SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 07, 2019 9:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Chikita pisze:
Patmol pisze:pewnie to jest jakoś kwestia podejścia; takiego wewnętrznego przekonania
napisałabym "uroku osobistego" ale to byłoby niegrzeczne


To zapraszam ! Może Twój urok osobisty pokaże mojej, że mokre jest jadalne w całości, a nie tylko w sosach :wink:


trochę mam do Ciebie za daleko :mrgreen: bo ja mieszkam w Legnicy/ ok 700 km, no i gór tam nie ma, zeby jechać taki kawał drogi

ale myslę, ze to chodzi o to, żeby się nie spinać - nie naciskać, nie wymuszać, nie denerwować ,dać popróbować tego i tamtego i pozwolić wypluć, jeśli nie zasmakuje
moje koty nie sa wcale wybredne, ale to koty są legnickie

jedynie mój pies jest bardzo wybredny/on jest z okolic Białegostoku. - więc daję mu rożne rzeczy, bez przymusu, jedno mu smakuje -np żołądki, szczególnie z kaczki, a inne nie - ale dostaje na spróbowanie
i to nie jest tak, ze dostaje coś czego nie lubi, a jak nie chce, i nie zje - to jest głodny , albo jak nie chce i nie zje - to zabieram jedno, a daje mu miske czegos innego
w sensie wszystko albo nic
ale raczej mu mieszam to co lubi z tym czego dopiero próbuje/ nie lubi np daję mu na miseczce razem żołądki z kaczki/ które bardzo lubi i kilka kawałków szyi z kaczki, które mu gorzej wchodzą
jak nie zje żadnego kawałka szyi -to i tak sie naje/ nie zestresuje się, a z szyjami sie opatrzy - będą mu się dobrze kojarzyły;

albo daje mu dwie miseczki, i na jednej to co bardzo lubi, a druga do spróbowania/opatrzenia się - może zjeśc z obu, nie musi, może spróbować nowego, nie musi, nie ma przymusu

oststnio nie miałam akurat niczego co pies lubi, a pies rano zjeśc musi, jeśli ja wychodzę do pracy i potem mu nic innego do zjedzenia nie dam, bo inaczej wymiotuje taką żółcią - nie może zostać na cały dzień z pustym żołądkiem
więc dałam mu kawałki mięsa - z kurczaka/ za którymi akurat nie przepada, a rano jest zawsze najbardziej wybredny, i posypałam odrobiną żółtego sera w wiórkach/ pies uwielbia żólty ser
no i ser zjadł, i przy okazji jakoś to mięso całe tez zjadł, bo pachniało serem
nie zachecam do takiego mieszania, w sensie ser z surowym mięsem, ale warto pokombinować żeby zachęcić do jedzenia

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw mar 07, 2019 18:51 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Rzut beretem ! A jakie okolice piękne.. te suwalskie najpiękniejsze !
Próbowałam nic na siłę, codziennie coś innego, potem raz na tydzień jako "coś dobrego" (reaguje na to) no i klops. Sosik wyliże, kawałki wypoleruje, a reszta zostaje. Chociaż teraz jest nakręcona na Poesie, ale...Kitten :roll: nie kitten już nie dobre.
Co parę miesięcy próbuje aby tak przestawić na 100%. Miąsko w sosiku, w bulionie, trochę zblendowane z dodatkiem wody, ale nie za dużo, bo trzeba utrzymać taką samą nie gęstą konsystencje jak mają sosy z saszetek. W sezonie dodatkowo szczypta ziółek serwowane w innej misce :mrgreen:

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pt mar 08, 2019 11:40 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Hej , a co sądzicie o Brit Premium Cat New Light ? Moje koty obecnie są na BRIT CARE CAT DAISY CONTROL WEIGHT bo mogłyby zrzucić trochę tłuszczyku :)

Agatkak33

Avatar użytkownika
 
Posty: 41
Od: Pt cze 23, 2017 18:57

Post » Pt mar 08, 2019 11:47 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Karmy light nie odchudzają...
Mają zmniejszoną ilość tłuszczu, od którego koty nie tyją...
Karmy light to fikcja, nie raz Ci to już pisałam.
ser_Kociątko
 

Post » Pon mar 11, 2019 8:03 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Agatkak33 pisze:Hej , a co sądzicie o Brit Premium Cat New Light ? Moje koty obecnie są na BRIT CARE CAT DAISY CONTROL WEIGHT bo mogłyby zrzucić trochę tłuszczyku :)

jak chcesz odchudzić kota -to trzeba mu zwiększyć ilość mięsa i tłuszczu zwierzęcego
a odstawić węglowodany (zboża i warzywa)

a w tej karmie Brit Premioum Cat new light -to są głownie węglowodany - ponad 60 procent karmy to węglowodany czyli głownie ryz, kukurydza i buraki
skład https://www.ceneo.pl/46475757#tab=spec
Skład:
kurczak 35% (mączka z kurczaka 20%, suszony kurczak 15%), ryż, kukurydza, suszona pulpa buraczana, tłuszcz z kurczaka, sproszkowana celuloza, wątroba kurczaka 4%, drożdze piwne, olej z łososia 1%, suszony mniszek 0,25%, prebiotyki (MOS 140 mg/kg, FOS 110 mg/kg), yucca schidigera - ekstrakt (75 mg/kg), ekstrakt z owoców i ziół (rozmaryn, goździki, cytrusy, kurkuma; 55 mg/kg).

ta kukurydza chyba najgorsza
chociaż ryż tez jest kiepski dla kota;

ale BRIT CARE CAT DAISY CONTROL WEIGHT tez nie jest lepsza
skład https://www.ceneo.pl/34821363#tab=spec
Dehydratyzowany indyk (26%), ryż, dehydratyzowany kurczak (12%), mączka z kurczaka (10%), tłuszcz z kurczaka (konserwowany tokoferolem), suszone jabłka, otręby ryżowe, pulpa buraczana, drożdże browarniane, wątróbka z kurczaka (2%), olej z łososia, psyllium (200 mg/kg), mannano-oligosacharydy (155 mg/kg), frukto-oligosacharydy (125 mg/kg), ekstrakt z jukki Schidigera (85 mg/kg), rokitnik (50 mg/kg)

jest niecałe 30 procent indyka i zaraz potem ryż -czyli ryżu jest bardzo dużo

i te składy na rożnych stronach trochę sie różnią - ale wszędzie ryż na drugim miejscu, czyli duzo go jest
np zooplus tak tłumaczy skład
https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... are/614303
suszone mięso indyka (26%), ryż, suszone mięso kurczaka (12%), kurczak bez kości (10%), tłuszcz drobiowy (konserwowany tokoferolami), suszone jabłka, otręby ryżowe, wysłodki buraczane, drożdże piwne, wątróbki kurczaka (2%), olej z łososia, płesznik (200 mg/kg), oligosacharydy mannanu (155 mg/kg), fruktooligosacharydy (125 mg/kg), ekstrakt z jukki Schidigera (85 mg/kg), rokitnik zwyczajny (50 mg/kg).

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto mar 12, 2019 9:52 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

taka ciekawostka , bo to dotyczy Taste of the Wild, ale karma dla psa https://truthaboutpetfood.com/new-lawsu ... IEcRuf3Fpw
New lawsuit against Taste of the Wild

czyli proces przeciwko Taste of the Wild, z uwagi przede wszystkim na nadmiar ołowiu w karmie
ale i ciekawe rozważania na temat ilości ołowiu w karmie dla zwierząt

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto mar 12, 2019 10:54 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

