18 letnia kotka i drugi tydzień rajdów po wetach

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy


Post » Pt lut 15, 2019 19:53 Re: 18 letnia kotka i drugi tydzień rajdów po wetach

Co u Brygidy? Kuwetkowe i inne sprawy się unormowały?
Mam cichą nadzieję że ta kilkudniowa cisza i brak wiadomości nie wróżą nic złego...

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Pt lut 15, 2019 22:56 Re: 18 letnia kotka i drugi tydzień rajdów po wetach

AlicjaG pisze:Brygida dostaje do jedzenie gotowanego oraz rozdorbionego łososia i kurczaka.


Bardzo uboga ta dieta :(
taka dla odchudzających się celebrytek.


Nikt
AlicjaG pisze:Miałam nadzieję, że znajdę tu jakiś rodzaj wsparcia, ale najwyraźniej się pomyliłam. Dzielę się wątpliwościami i zadaję pytania.


Padły pytania o miasto, w którym mieszkasz.
I nie z ciekawości tylko by Ci polecić Ci sprawdzonego weta, który nie jedno już widział i nie jednego kota ściągnął z Tęczowego Mostu.
są weci i WECI, po tylu latach posiadania zwierzaka powinnaś o tym wiedzieć, a jak nie wiesz, to możesz skorzystać porady na forum. Ale co z tego jak Ci poradzę dobrego weta z Łodzi jak Ty Krosna albo z Zielonej Góry?
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Pon lut 25, 2019 22:36 Re: 18 letnia kotka i drugi tydzień rajdów po wetach

Witajcie,

Wydawało mi się, że pisałam, że jestem z Łodzi. Dostałam nawet prywatną wiadomość z polecają weta w moim mieście.

Oczywiście poza łososiem i kurczakiem Brydzia je chrupki - od teraz Fibre Royal Canin.

Królowa czuje się świetnie. Jest na lekach - na stałe przyjmuje metoklopramid i omeprazol. Ze względu najpewniej na jej zaawansowany wiek ma spowolnioną pracę jelit. Masuję jej brzuszek i doraźnie podaję leki na wzdęcia. Kupke robi codziennie, generalnie jest super.

Niestety, zachorował drugi kot, dużo młodszy, niespełna 5-letni. Stąd milczenie. Był jakiś osowialy, natychmiast pojechałam do weta. Diagnoza: niewydolność nerek. Były kroplowki, badania itd. Nie jest dobrze. Mocznik spada, kreatynina rośnie. No, ale to nie ten wątek.

AlicjaG

 
Posty: 24
Od: Śro lut 06, 2019 19:40


Post » Czw kwi 11, 2019 17:33 Re: 18 letnia kotka i drugi tydzień rajdów po wetach

Brydzia umarła dwa dni temu. Nie miało to związku z problemami jelitowymi (od momentu diagnozy miała robione kontrolne badania krwi oraz usg). Czuła się świetnie, była zabawowa, miała apetyt, żadnych komplikacji związanych z wypróżnianiem czy z wymiotami.

W piątek w nocy doszło do nagłego spadku ciśnienia na tle neurologicznym (jak dowiedzieliśmy się później). Mimo szybkiej interwencji weterynarzy (wszystko wydarzyło się w ciągu może 10 minut, w jednej chwili Brydzia spokojnie wskoczyła na swój parapet, żeby zjeść, a w następnej już leżała nie mogąc złapać tchu, po kolejnych 10 minutach byliśmy już w klinice) niedotlenienie — najprawdopodobniej — spowodowało kolejne problemy, aż doszło do niewydolności wielonarządowej (nerki, trzustka, zapalenie osierdzia, w końcu płyn w płucach na tle neurologicznym, utrata wzroku). Po kolejnym (3) zatrzymaniu akcji serca we wtorek postanowiono jej już nie reanimować. Sama nie podjęłabym innej decyzji. Kotka była od piątku hospitalizowana.

Brydzię widziało wielu specjalistów z różnych dziedzin, a ostatecznego bardzo konkretnego powodu - poza wytypowaniem komplikacji neurologicznej - nagłego załamania nie ustalono. Miała prawie 19 lat.

Piszę to tylko w ramach informacji i zamknięcia wątku.
Nie umiem się z tym pogodzić, nie chcę o tym rozmawiać.

AlicjaG

 
Posty: 24
Od: Śro lut 06, 2019 19:40

Post » Czw kwi 11, 2019 18:15 Re: 18 letnia kotka i drugi tydzień rajdów po wetach

Współczuję :(
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw kwi 11, 2019 18:20 Re: 18 letnia kotka i drugi tydzień rajdów po wetach

Bardzo współczuję.
Brydziu [*].

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Czw kwi 11, 2019 19:36 Re: 18 letnia kotka i drugi tydzień rajdów po wetach

:cry:
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3709
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Czw kwi 11, 2019 20:03 Re: 18 letnia kotka i drugi tydzień rajdów po wetach

:(

gusiek1

 
Posty: 1650
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt kwi 12, 2019 0:11 Re: 18 letnia kotka i drugi tydzień rajdów po wetach

Brydziu[*] koteczka dozyla naprawde sedziwego wieku
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz, włóczka i 200 gości