SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 11, 2019 14:30 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

nie zauwazyłam, jak było jako gratis :strach: wzięłabym na awaryjne żarcie
jestem gapa :placz:

u mnie na smaczki dla psa w nagrodę to musi być coś extra, to znaczy pies zadanie/polecenie wykona -ale jak mu dam kiepskiego smaczka, to powącha tylko, ogonem merdnie i smaczka nie weźmie

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon lut 11, 2019 15:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Ostatnio zrobiłam smaczki sama. W suszarce do grzybów ususzyłam paski wołowiny, indyka, kurczak. Psy były zachwycone.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pon mar 04, 2019 21:03 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

U mnie ciezko teraz finansowo
Na miesiac potrzeba mi 90 puszek karmy mokrej
Nawet pakiet smilli mrau jest dla nie zbyt drogi
Zostaja mi takie opcje
Catessy. Wersja bezzbozowa z galaretka
Butchers
Winston
Nawet dla nerkowca
Co wybrac? Wiem to jak miedzy dżuma a cholera

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Wto mar 05, 2019 9:28 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

wiem, ze się powtarzam, ale najtaniej wychodzi po prostu mięso z mięsnego

weż skład np tego butchers
np tutaj https://zooart.com.pl/product-pol-23385 ... gJu_vD_BwE

Karma Butcher's Classic z kurczakiem: Skład: : mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (47% z czego kurczak 80%, świeże 30%), minerały. Składniki naturalne min. 99%
cena 5,56 zł / kg

czyli 47 procent tej puszki to jest mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego ( w tym kurczak i nie wiadomo co , takie to sa odpady ze nawet niewiadomo co to jest)
a 53 procent tej puszki to nawet nie wiadomo co to jest - nie jest podane w składzie

a za 5.56 zł za kg - to możesz kupić przykładowo 2 kg porcji rosołowych z szyjkami/ dwa razy więcej i wiesz co masz , żadnych zbóż, żadnych odpadów, świeże mięso, jakośc dla ludzi
-czyli przykładowo możesz sobie zmieszać porcje rosołowe z kurczaka z czymś droższym/ np szyjami z kaczki/ są po ok 6 zł za kg, i np żołądkami/ ćwiartkami /wątróbka/indykiem itd
trzeba tylko tak kombinować, żeby kości nie było więcej niz 20 procent, wątróbki nie więcej niż 10 procent, a serc nie wiecej niz 20 procent, i dosypywac Felini Complete/ raz kupić paczkę,

przecież, za przeproszeniem, od tych zbóz w puszkach dla kotów -to tylko kupy są w kuwetach większe
sama sobie zobacz -wymieszaj kotom ugotowane mięso z ugotowana kaszą/ np jaglaną albo kukurydzana i zobacz jakie kupy będę; cała ta kasza, a juz szczególnie kukurydza -to po prostu przechodzi przez kota i wychodzi tyłem

a potem dawaj samo mięso - i porównaj kupy, i ilośc jedzenia potrzebną, żeby sie koty najadły

za cenę puszek butchersa -to można już kupić np szyje z kaczki - 100 procent świeże szyje z kaczki/ jakość dla ludzi

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto mar 05, 2019 10:06 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Próbowałaś obrać szyje? Nie wyobrazam sobie tego
A całej nie zjedza
Miesa z felini complete tez nie chca
Samo owszem ale przecież nie moge dawac samego miesa

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Wto mar 05, 2019 10:09 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Koty Palmot jedzą całe szyje. Też nie wiem, jak tego dokonała, u mnie zadne żadnej nie chce :(
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto mar 05, 2019 12:34 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

te szyje z kaczki im kroję na 2-4 kawałki, jak mi wyjdzie
nic nie dokonywałam, po prostu kroję im i daje i jedzą
obieranie szyi to raczej jest bez sensu; można kupić takie z kurczaka - są tańsze i mniejsze, często są razem z porcją rosołową -ok 2 zł za 1 kg
ja daje kacze szyje, żeby dawać inne mięso niż kurczak; tańsze sa te z kurczaka - jeśli się oszczędza

ale szyje podałam tylko przykładowo
nie trzeba akurat kupować szyi -można kupić inne mięso
i cześć mięsa mogą zjeść samego, a Felini możesz im mieszać z mielonym mięsem po prostu, albo z puszką -jak już musisz im dawać puszki
można zmielić część mięsa np żołądki/serca/wątróbkę lub pokroić grubo, dodać trochę puszki/ewentualnie i dosypać felini

ale wszystko trzeba robić powoli, z rozmysłem
tak jak z dzieckiem - nie da się przestawić dziecka w jeden dzień z mlecznej kanapki/batonika na śniadanie - na surówkę czy zupę

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto mar 05, 2019 13:13 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

maczkowa pisze:Koty Palmot jedzą całe szyje. Też nie wiem, jak tego dokonała, u mnie zadne żadnej nie chce :(


pewnie to jest jakoś kwestia podejścia; takiego wewnętrznego przekonania
napisałabym "uroku osobistego" ale to byłoby niegrzeczne

bo normalnie pies na 1 posiłek dostaje 2 szyje z kaczki, i zjada w mgnieniu oka, a koty dostają pokrojone na 2-4 kawałki i też szybko zjadają, i z wielkim zaangażowaniem
a jak jesienią wyjechałam na 4 dni i zostawiłam pokrojone szyje kaczki, przygotowane tylko do podania, to ani koty ich nie ruszyły, ani pies ich nie chciał zjeśc ( były tez inne rzeczy do jedzenia, a miedzy innymi szyje)
ale jak wrodziłam, i wyciągnęłam je z lodówki, żeby wyrzucić - to nagle wszyscy byli nimi strasznie zainteresowani/ale nie dostali, bo uznałam, że za długo juz leżały
kupiłam następnego dnia świeże, i znowu jadły z wielkim zaangażowaniem

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto mar 05, 2019 13:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kasianosal10 pisze:U mnie ciezko teraz finansowo
Na miesiac potrzeba mi 90 puszek karmy mokrej
Nawet pakiet smilli mrau jest dla nie zbyt drogi
Zostaja mi takie opcje
Catessy. Wersja bezzbozowa z galaretka
Butchers
Winston
Nawet dla nerkowca
Co wybrac? Wiem to jak miedzy dżuma a cholera


Z tego co pamiętam to u Ciebie jeszcze dochodzi karma bez kurczaka a chyba żadna z tych karm nie jest bez kurczaka?
Około 10 zł/kg wychodzi MAC'S na zooplusie w puszkach 800 gram

karol_yna

Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Od: Śro sie 29, 2018 10:43
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post » Wto mar 05, 2019 14:09 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

karol_yna pisze:
Kasianosal10 pisze:U mnie ciezko teraz finansowo
Na miesiac potrzeba mi 90 puszek karmy mokrej
Nawet pakiet smilli mrau jest dla nie zbyt drogi
Zostaja mi takie opcje
Catessy. Wersja bezzbozowa z galaretka
Butchers
Winston
Nawet dla nerkowca
Co wybrac? Wiem to jak miedzy dżuma a cholera


Z tego co pamiętam to u Ciebie jeszcze dochodzi karma bez kurczaka a chyba żadna z tych karm nie jest bez kurczaka?
Około 10 zł/kg wychodzi MAC'S na zooplusie w puszkach 800 gram

Nie moj kot byl uczulony na jakis skladnik suchych karm nawet bezzbozowych
Odkąd przeszlam na mokre juz mu przeszlo przypuszczam ze cos w suchej jakis dodatek go uczulal

Karol_yna ja nie mam kasy nawet na smille mrau za 200zl a co dopiero mówić o macs :placz:
Kupie te butchersy i dopcham winstonami

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Wto mar 05, 2019 16:34 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

KotkaMilka vel Kasianosal10, który to jest twój nick z kolei?
Co się stało z psem którego z idiotycznym opisem wystawiłaś trzy lata temu na olx???
Do dzisiaj nie mogę zapomnieć twoich wątków na tym forum......

Obrazek
"Kot jest domowy na tyle, na ile mu to odpowiada."

biały_jeleń

 
Posty: 16
Od: Pt wrz 21, 2012 17:08

Post » Wto mar 05, 2019 16:43 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

biały_jeleń pisze:KotkaMilka vel Kasianosal10, który to jest twój nick z kolei?
Co się stało z psem którego z idiotycznym opisem wystawiłaś trzy lata temu na olx???
Do dzisiaj nie mogę zapomnieć twoich wątków na tym forum......

Obrazek

Bzdury nudzi ci sie?

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Śro mar 06, 2019 8:58 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

karmy Hills / styczeń 2019
-może już ktos wcześniej pisał o tym?
karmy dla psów do wycofania/ za dużo im sie sypnęło witaminy D -co powoduje niewydolność nerek
piszą , ze jeśli kupiłeś dla psa któryś z tych produktów -pozbądź sie ich -są podane kody partii
jesli używacie takiej karmy dla psów -lepiej sprawdzić
kody tutaj/ i więcej informacji
https://www.petful.com/recalled/science ... 7r0rnqbIEA
piszą, że te karmy dla kotów są w porządku

na polskich stronach też jest artykuł
https://www.fakt.pl/pieniadze/zakupy/hi ... -d/lzy5606

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro mar 06, 2019 9:20 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Patmol pisze:
pewnie to jest jakoś kwestia podejścia; takiego wewnętrznego przekonania
napisałabym "uroku osobistego" ale to byłoby niegrzeczne


myślę, że możesz mieć rację ;) dodałabym do tego też cierpliwość :)

u swoich kotów próbowałam 3 rodzajów szyjek- kurczęce, kacze, indycze. Wszystkie kroiłam na krótkie kawałki, jak nie chciały jeść też miażdzyłam tłuczkiem, żeby może łatwiej, ale też zapach mięsa bardziej wydobyć. Naprawdę żaden z kotów, nawet te, które za skrzydełka się biorą, nie ruszył dalej niż wąchanie tych szyjek , ewentualnie dwójka minimalne podejście do gryzienia zaliczyła i po bardzo krótkiej chwili, kilka sekund- rezygnacja. próbowałam przeczekać, nie dac nic innego- nie dało to nic. Zawiedzione i pewnie głodne udały się na legowiska.
Ale przyznam, że trochę działa u mnie to, że chcę mieć świety spokój. Czyli jak jest pora jedzenia, daję, jedzą i mam do kolejnego z głowy. Gdybym miała się bawić z każdym posiłkiem po kilka razy na zasadzie- teraz nie zjadły, to może zjedzą za godzinę- to nie dla mnie. I tak przy 9 zwierzakach "obsługa" zajmuje kupę czasu, więc przynajmniej chcę ją skomasować w powiedzmy 3, 4 rzutach, a nie mieć rozłożoną na cały dzien
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro mar 06, 2019 20:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Patmol pisze:pewnie to jest jakoś kwestia podejścia; takiego wewnętrznego przekonania
napisałabym "uroku osobistego" ale to byłoby niegrzeczne


To zapraszam ! Może Twój urok osobisty pokaże mojej, że mokre jest jadalne w całości, a nie tylko w sosach :wink:

Chikita

 
Posty: 6312
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości