IBD nieswoiste zapalenie jelit

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 05, 2019 14:24 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

Ten jest najlepszy w okolicy, w której mieszkam. Maja dostała 2 razy Depo Medrone.
Oczywiście jak trzeba będzie to pojedziemy z nią gdzie indziej.
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21518
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Wto mar 05, 2019 14:32 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

ametyst55 pisze:Ten jest najlepszy w okolicy, w której mieszkam. Maja dostała 2 razy Depo Medrone.
Oczywiście jak trzeba będzie to pojedziemy z nią gdzie indziej.

Aaaa to jest w zastrzyku.
Bagi tez go dostawała. Z tego co zerknełam Amylaza ma związek z trzustką. Jak trzustka na USG wygladała?
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Wto mar 05, 2019 14:37 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

MonikaMroz pisze:
ametyst55 pisze:Ten jest najlepszy w okolicy, w której mieszkam. Maja dostała 2 razy Depo Medrone.
Oczywiście jak trzeba będzie to pojedziemy z nią gdzie indziej.

Aaaa to jest w zastrzyku.
Bagi tez go dostawała. Z tego co zerknełam Amylaza ma związek z trzustką. Jak trzustka na USG wygladała?


Była OK, nawet dodatkowo wykonaliśmy w Lab-wecie wskaźnik Feline fPL, który wyszedł w normie czyli to chyba nie trzustka .
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21518
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Pt mar 08, 2019 11:45 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

Dopisze się do wątku bo mam Beze z IBD. Beza trafiła do mnie z "wolnosci". Miała stany zapalne większości organów. Wymiotowala i zdarzały sie rzadsze kupy. Była kilka m-cy na sterydzie ale obecnie nie bierze bo nie ma żadnych objawów. Natomiast w usg ciągle jest stan przewlekły pozapalny. Czy w okresach bezobjawowych tez u waszych kotów jelita tak wyglądają? Czy to ma szansę się jeszcze poprawić? Zastanawiam się też nad pobraniem hisropatologii, bo niedługo będziemy kicie sterylizowac. Czy faktycznie można połączyć pobranie wycinka ze sterylizacja? Nie ma ryzyka zwiększonego związanego z zakażeniem?

Szukam_kotki

 
Posty: 525
Od: Sob lut 03, 2018 7:53

Post » Pt mar 08, 2019 13:36 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

O ryzyku pobrania wycinka powinien wypowiedzieć się wet.
Mój Bungo po leczeniu kolejnych rzutów IBD stan jelit miał czysty. Myślę, że histopatologia byłaby wskazana, bo u mojego kota IBD spowodowało chłoniaka, a wykazała to właśnie histopatologia. Wycinki pobrane były podczas operacji wycięcia guzów w jamie brzusznej - pobrano je z jelit i gruczołu krezkowego.

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt mar 08, 2019 13:43 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

Dzieki za info. Oczywiscie z wetka będę rozmawiać. Kurczę, boję się tego chloniaka :( tym bardziej że podczytuje twój wątek, który pokazuje jak paskudne jest to dziadostwo.

Szukam_kotki

 
Posty: 525
Od: Sob lut 03, 2018 7:53

Post » Pt mar 08, 2019 13:45 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

U Filuta tez w usg stan przewlekly pozapalny. To juz chyba lepiej nie bedzie...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84526
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt mar 08, 2019 13:46 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

she's a witch pisze:
zuza pisze: Od wczoraj dostaje jakis pre i probiotyk.


a jaki probiotyk dostaje? czytalam że najlepszy przy IBD to Saccharomyces boulardii + MOS (https://www.ceneo.pl/62594669). Jesli czytasz po angielsku, to polecam (jakby co to tlumacz google może też pomoże):
http://www.rawfeedingforibdcats.org/pro ... -ones.html

kurcze, mialam sie nauczyc nazwy i znow zapomnialam, przepraszam...
musze wpisac.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84526
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt mar 08, 2019 15:47 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

Zuza, a jaki steryd dostawał? U Bunga encortolon daje doskonałe efekty.

