymioty. Wetka porobiła badania i też nie wie dlaczego tak się dzieje. Podczas ostatniej akcji miała ponad 43 tyś białych krwinek więc miała zrobiony po raz drugi test Fiv/Felv(-). Po dwutygodniowej antybiotykoterapii ilość b. krwinek spadła do 23 tyś. Wczoraj do trzech tygodniach znowu biegunka i wymioty. W lutym oprócz morfologi i biochemii zrobiliśmy badanie kału i też ok, zapomniałam jeszcze o USG brzuszka i też ok. Na tą chwilę wszystko odstawiłam do jedzenia za wyjątkiem i/d Hillsa i po prostu nie wiem co dalej bo ostatnim razem strasznie zmizerniała (przez 3 tyg. doszła do siebie) i nawet wetka martwiła się, że to się może źle skończyć.
PROŚBA o poradę, czy zna ktoś taki problem. Będę wdzięczna za wszystkie sugestie.

beateczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1545
Od: Nie lut 07, 2010 21:30
Lokalizacja: Katowice

Post » Śro mar 13, 2019 13:27 Re: Przewlekła biegunka i wymioty u kota

A co bylo w kupie badane? Czitka walczyla z clostridium... czasem lamblie daja takie objawy, ale chyba bez wymiotow.
A inne badania krwi ok? Biochemia, jony, trzustka?
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro mar 13, 2019 14:30 Re: Przewlekła biegunka i wymioty u kota

w kale nic nie wyszło poza resztkami niestrawionego mięsa. Wszystkie badania krwi z wyjątkiem k. białych w normie więc wetka powiedziała, że wątroba, trzustka i nerki ok. poprzednimi razy biegunka była z krwią. Poza tym jak na razie jest żywa, wychciewa saszetki ale nie mogę, przychodzi rano na głaski ale przez dzień profilaktycznie schowana żeby do weta nie iść.

beateczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1545
Od: Nie lut 07, 2010 21:30
Lokalizacja: Katowice

Post » Śro mar 13, 2019 15:17 Re: Przewlekła biegunka i wymioty u kota

Chyba lepiej byłoby przenieść wątek do działu Koty (trzeba o to poprosić moderatora, albo po prostu założyć nowy). Tam jest dużo pytań o zdrowie kotów i chyba szybciej można się spodziewać odpowiedzi.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro mar 13, 2019 15:44 Re: Przewlekła biegunka i wymioty u kota

beateczka pisze:w kale nic nie wyszło poza resztkami niestrawionego mięsa. Wszystkie badania krwi z wyjątkiem k. białych w normie więc wetka powiedziała, że wątroba, trzustka i nerki ok. poprzednimi razy biegunka była z krwią. Poza tym jak na razie jest żywa, wychciewa saszetki ale nie mogę, przychodzi rano na głaski ale przez dzień profilaktycznie schowana żeby do weta nie iść.

A co bylo szukane?
U Toli byl rzesistek...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro mar 13, 2019 17:09 Re: Przewlekła biegunka i wymioty u kota

Normalne badanie kału wielu rzeczy nie wykaże. Potrzebne testy PCR na różne pierwotniaki.

https://www.magwet.pl/wpd/24611,przewle ... i-leczenie

https://www.esccap.org/uploads/docs/tw1 ... i_kotw.pdf
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw mar 14, 2019 8:07 Re: Przewlekła biegunka i wymioty u kota

muszę sprawdzić co dokładnie w kale było badane. Jeżeli chodzi o pierwotniaki to nie było. Jak na razie kocina wymiotuje i jest to podbarwione krwią, z drugiej strony na razie nic (chrupki kłują w ząbki)

beateczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1545
Od: Nie lut 07, 2010 21:30
Lokalizacja: Katowice

Post » Czw mar 14, 2019 9:14 Re: Przewlekła biegunka i wymioty u kota

Wymioty podbiarwione krwią, bo pewnie ma już podrażnione jelitka od tych wymiotów. Dostaje coś przeciw wymiotom? czy w ogóle ma jakieś leki?

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Czw mar 14, 2019 9:34 Re: Przewlekła biegunka i wymioty u kota

Przychodzą mi jeszcze do głowy 2 podejrzenia: nadczynność tarczycy i zapalenie/ niewydolność trzustki. Choć nie wiem jak one się mogą mieć do podniesionych leukocytów.
Czy kotka miała badane hormony tarczycy? Piszesz, że trzustka ok - jakie były badania żeby to stwierdzić?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw mar 14, 2019 10:46 Re: Przewlekła biegunka i wymioty u kota

Moj Filut przy wymiotach dostawal 1/4 famogastu rano pol godziny przed jedzeniem, zeby uspokoic kwasy zoladkowe.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw mar 14, 2019 11:43 Re: Przewlekła biegunka i wymioty u kota

Jeszcze do lektury
viewtopic.php?p=11134490
viewtopic.php?p=10499631
Znalezienie przyczyny choroby to jedno, a łagodzenie objawów można wprowadzić od razu, zarówno na wymioty, jak i biegunkę.

Napisz, czym karmisz kota. Powinien mieć dietę łagodną dla śluzówki i przewodu pokarmowego. Np. zmiksowaną papkę ryżową z rozgotowanym kurczakiem/indykiem. Oraz dostawać leki na przyhamowanie soków żołądkowych.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw mar 14, 2019 13:35 Re: Przewlekła biegunka i wymioty u kota

przed chwilą rozmawiałam z wetką i kał był na pasożyty, lambie, ysty, trzustka krew cała morfologia, biochemia czyli AST, ALT, ALP, mocznik, kreatynina, amalyza, białko całkowite, glukoza, frukozamina, albuminy, giardia lamblia jeszcze kał na st. strawienia, lipaza. Tarczyca raczej nie bo gdy nie ma tego "ataku" to jest fajniutka grubiutka z błyszczącym futerkiem. Zasugerowano mi jeszcze wrzody żołądka. Leków jeszcze nie bierze mam podać nospę i ranigast na wymioty ale sądzę,że jutro jakimś cudem muszę ją złapać i na zastrzyk do weta bo kocina bardzo trudna w podawaniu leków.

beateczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1545
Od: Nie lut 07, 2010 21:30
Lokalizacja: Katowice

Post » Czw mar 14, 2019 17:45 Re: Przewlekła biegunka i wymioty u kota

Tak czy owak wprowadź dietę - kleik z rozmiksowanym gotowanym mięsem. I zabierz wyniki od weta, to je tu wkleisz. Zapłaciłaś, to Ci się one należą.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro mar 27, 2019 8:40 Re: Przewlekła biegunka i wymioty u kota

minęło trochę czasu bo 15go byłyśmy u weta Burcia dostała zastrzyki i wszystko wróciło do normy. Teraz jest nawrót czyli wymioty (dwa dni temu się skończyły) i ta wstrętna biegunka. Do wczoraj piła wodę i nic nie jadła. właśnie wczoraj byłyśmy u weta, znowu zastrzyki. Trochę zaczęła jeść ale znowu biegunka częściej. dziś mam podać tabletkę, którą rozpuszcza się w wodzie właśnie na biegunkę. Dziś Burasia wygląda mizernie :|

beateczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1545
Od: Nie lut 07, 2010 21:30
Lokalizacja: Katowice

Post » Śro mar 27, 2019 12:07 Re: Przewlekła biegunka i wymioty u kota

beateczka pisze:w kale nic nie wyszło poza resztkami niestrawionego mięsa. Wszystkie badania krwi z wyjątkiem k. białych w normie więc wetka powiedziała, że wątroba, trzustka i nerki ok. poprzednimi razy biegunka była z krwią. Poza tym jak na razie jest żywa, wychciewa saszetki ale nie mogę, przychodzi rano na głaski ale przez dzień profilaktycznie schowana żeby do weta nie iść.

O pierwotniaki i inne świństwa trzeba poprosić i dopłacić. Ogólne nie maja tego w pakiecie. Dowiedz się czy aby na pewno to tez było robione. Kokcydioza i lamblioza np daja takie krwiste wydzieliny. Pojawiają się okresowo objawy.

A trzustka? tarczyca? Jonogram? Były robione? Czy na podstawie morfologii tylkos twierdziła ze ok bo parametry sa dobre? Bo nie abrdzo zrozumiałam wpis :oops:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55323
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 215 gości