Prośba o pomoc w rozpoznaniu...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lut 03, 2019 21:33 Re: Prośba o pomoc w rozpoznaniu...

Czym wet będzie ratował wątrobę?
Bardzo pomocnym lekiem w takich ciężkich stanach jest Ornipural, trudno go dostać, mało który gabinet go ma, ale warto o niego powalczyć...

Blue

 
Posty: 23414
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie lut 03, 2019 22:01 Re: Prośba o pomoc w rozpoznaniu...

A czy istnieje sposób, prócz Ornipuralu, by wesprzeć wątrobę kotka? Ornipural już dostaje...

crazyperson1

 
Posty: 48
Od: Wto sie 07, 2018 22:58

Post » Pon lut 04, 2019 10:47 Re: Prośba o pomoc w rozpoznaniu...

Dziś przegraliśmy... Kotkowi wysiadła wątroba, wyniki morfologi nie zostawiały złudzeń. Kotek był cały żółty, miał masę płynu w brzuszku, ciężko oddychał.
Pustka jest nie do opisania. Brak mi słów. Pani doktor konsultowała się jeszcze z profesorem ze swojej macierzystej uczelni, pokazywała mu zdjęcia z operacji, jego zdaniem nie ma wątpliwości, że wszystko to następstwo FIP. Na wyniki badania PCR w kierunku FIP czekamy, napiszę później czy się finalnie potwierdziło.

Dziękuję wszystkim za pomoc i dobre słowa.

crazyperson1

 
Posty: 48
Od: Wto sie 07, 2018 22:58

Post » Pon lut 04, 2019 11:54 Re: Prośba o pomoc w rozpoznaniu...

Tak mi przykro :(( nie odzywałam się, bo zbyt specjalistyczna wiedza, ale podczytywałam i bardzo kociakowi kibicowałam ...
Może dziwnie to zabrzmi, ale wobec tego, że mały odszedł, chyba byłoby lepiej, gdyby to był FIP :(
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon lut 04, 2019 14:47 Re: Prośba o pomoc w rozpoznaniu...

Ragdoll 10 miesięcy toz to jeszcze dziecko. Powinienes poinformowac hodowcę. Może ten FIP jest w hodowli? Gdybym sie kiedys skusiła na kota rasowego byłby to na bank ragdoll. Kiedys nawet złapałam na mrozie takiego ragdolopodobnego Obrazek
Wyadoptowałam, i czasami żałuje, że nie zostawiłam sobie...Miała takie zupełni inne futerko, takie owcze...
Pokaz nam zdjecie tego swojego...
Tu juz w nowym domu
Obrazek
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pon lut 04, 2019 17:52 Re: Prośba o pomoc w rozpoznaniu...

Nic więcej nie jestem w stanie dodać: https://www.instagram.com/kuki.ragdoll.cat/

crazyperson1

 
Posty: 48
Od: Wto sie 07, 2018 22:58

Post » Wto lut 05, 2019 10:23 Re: Prośba o pomoc w rozpoznaniu...

crazyperson1 pisze:Chciałbym na wstępie zaznaczyć, że kotek jest pod stałą obserwacją weterynaryjną.

Informacje:
Płeć: Kot-kastrat
Rasa: Ragdoll
Wiek: 10 mc

Wykluczono: FPV, FCOV, GIARDIA

Uprzejmie proszę o pomoc... Zarówno nam, jak i weterynarzom kończą się chyba pomysły... :(

W środę udaliśmy się z kotkiem do weterynarza, powód: osłabiony apetyt. Diagnoza: angina. Kotek dostał klindamecynę i.m. oraz podskórnie lek przeciwbólowy/przeciwgorączkowy. Do piątku kotu poprawił się apetyt i jego ogólne samopoczucie. W nocy z piątku na sobotę kot dostał biegunkę, do tego stopnia, że nie był w stanie dojść do kuwety, leciało z niego. Wizyta u weterynarza, ponad 41 st. gorączki, kotek był prawie nieprzytomny. Dostał leki osłonowe + kroplówkę (płyn Ringera + aminokwasy), kolejną dawkę klindamecyny oraz leku przeciwgorączkowego. W sobotę kotek dostał również probiotyk. Ogólny stan kotka do wieczora w sobotę poprawił się, w niedzielę rano natomiast znów zaobserwowaliśmy pogorszenie. Kot cały czas leżał, zero życia. Tym razem został podany sam lek przeciwbólowy/przeciwgorączkowy, klindamecyna została odstawiona.
W poniedziałek kotkowi zostało wykonane RTG bez kontrastu (brak nieprawidłowości w jelitach) oraz USG (brak niepokojących zmian). Występują powiększone węzły kreskowe. W poniedziałek zły stan utrzymywał się dalej. Gorączka (40,9) oraz biegunki. W poniedziałek kotek dostał amoksycylinę i.m., catosal, aminokwacy, płyn Ringera i leki osłonowe. Wieczorem w poniedziałek stan kotka poprawił się na tyle, że zjadł trochę karmy, sam się napił i generalnie już myśleliśmy, że wszystko zmierza ku dobremu. We wtorek rano (dziś) wszystko zaczęło się od początku, do tego zauważyliśmy śluz/krew w stolcu. Kotek został zawieziony do całodobowej kliniki weterynaryjnej, gdzie został poddany dalszej diagnostyce. Wykluczono FPV, FCOV, GIARDIA. Odstawiono leki przeciwgorączkowe (zastosowano nieinwazyjne metody chłodzenia - okłady itp), podano metronidazol, maropitant, buprenorfinę, pantoprazol i płyny. Ponowne USG pokazało powiększone węzły kreskowe i pogrubiałą ścianę prostnicy. Jutro od rana mamy zawieźć kotka na dalszą diagnostykę/obserwację. Kotek cały czas ma biegunkę, w ciągu tych kilku dni stracił 15% swojej wagi. Nie wiemy co robić...:( Jak mu pomóc... W załączniku wyniki badań krwi.

Podsumowując:

Środa
- diagnoza: angina
- leki: klindamecyna i.m. oraz podskórnie lek przeciwbólowy/przeciwgorączkowy
- badanie krwi
- RTG klatki

Czwartek
- klindamecyna i.m. oraz podskórnie lek przeciwbólowy/przeciwgorączkowy

Piątek
- klindamecyna i.m. oraz podskórnie lek przeciwbólowy/przeciwgorączkowy
- poprawa stanu kotka, duża poprawa apetytu

Noc piątek/sobota
- gwałtowne pogorszenie stanu, biegunki, wysoka temperatura 41 st. C

Sobota
- leki osłonowe + kroplówka (płyn Ringera + aminokwasy), kolejną dawkę klindamecyny oraz leku przeciwgorączkowego, probiotyk

Niedziela
- odstawienie klindamecyny, lek przeciwgorączkowy, probiotyk
- utrzymująca się biegunka

Poniedziałek
- utrzymująca się biegunka i wysoka temperatura
- amoksycylinę i.m., catosal, aminokwacy, płyn Ringera i leki osłonowe, probiotyk
- RTG bez kontrastu jamy brzusznej bez niepokojących zmian
- USG powiększone węzły kreskowe
- badanie krwi
- kotek wieczorem sam zjadł / napił się wody

Wtorek
- utrzymująca się biegunka i wysoka temperatura, krew/śluz w kale
- zawiezienie kotka do całodobowej kliniki dla zwierząt
- w USG powiększone węzły kreskowe i pogrubiona ściana prostnicy
- wykluczono FPV, FCOV, GIARDIA
- podano: metronidazol, maropitant, buprenorfinę, pantoprazol i płyny

Jutro od rana dalsza diagnostyka...

Badanie z 23.01.2019
https://imgur.com/61qhJvE

Badanie 28.01.2019
https://imgur.com/GVobRPI
https://imgur.com/67BUaYs


Witam, :201461
ja mogę ze swojego doświadczenia (pisalam juz o tym na tym forum) polecić aby pomóc kotkowi, podac mu probiotyk! To są prozdrowotne bakterie, które wpływają ogólnie na dobry stan całego organizmu. Odbudowują też florę w jelitach, tak jak i u nas ma to kluczowy wpływ - bo zdrowie bierz się z jelit, również u zwierząt.
Wystarczy nanieść trochę probiotyku (ja podaje Probiotyk joyday) na swoja dlon i ta dłonią pogłaskać kotka w miejscu z którego może swobodnie ten probiotyk zlizać. Potem trochę bardziej zwrócić uwagę aby więcej pił wody. Mam nadzieje ze taki sposob pomoze. Pozdrawiam :201461

4Anna4

 
Posty: 8
Od: Śro lis 21, 2018 8:27

Post » Wto lut 05, 2019 10:47 Re: Prośba o pomoc w rozpoznaniu...

4Anna4 Kotek już nie żyje...
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 194 gości