POKEMONY11 - Glucur rulez, reszta dobija.WOŚP!

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 25, 2018 11:24 Re: POKEMONY11 - Glucur rulez, reszta dobija.Lato!

Zabersie i Bando, najlepszości! :D
Obrazek

Malk

Avatar użytkownika
 
Posty: 9955
Od: Pon paź 01, 2007 18:30
Lokalizacja: Oslo, NO

Post » Pt sty 04, 2019 22:15 Re: POKEMONY11 - Glucur rulez, reszta dobija.Lato!

uprzejmie donoszę, że ponownie wkroczyłam na drogę czynu w słusznej sprawie i ... mam 3 aukcje na WOŚP.

https://charytatywni.allegro.pl/paskosz ... i-i8616235
https://charytatywni.allegro.pl/chusta- ... aHaN0I0uHY
https://charytatywni.allegro.pl/chusta- ... a-i8617123

i prośba - kto ma FB, udostępnijcie, jeśli można, dobrze? :)
не шалю, никого не трогаю, починяю примус ;)
Aktualnie na pokładzie: Nadszyszkownik, Żwirek
Nasze koty za TM(w kolejności zgłoszeń): Kulka [*] 17.03.2023, Gluś [*] 26.03.2020, Zmrol [*] 24.09.2023
Robalek['] Kredka['] Pirat['] Połamaniec [']

zabers

Avatar użytkownika
 
Posty: 26125
Od: Nie lut 08, 2009 14:21
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob sty 05, 2019 5:34 Re: POKEMONY11 - Glucur rulez, reszta dobija.WOŚP!

Wiem ze wkroczylas ;)
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101734
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Wto lut 05, 2019 16:25 Re: POKEMONY11 - Glucur rulez, reszta dobija.WOŚP!

Witam.
Aktualnie dwudniowe. Słodziaki. Aaaaaa :)
https://www.pscp.tv/cuteavalanche/1mrGmYRoDjDGy

pogwizd

 
Posty: 468
Od: Pt cze 04, 2010 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lut 05, 2019 18:32 Re: POKEMONY11 - Glucur rulez, reszta dobija.WOŚP!

Pogwizd, zaprawdę powiadam Ci, dwudniowe bąble nie są słodkie. Są przerażające. Dla zabersa. Zabers przetestował na swoim własnym żywym organizmie. Najpierw (praktycznie z narażeniem życia!) niósł je jak tort weselny. I bał się nawet przy nich oddychać głębiej, żeby im krzywdy nie zrobić. Zabers odetchnął NIECO jak im się uszy "odkleiły" :lol:
Wniosek: trauma jest :ryk:
не шалю, никого не трогаю, починяю примус ;)
Aktualnie na pokładzie: Nadszyszkownik, Żwirek
Nasze koty za TM(w kolejności zgłoszeń): Kulka [*] 17.03.2023, Gluś [*] 26.03.2020, Zmrol [*] 24.09.2023
Robalek['] Kredka['] Pirat['] Połamaniec [']

zabers

Avatar użytkownika
 
Posty: 26125
Od: Nie lut 08, 2009 14:21
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lut 05, 2019 19:07 Re: POKEMONY11 - Glucur rulez, reszta dobija.WOŚP!

zabers pisze:abers odetchnął NIECO jak im się uszy "odkleiły" :lol:

10 dni bez oddechu? No, no, wyczyn zaiste na miarę księgi Guinessa. 8)
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38254
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto lut 05, 2019 20:12 Re: POKEMONY11 - Glucur rulez, reszta dobija.WOŚP!

Jakieś trikolorki, część czarne. Mama szaroburas typ europejski. One są biedactwa bardzo opóźnione czasowo. Kto trzyma koty w miejscu opóźnionym o 8 godzin?
Już ja pamiętam wychowywanie Klusków by Zabers.

Jestem złym człowiekim, nadaję głównie po to aby wbić palca w Zabersi bok. Pisz czasem co u kotów.

pogwizd

 
Posty: 468
Od: Pt cze 04, 2010 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lut 05, 2019 23:42 Re: POKEMONY11 - Glucur rulez, reszta dobija.WOŚP!

MariaD pisze:
zabers pisze:abers odetchnął NIECO jak im się uszy "odkleiły" :lol:

10 dni bez oddechu? No, no, wyczyn zaiste na miarę księgi Guinessa. 8)

Prawda? Znaczy, brawo ja Obrazek
не шалю, никого не трогаю, починяю примус ;)
Aktualnie na pokładzie: Nadszyszkownik, Żwirek
Nasze koty za TM(w kolejności zgłoszeń): Kulka [*] 17.03.2023, Gluś [*] 26.03.2020, Zmrol [*] 24.09.2023
Robalek['] Kredka['] Pirat['] Połamaniec [']

zabers

Avatar użytkownika
 
Posty: 26125
Od: Nie lut 08, 2009 14:21
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lut 05, 2019 23:59 Re: POKEMONY11 - Glucur rulez, reszta dobija.WOŚP!

pogwizd pisze:Jakieś trikolorki, część czarne. Mama szaroburas typ europejski. One są biedactwa bardzo opóźnione czasowo. Kto trzyma koty w miejscu opóźnionym o 8 godzin?
Już ja pamiętam wychowywanie Klusków by Zabers.