No co Ty! a ja myślałam, ze TOTW to dobra karma i kupowałam na zmianę z Purizonem i Wolfem
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Wto mar 12, 2019 11:06 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Ewa.KM pisze:No co Ty! a ja myślałam, ze TOTW to dobra karma i kupowałam na zmianę z Purizonem i Wolfem

na razie proces jest - wiec jak karmisz TOTW, to pewnie warto poczytać zarzuty -tutaj pozew https://truthaboutpetfood.com/wp-conten ... awsuit.pdf

nie wiem którego wolfa kupujesz, ale ona ma taki sobie skład -żadna rewelacja
chociaż opakowanie ma bardzo ładne , i te hasła, z eoni się inspirują wilkami i w ogóle - tez bardzo ciekawe -chociaz oczywiscie nic nie znaczą :mrgreen:
np suche Wolf -głownie ziemniaki w składzie - https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_d ... bne/559691
wilki to raczej myszy jedzą, niż ziemniaki

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto mar 12, 2019 13:15 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Patmol to co bys polecała z gotowych karm? Bo ja im gotuje warzywa plus dokładam skrawki surowego miesa, najczesciej te scinki drobiowe po 2 zł albo jagniecine, wołowine jak sie przejadę na bazarek, ale to zazwyczaj tylko w weekendy bo tak to na co dzień nie mam czasu na to ścieranie i gotowanie.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Wto mar 12, 2019 13:33 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

nie wiem co polecić
ja daje kotom samo surowe mięso (plus żółtko, olej z łososia, suplementy, rzadko biały ser/ jogurt) więc nie mam żadnej karmy, ktorą bym mogła polecić
niestety
bo w maju wyjazdem na kilka dni, i chciałabym zostawić do karmienia cos prostego/ czyli gotowa karmę/ bo jak ostatnio zostawiłam surowe - to koty nie jadły/ mało bardzo zjadły moim zdaniem
i patrzę po tych karmach, coby kupic -mam 6 kotów i 2 psy po 20 kg - i jak już coś ma dobry skład, to cena jest straszna/powalająca np power of nature/mała puszeczka 200 gram kosztuje ok 8 zł https://www.ceneo.pl/23663953#tab=spec
1 kot zje 2-3 dziennie, 6 kotów zje 12- 18 dziennie, czyli ok 80 puszeczek przez 4-5 dni zjadłyby same koty- to wychodzi 80 razy 8 zł/ cena bez sensu , tym bardziej, że jeszcze mam psy

te puszki po ok 20 zł za kg, to mają strasznie słaby skład - i sie obawiam, zeby nie było masowej biegunki u moich kotów, ktore normalnie jedzą mięso samo/ a cena 20 zł za kg to prawie jak za surową wołowiną z mięsnego. można kupić za 18-24 zł/ zależy w jaki dzień - a w puszkach w tej cenie kurczak plus bulion plus jakiś ryz/kukurydza itd

wiec po prostu patrze na te karmy gotowe, codziennie z nadzieją, że cos znajdę, i nie wiem co robić/ którą wybrać
i chyba jednak znowu mięso zostawię; może im ususzę po prostu/ zmieszam z łojem/zapakuje próżniowo - wtedy sie nie zepsuje i nie trzeba rozmrażać/ czyli jakby puszka była

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto mar 12, 2019 13:54 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Patmol pisze:1 kot zje 2-3 dziennie, 6 kotów zje 12- 18 dziennie, czyli ok 80 puszeczek przez 4-5 dni zjadłyby same koty- to wychodzi 80 razy 8 zł/ cena bez sensu , tym bardziej, że jeszcze mam psy

te puszki po ok 20 zł za kg, to mają strasznie słaby skład - i sie obawiam, zeby nie było masowej biegunki u moich kotów, ktore normalnie jedzą mięso samo/ a cena 20 zł za kg to prawie jak za surową wołowiną z mięsnego. można kupić za 18-24 zł/ zależy w jaki dzień - a w puszkach w tej cenie kurczak plus bulion plus jakiś ryz/kukurydza itd
a


2-3 puszki 200 gr dziennie 1 kot? U mnie 7 kotów zjada max 1 - 1,2kg mokrej karmy/mieszanki barfowej dziennie i to naprawdę przy żartym dniu, puszki 800 gr, które uznałam, że będą idealne kompletnie się nie sprawdziły. Dzisiaj np. na śniadanie poszło 300 gr karmy mokrej dla ogólu i jakieś 80 gr dla struwitowca, teraz na obiad trochę ponad 400 gr mieszanki prawie barfowej dla wszystkich i widzę, że są obżarte po kokardy, na kolację pewnie koło 300 gr pójdzie. A często jest tak, że przy takich porcjach psy resztki dojadają.
I przyznam, że nie wiem, o jakich puszkach za 20 zł o słabym składzie mówisz? Sprawdzałas granatapet, grau, feringe, catx finefood,mac? Przy 6 kotach, , to może 400 gr lepiej się sprawdzą? Ja wyszłam z dużych puszek, bo to moje towarzystwo bardzo szybko się nudzi i jak jednemu smakuje, to drugi nawet nie spojrzy. Więc małe pojemności, niby droższe, ale lepiej mi się sprawdzają, bo wreszcie nic mi się nie marnuje. Ale niewątpliwie, im większe, tym zdecydowanie ekonomiczniej wypadają :) Nie porównywałabym na Twoim miejscu z ilością surowizny, którą zjadają. Ja widzę, że jak moim podejdzie gatunek mięsa, to potrafią wciągnąć naprawdę duuuużo, dużo więcej masowo, niż puszek, czy mieszanki barfowej.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto mar 12, 2019 14:04 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

to ile puszek na 6 kotów na 1 dzień? przy założeniu ze będą tak jadły 5 dni
800 gram na 1 dzień? czyli 1 puszka na śniadanie i 1 na kolację? mało chyba

6 kotów zjada ok 1 kg mięsa/ z kośćmi dziennie

edit/patrzyłam na różne puszki i serce mnie boli, że mam tak przepłacać
np feringa/przykładowa puszka 19 zł za kg
https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... aki/438543
i zobacz skład Królik i indyk z rokitnikiem i kocimiętką: 50 % indyka (serc, mięsa, wątróbki, szyjek), 26,9 % bulionu mięsnego, 20 % królika (serc, wątróbki, płuc), 2 % rokitnika, 1 % składników mineralnych, 0,1 % kocimiętki.
50 procent to jest indyk, w tym szyjki, watróbka , serca -to co w indyku najtańsze/ szyje są po 6 zł za kg, a wątróbka tańsza) do tego bulion -czyli woda z tłuszczem, i podroby z królika - tez watróbka

czyli kiepsko, bo podroby i woda z tłuszczem, za 19 zł/za kg - no to raz by tak mogły dostać / jeden posiłek
i za dużo tej watróbki
nie chce biegunki, jak mnie nie będzie

inna puszka ferringi/ tez 19 zł za kg
Łosoś i indyk z cukinią i rukwią wodną:
50 % indyka (serc, mięsa), 26,9 % bulionu mięsnego, 20 % łososia, 2 % cukinii, 1 % składników mineralnych, 0,1 % rukwi wodnej

znowu rosół/ czyli bulion - w cenie 19 zł za kg/czyli drogo, do tego indyk -serca i meso; nie wiadomo ile czego - czy głownie serca czy pól na pól/ czyli tez tak sobie

teraz grau https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... boz/229949
przykładowa puszka prawie 25 zł za kg
Skład:
Kurczak i cielęcina: mięso i podroby (kurczak min. 40%, cielęcina min. 28%), bulion, węglan wapnia.
i znowu podroby/ nie wiadomo ile podrobów, i rosół w cenie 25 zł za kg

indyk, łosos makrela 25 za kg
skład
Indyk, łosoś i makrela: mięso i podroby (indyk min. 30%, łosoś min. 20%, makrela min. 18%), bulion, węglan wapnia.
podroby z indyka, łosia i makreli? czy co konkretnie? i w jakich ilościach?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto mar 12, 2019 14:26 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Na Twoim miejscu wzięłabym pakiet mieszany catz finefood, są chyba 2 różne rodzaje zestawów. Każda puszka inny smak i jest szansa, że jak jedno nie podejdzie, to inne tak i się nie zagłodzą.

