Pluskwy, a Koty.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 11, 2019 1:01 Re: Pluskwy, a Koty.

catwwoman81 pisze:Tak tak, możesz tym myć kafelki, glazurę, gres, prysznic na zewnątrz i środku, zlewy, sedes na zewnątrz (tylko wtedy zmieniam ściereczkę oczywiście) okna, szyby, lustra, kuchenkę, piekarnik, to tylko gorąca para, czyli woda nic więcej :) jedyne czego nie zalecają to wszelkiego rodzaju panele bo wiesz mogą się podnieść ale ja jak już wyciągam myjkę raz na te 2 tyg to i panele nią myję, tylko zakładam podwójną szmatkę na końcówkę do podłogi (meble i zakamarki parowaliśmy taką podłużną końcówką jakby rura od odkurzacza). Te szmatki/ścierki są od razu z myjka w zestawie, trzy w różnym rozmiarze, ale ja sobie dokupiłam jeszcze jeden zestaw dodatkowy.

Co do ilości tego paskudztwa to u nas nie było aż takiego dramatu bo w porę zauważyliśmy, tzn. ja bo byłam strasznie pogryziona, dorosłych osobników było może z 20, tak do 30 licząc te dwa cykle, ile było larw i jaj tego nie wiem bo są przezroczyste. Czasami można żyć miesiącami w nieświadomości bo te cholery nie gryzą wszystkich! Np. u nas męża nie ruszały, tylko ja byłam pogryziona a u znajomych tylko synek i myśleli, że ma jakieś uczulenie na coś, dopiero jak poszła fama na osiedlu, że są pluskwy to zaczęli szukać i siedziały w listwach i za obrazkami na ścianie. I tez zwalczyli je myjką karcher, pożyczali od nas kilka razy, nawet jak ich już nie było, ale zw względu na dziecko, ze 4 razy parowali całe mieszkanie.

Acha i dokupujesz to niej specjalna wodę w baniaczkach, jeden starcza na długo, bo można i kranówkę lać ale wtedy trzeba odkamieniać zbiornik co jakiś czas a z ta woda nie. W trakcie parowania jak dysza jest nagrzana to pamiętajcie żeby jej nie dotykać bo można sie poparzyć, zresztą wszystko jest w instrukcji ;)

Przez pluskwy zmieniałaś wystrój mieszkania? Zmienialiście meble, podłogę lub coś innego? U mnie zaległy w łóżku i wokół listw podłogowych, a więc musieliśmy zrobić większy remont.

kokakok

Od: Pon lut 07, 2011 14:28

[poprzednia]