Jestem złym człowiekim, nadaję głównie po to aby wbić palca w Zabersi bok. Pisz czasem co u kotów.

Złym człowiekiem to jest zabers. Zabers I Pancerny - Twój paluch mu krzywdy nie zrobi ;)

koty się powoli starzeją. Kulkenson w tym roku ... 12 lat (mattkokochana, jak to minęło!) Glucuś - Dziecko Szczęścia - 11, nawet Zmrol już za chwilę skończy 9. Jak już nawet kotom się pesele starzeją, to, kurde, niedobrze. Nosz, kurde, niedobrze.
Ale (!) nie tracą rezonu i niezmiennie toczą nierówną walkę z TŻ o fotel. Sprzęt ów jest niezmiennie "mrocznym obiektem pożądania" - każdy chce na nim posiedzieć, poleżeć, pospać, a nawet pobić się z leżącą na nim poduszką. W tym ostatnim procederze palma pierwszeństwa bezapelacyjnie należy do Zmrola, który jak tylko wlezie, od razu kładzie się i zapamiętale kopie tę "bezradną i spolegliwą" poduchę (po czym uwala się na niej z miną Zwycięzcy Wszech Czasów). Inną strategię stosuje Gluc - ten jak ma ochotę poleżeć, podchodzi do fotela i znacząco paca łapą siedzącego na nim człowieka. W teorii należy wówczas błyskawicznie opuścić sprzęt (i najlepiej jeszcze przeprosić, że się w ogóle kiedykolwiek na nim siedziało). W praktyce TŻ opiera się Glucowi, ale do czasu. Prędzej, czy później następuje TEN moment, kiedy w jakimś celu opuszcza siedzisko. To może być nawet i po godzinie lub dwóch. Gluc może GŁĘBOKO spać, ale podświadomość uruchamia budzik i ... wystarczy moment, i Gluc już jest na fotelu z miną "pan tu nie spał". Kuleczka za to stosuje manewr okrążająco-osaczający: włazi na kolana, skacze na oparcie, łazi po poręczach. Słowem, nader wyraźnie daje do zrozumienia, że owszem, jest cierpliwa i nawet udostępnia fotel ... czasami, ale ... no bez przesady. ileż można.
Ale nie narzekamy. W naszym domu człowiek jest traktowany jak członek rodziny :)
не шалю, никого не трогаю, починяю примус ;)
Aktualnie na pokładzie: Nadszyszkownik, Żwirek
Nasze koty za TM(w kolejności zgłoszeń): Kulka [*] 17.03.2023, Gluś [*] 26.03.2020, Zmrol [*] 24.09.2023
Robalek['] Kredka['] Pirat['] Połamaniec [']

zabers

Avatar użytkownika
 
Posty: 26125
Od: Nie lut 08, 2009 14:21
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro lut 06, 2019 0:44 Re: POKEMONY11 - Glucur rulez, reszta dobija.WOŚP!

Wywalcie kanapę i kupcie jeszcze 4 fotele :D
Obrazek

Malk

Avatar użytkownika
 
Posty: 9955
Od: Pon paź 01, 2007 18:30
Lokalizacja: Oslo, NO

Post » Śro lut 06, 2019 18:19 Re: POKEMONY11 - Glucur rulez, reszta dobija.WOŚP!

Świetnie piszesz, zawsze przyjemnie się czyta Twoje opowieści.
U mnie niestety gorzej. Ruda odeszła w październiku w wieku 8,5 roku. Pierwsza diagnoza na początku lipca przy okazji dorocznego przeglądu połączonego ze szczepieniem – coś nie fajnie w brzuchu. Nowotwór? Badania krew, mocz, usg, rtg. Nie nowotwór. Nerki rozrośnięte. Takie ogórki. Kota w tym czasie normalna. Wyrzucam sobie, że nie wyłapałem zmian. Znaczy wyłapałem. Cieszyłem się, że chudła od kilku miesięcy. Gruby kot nieco stracił na wadze. Dostawała mniej kaloryczną karmę. Działa, super! Do połowy września trzymała się dobrze a później... kroplówki, jakieś dziwne leki (Aranesp anyone?), wyniki krwi i moczu raz lepsze raz gorsze. Jedne wskaźniki w górę inne w dół. W połowie października koniec.
Na razie jestem bez kota. Może wiosną znów osiatkuję okna.