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie mar 17, 2019 18:58 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

Witajcie, mam pytanie do osób których futerko ma zdiagnozowane IBD. Czy wymioty przy tej chorobie są jakieś charakterystyczne, np. zawsze żółcią albo tylko jedzeniem? Raz czy kilka razy dziennie? Po jedzeniu czy niezależnie od niego? Moja kicia ma 19 lat od 3 m-cy chroniczne wymioty raz dziennie żółcią. Czasem rano, czasem w południe. Leczymy nadczynność, ma 2 fazę PNN, test na trzustkę ujemny, wątroba ok. Brak pomysłów od czego te wymioty.

Neriss

 
Posty: 97
Od: Sob lis 26, 2011 11:39

Post » Nie mar 17, 2019 19:19 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

moja kota wymiotuje jedzeniem, na początku od posiłku do wymiotów mija nawet 2 godziny. Z każdym kolejnym posiłkiem te przerwy są coraz krótsze aż do momentu, gdy wymioty są zaraz po zjedzeniu czegokolwiek w minimalnej ilości. Potem następuje odmowa jedzenia, za to duże pragnienie. Niestety wodą kot też zaraz wymiotuje. Jeśli wymioty pojawiają się więcej niż raz w ciągu dnia pędzimy do weta, bo niestety samo nie przejdzie.

edit: teraz już nie dopuszczam do takiego stanu zdrowia kotki, zdarzyło się tak dwa razy, tuż po adopcji i w przerwie świątecznej w grudniu.
Ostatnio edytowano Nie mar 17, 2019 19:40 przez SabaS, łącznie edytowano 1 raz

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Nie mar 17, 2019 19:23 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

U mnie przed diagnoza Bagi wymiotowała po jedzeniu i potem jeszcze 2 razy slina, wymiotowała tez po wypiciu wody.
W sumie chyba nie było dnia bez wymiotów. Na szczęście biegunki nie miała.
Teraz na tabletkach zdarzają się wymioty raz na miesiąc, raz na 3 tygodnie.
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Nie mar 17, 2019 19:27 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

U mnie Maja wymiotowała rano żółtą śliną , czasem zdarzało jej się wymiotować jedzeniem
tyle , że ja na początku nie skojarzyłam tego z IBD i kotka nam mocno schudła
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21518
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Nie mar 17, 2019 20:41 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

Mój 14-letni Hugo zmaga się z IBD. Był już stan naprawdę zły, zagrażający życiu, gdy został "zakłóty" i leki leciały wprost
do żyły. Antybiotykoterapia 6 tygodni. Nie podałam wszystkich 42 zastrzyków , bo kot dostawał histerii tylko
na mój widok. Za pół roku znowu zaostrzenie. Biegunka. Śmierdząca. Poszukiwanie karmy, która mogłaby
nie szkodzić. Zaczęły się kończyć antybiotyki podawane przy zaostrzeniach. I tak w kółko.
USG co pół roku, strach czy to jest chłoniak.

Ostatnio został przeleczony Sultridinem (to sulfonamid, taki jak ludzki Biseptol) i wreszcie jest efekt.
Kupa uformowana już 4-ty tydzień, wcześniej była to biegunka polana żywą krwią. Cuchnąca.
To się nie zdarzało od kilku lat. I nie śmierdzi z kuwety po wyróżnieniu. Probiotyki - nic nie pomagało.
Dia Dog jest lekiem tylko objawowym - po odstawieniu wszystko wracało do poprzedniego stanu.

Mono-dieta. Wywalone zostało suche RC (był od niego "uzależniony"). Dostaje karmy bez zbożowe. Happy Cat
(konina, królik, wyrzucony kurczak), bo często powodem IBD jest alergia pokarmowa.

U mnie po kilku latach - trochę spokoju.
Żaden antybiotyk nie podziałał, tylko ten Sultridin. No i monodieta.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Nie mar 17, 2019 21:08 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

My jesteśmy na encortolonie 1/2 tabletki dziennie
Suche hill’s digestive care ( po RC były mega wymioty) i mokre Sensitive Kattovit
Bo bez zbożowce Feringa z ryba Bagi nie za bardzo się czuła.
W maju mamy usg i krew badamy
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 188 gości