Załatwianie się do kuwety - problem behawioralny

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 10, 2019 23:40 Załatwianie się do kuwety - problem behawioralny

Sprawa rozwiązana
Ostatnio edytowano Wto cze 04, 2019 22:30 przez FortnighT, łącznie edytowano 1 raz

FortnighT

 
Posty: 9
Od: Nie mar 10, 2019 23:10

Post » Pon mar 11, 2019 0:18 Re: Załatwianie się do kuwety - problem behawioralny

Postawiłabym 3 kuwety w 3 różnych miejscach mieszkania, z różnym zwirkiem (drewniany, zbrylajacy, silikon). Może jedna kuwetapowinna być otwarta, druga kryta (bez montowania drzwiczek), trzecia kryta z drzwiczkami. Wygląda na to, że kotka uznała, że u ciebie korzystanie z kuwety jest jakieś inne i na wszelki wypadek lepiej do kuwety nie wchodzić. Chyba też stresuje ją Twoje chodzenie za nią do kuwety - koty lubią mieć w tym momencie spokój. U mnie zdarza się, że kot rezygnuje z kuwety i idzie do innej (mam 6 kotów i tyleż kuwet) kiedy jestem zbyt blisko.
Oczywiscie 3 kuwety są tylko na czas ustalenia, którą kuwetę i który piasek kotka preferuje - i tę trzeba zostawić na stałe.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon mar 11, 2019 9:03 Re: Załatwianie się do kuwety - problem behawioralny

Ok, mogę spróbować dołożyć dodatkową kuwetę. Ale czy to ma szansę pomóc, skoro kotka bez problemu załatwiała się w innym mieszkaniu do tej samej kuwety i żwirku, który ma teraz?
Dzisiaj rano sama poszła oddać mocz do kuwety, ale nadal obawiam się o dwójeczkę.

FortnighT

 
Posty: 9
Od: Nie mar 10, 2019 23:10

Post » Pon mar 11, 2019 12:41 Re: Załatwianie się do kuwety - problem behawioralny

W tym innym mieszkaniu kotka robiła to, co nakazywał jej instynkt, a u ciebie nauczyła się stresować wizytą w kuwecie. Ja nie daję gwarancji, że rada pomoże, tylko myślę, że kotce trzeba stworzyć pewien komfort i dobrać najlepsze dla niej warunki, żeby znowu chodziła do kuwety bez stresu. Szczególnie to chodzenie za nią może być dla kotki stresujące, dlatego doradzałam krytą kuwetę bez montowania drzwiczek, żeby kotka miała poczucie intymnosci. Trzeba się postarać, żeby warunki zmieniły się na tyle, by kotka zapomniała o wcześniejszych nieciekawych doświadczeniach.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: EleanorMaync i 191 gości