Szkoda, że tak rzadko odzywasz się ostatnimi czasy. Kluski i opowieści o niewybuchach na wakacjach pamiętam na wyrywki )

pogwizd

 
Posty: 468
Od: Pt cze 04, 2010 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 06, 2019 18:33 Re: POKEMONY11 - Glucur rulez, reszta dobija.WOŚP!

Zawsze jest jakies ukochane miejsce :smokin: ...u mnie hamak :smokin:
Ostatnio edytowano Czw lut 07, 2019 0:20 przez anulka111, łącznie edytowano 1 raz
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101734
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Czw lut 07, 2019 0:00 Re: POKEMONY11 - Glucur rulez, reszta dobija.WOŚP!

pogwizd pisze:Świetnie piszesz, zawsze przyjemnie się czyta Twoje opowieści.
U mnie niestety gorzej. Ruda odeszła w październiku w wieku 8,5 roku. Pierwsza diagnoza na początku lipca przy okazji dorocznego przeglądu połączonego ze szczepieniem – coś nie fajnie w brzuchu. Nowotwór? Badania krew, mocz, usg, rtg. Nie nowotwór. Nerki rozrośnięte. Takie ogórki. Kota w tym czasie normalna. Wyrzucam sobie, że nie wyłapałem zmian. Znaczy wyłapałem. Cieszyłem się, że chudła od kilku miesięcy. Gruby kot nieco stracił na wadze. Dostawała mniej kaloryczną karmę. Działa, super! Do połowy września trzymała się dobrze a później... kroplówki, jakieś dziwne leki (Aranesp anyone?), wyniki krwi i moczu raz lepsze raz gorsze. Jedne wskaźniki w górę inne w dół. W połowie października koniec.
Na razie jestem bez kota. Może wiosną znów osiatkuję okna.

Szkoda, że tak rzadko odzywasz się ostatnimi czasy. Kluski i opowieści o niewybuchach na wakacjach pamiętam na wyrywki )

Ruda nie odeszła. Jakkolwiek patetycznie to zabrzmi, jest dopóki o niej pamiętamy. Tak jak ja o Robalku, Kredce i Piracie.
Nie straciłam kota, choć dwa razy (Gluś i Zmrol) byłam w sytuacji granicznej - wóz, albo przewóz. Może nie powinnam się odzywać, ale co mi tam... "kto ma pilota, ten ma władzę" - sporo się zmieniło w moim światopoglądzie. Wiem, że one nie są wieczne i prawdopodobnie to ja je pożegnam. Nie wiem ile będą żyły. Każdy kot (jak każde stworzenie) ma swoją "Andersenowską świecę życia" (jedne dożywają sędziwego wieku, inne - jak np. Kredka - żyją krócej). I to jest dla mnie najistotniejsze - żebym to ja je pożegnała, a nie odwrotnie. Na tym mi zależy. Bardzo. Najbardziej. Zdążyć z miłością.

Nie spiesz się. KAŻDA Twoja decyzja będzie dobra :)
Fajnie, że zaglądasz. Może i ja złapię "drugi oddech" (bo wiesz jak to jest - jak są kłopoty, to się pisze. Jak WRESZCIE jest ich mniej, albo się do nich przywyka - jest się szczęśliwym, że ... nie ma o czym pisać).
не шалю, никого не трогаю, починяю примус ;)
Aktualnie na pokładzie: Nadszyszkownik, Żwirek
Nasze koty za TM(w kolejności zgłoszeń): Kulka [*] 17.03.2023, Gluś [*] 26.03.2020, Zmrol [*] 24.09.2023
Robalek['] Kredka['] Pirat['] Połamaniec [']

zabers

Avatar użytkownika
 
Posty: 26125
Od: Nie lut 08, 2009 14:21
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lut 07, 2019 0:03 Re: POKEMONY11 - Glucur rulez, reszta dobija.WOŚP!

Malk pisze:Wywalcie kanapę i kupcie jeszcze 4 fotele :D

i skończy się na ... excaliburze :ryk:
не шалю, никого не трогаю, починяю примус ;)
Aktualnie na pokładzie: Nadszyszkownik, Żwirek
Nasze koty za TM(w kolejności zgłoszeń): Kulka [*] 17.03.2023, Gluś [*] 26.03.2020, Zmrol [*] 24.09.2023
Robalek['] Kredka['] Pirat['] Połamaniec [']

zabers

Avatar użytkownika
 
Posty: 26125
Od: Nie lut 08, 2009 14:21
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lut 07, 2019 0:20 Re: POKEMONY11 - Glucur rulez, reszta dobija.WOŚP!

Kupno foteli nic ni zmieni.....ten jeden jest ten wlasciwy i basta :ryk:
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101734
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 107 gości