To na szybko, potem napiszę więcej :D Tak tylko zasygnalizuje..Patmol, nie możesz tak podchodzić do puszek, bo nigdy nie bedziesz zadowolona i nigdy nic nie wybierzesz :D Jedzenie gotowe będzie zawsze droższe, niż składniki, z których się składa, a w przypadku żywienia zwierząt ta reguła jeszcze bardziej się sprawdza. Więc albo bedziesz musiała sie pogodzić z tym, że to, co w puszce za 20 zł jest, nie dorównuje jakością wolowinie za 20 zł, albo utkniesz przy wyborze :)

Muszę na razie iść, wiec reszta potem.

A co Wolfa jeszcze- dokładnie ten podlinkowany przez Ciebie moje psy jedzą od około 1,5 roku, tzn w sumie różne wolfy, ale ten też. I jestem tą karmą, tym, jak na niej funkcjonują moje psy zachwycona.

Jedyna jej wada jest taka, że te cholerne okrągłe kuleczki, to super zabawki dla kotów- mam to cholerstwo za meblami, pod meblami, ciągle na to właże, blokują się mi na tym roboty odkurzaające ( a może nie tyle blokują, co ciągle terkoczą, bo to w środku się miota ).
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto mar 12, 2019 14:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

ok, to jutro zajrzę
moim kotom to wszystko podejdzie
tylko mój mąż coś robi źle, nie jest w stanie zapanować nad wspólnym jedzeniem/bezkolizyjnym tych wszystkich zwierząt
miota się, no to się zwierzaki denerwują i kiepsko jedzą, a to się nakręca
więc problem nie jest w zwierzakach, ale w podajniku - żeby to było coś co łatwo jest podać;

nawet myślałam o tym, żeby kupić suche -i kotom miski postawić wyżej, i on by tylko dosypywał -jadłyby sobie, kiedy chciały
a karmiłby tylko psy

a co sie zmieniło w Twoich psach pod wpływem tej karmy? napisz też
moje psy suchej nie zjedzą/ raz tak -dla odmiany, ale nie przez 5 dni

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto mar 12, 2019 14:44 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Patmol pisze:tylko mój mąż coś robi źle, nie jest w stanie zapanować nad wspólnym jedzeniem/bezkolizyjnym tych wszystkich zwierząt
miota się, no to się zwierzaki denerwują i kiepsko jedzą, a to się nakręca
więc problem nie jest w zwierzakach, ale w podajniku - żeby to było coś co łatwo jest podać;

nawet myślałam o tym, żeby kupić suche -i kotom miski postawić wyżej, i on by tylko dosypywał -jadłyby sobie, kiedy chciały
a karmiłby tylko psy


a zjedzą suche? Bo to byłoby rozwiązanie, 5 dni przetrwają... Można tez na 1-2 posiłki mokre, a reszta suche, ajkby nie jadły mokrego.

I rozumiem, o czym piszesz. U mnie też jakiś czas trwalo, zanim znalazłam metodę na moją rozrośniętą liczbowo bandę z różnymi nawykami jedzeniowymi, temu przestawić, temu podsypać tym, temu wymieszać z czymś, trzeba to mieć wypracowane i znać nawyki kotów. Jak pakowałam z dużej puszki wszystkim to samo, albo to samo mieso- to ciągle coś nie tak było i sama się złościłam, że robię za karmicielkę w wybrednym przedszkolu. Ale to trwa- nauczenie się kotów, wiec nie dziwię się, że mąż trochę nie ogarnia :( Z drugiej strony, przez 5 dni, jak będą coś jeść, to nie popadają z głodu...
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ASK@, Doris2, Google [Bot], Silverblue i 233 gości