kot żąda jedzenia- pomocy!

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Sob lut 02, 2019 15:20 kot żąda jedzenia- pomocy!

Witam jestem nowa na forum i cieszę się, że was znalazłam. Sprawa jest taka że 3 miesiące temu przygarnęłam kotkę - podobno ma 6 lat, przed sterylizają wyszły jej kiepskie wyniki - mocznik podwyższony, norma 70 ona miała 75 i wysoką kreatyninę (choć w normie). Zaraz po sterylce dostała zapalenia pęcherza, a po kontrolnym badaniu moczu okazało się, że pojawiły się struwity. Wet kategorycznie kazał przerzucić ją z normalnych saszetek na renala. Przedtem dostawała Feringę ok. 3 saszetki albo 20-25 dk karmy mokrej dziennie i wydawało mi się, że je mało bo często zostawiała sobie na potem i jadła etapami, była karmiona 3 razy na dzień. Teraz ma dostawać wg. swojej wagi i wskazań na royal canin renal 2 1/4 saszetki i jest horror. Siedzi nad miską i ją wylizuje, nawet ją przesuwa żeby wybrać co tam jej spadło, łazi za mną prosząc o więcej, jak podchodzę do lodówki to leci. Po karnieniu zostaje przy misce i błagalnie patrzy o więcej. Nie wiem jak jej to podzielić bo jak dam jej rano pół saszetki to żebrze o więcej, a jak dostanie jedną całą to między 8, czasem 7 rano a nocą ma już tylko jedną do zjedzenia a jest przyzwyczajona dostawać 3 razy dziennie. Co robić? Jeszcze dwa miesiące temu ważyła na czczo 3.33 kg. Teraz waży na mojej wadze 4 kg. Nawet jeśli te 3.33 kg u weta wynikały z tego że była odwodniona i na czczo i nawet jeśli moja waga waży trochę inaczej to i tak różnica 0,67 w ciągu jednego i pół mca. wskazuje na jakieś przytycie. Pewnie to oznacza, że jeszcze na normalnej karmie jadła za dużo, teraz kiedy ma od dwóch tygodni renal zaczął się dramat z tym, że zachowuje się jak wygłodzony kotek. Ignorować? Chować miskę żeby nie stała pusta? Dawać mniej a częściej? Po całej saszetce idzie spać, to może dawać jej dwa razy na dzień tylko? :roll:

Dzikut

 
Posty: 1
Od: Sob lut 02, 2019 11:11

Post » Sob lut 02, 2019 22:15 Re: kot żąda jedzenia- pomocy!

A weterynarz powiedział co jest w składzie renala i że to karma dla kur?
Wątpię :(
Wróć do tego co kotka jadła dotychczas i jeśli ma struwity trzeba po prostu ją leczyć.
Renal to nie jest lekarstwo ani żadna super dieta. Nie nadaje się dla kotów.
To same węglowodany, na których kot utyje w błyskawicznym tempie.
Kotka potrzebuje normalnego jedzenia: białek i tłuszczy zwierzęcych.
Masz te ostatnie wyniki krwi i moczu? Jeśli tak, wklej, tutaj wiele osób czyta wyniki lepiej niż byle jaki wet ;)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie lut 03, 2019 10:52 Re: kot żąda jedzenia- pomocy!

Tutaj nie ma wskazania do karmienia kota renalem.
Sam podniesiony mocznik (w dodatku nieznacznie) mógł mieć wiele innych przyczyn, nawet fizjologicznych. Może też być to norma dla tego konkretnego kota. Kreatynina jest dużo bardziej specyficznym wskaźnikiem funkcji nerek.
Obecność struwitów w moczu także należałoby zestawić z innymi informacjami jak ich ilość, pH, inne komórki w osadzie, czas i sposób przechowywania próbki.

Także wróć do tego co kotka jadła, mniej utyje po sterylizacji jak nie będzie jeść węglowodanów, pamiętaj też o zapewnieniu ruchu.
A ten mocz warto by skontrolować i może zrobić zdjęcie rtg czy nie siedzi już gdzieś kamień w układzie moczowym.
Na forum masz spis lekarzy polecanych w osobnym dziale :)
Jeśli chciałabyś także diagnostykę nerek pociągnąć dalej to wtedy na tym etapie warto zrobić USG i ew. badanie SDMA (parametr z krwi).

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości