Picie sody oczyszczonej.

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt lut 15, 2019 20:01 Picie sody oczyszczonej.

Mój kot, zauważyłem bardzo lubi pić wodę z rozpuszczoną sodą kuchenną, oczyszczoną.
Ja piję dość często na zgagę i zauważyłem, że mój kot, bardzo chętnie się częstuje.
Z uwagi na to, że jest on wykastrowany i miał już problemy ze struwitami, pomyślałem, że biorąc pod uwagę moczopędność sody (nie mówiąc już o innych zaletach tej zapomnianej substancji), nie powinno mu zaszkodzić, a może nawet wręcz odwrotnie.
Co myślicie o tym?

Pozdrawiam serdecznie.

philip79

 
Posty: 7
Od: Nie lis 15, 2015 11:36

Post » Sob lut 16, 2019 1:07 Re: Picie sody oczyszczonej.

Poczytaj ale coś mi kołacze po głowie ze nie jest za dobry pomysł
Może chodzić o jonogram

anka1515

 
Posty: 4089
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon lut 18, 2019 16:14 Re: Picie sody oczyszczonej.

Generalnie jeśli kot zdrowy i nie ma potrzeby wdrażać picia wody z dodatkiem sody z jakiegoś powodu, to bym tego nie robiła.
Jony wodorowęglanowe zostaną w żołądku zneutralizowane, a sód wchłonięty. Bez sensu zaburzać równowagę elektrolitową, jeśli kot tego nie wymaga. Sporadycznie mu na pewno nie zaszkodzi - w "terapii" stałej - być może.
Dodatkowo między wydzielaniem soku żołądkowego, a jelitowego też istnieje równowaga w organizmie. Jeśli soda oczyszczona miałaby wpłynąć na nią to raczej na niekorzyść - powodując zwiększoną ilość jonów dających odczyn lekko zasadowy. Szczawiany lubią wytrącać się w zasadowym odczynie właśnie.
Czy wpływ picia tej wody byłby zauważalny dla organizmu - nie wiem. Ale osobiście nie widzę powodu żeby to sprawdzać. :wink:

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości