Kot z zatwardzeniem i biegunką jednocześnie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sty 30, 2019 9:40 Kot z zatwardzeniem i biegunką jednocześnie

Wiek: 5 lat
Karma: Animonda Carny
Choroby przewlekłe: nie
Rasa: Ragdoll

Kot od wczoraj robi normalną kupę, wręcz kręci sie po kuwecie i łazience jakby nie mógł oddać stolca, po czym kupa jest twarda zbita i zaraz po tym robi drugą w formie kleksa. Sytuacja miała miejsce wczoraj i dzisiaj. Zasnatanwiam się nad wizytą u weterynarza, ale jeżdżę do lecznicy w innym mieście i to cała wyprawa. Kot ma apetyt, nie jest osowiały, pije normalnie, chce się bawić. Wychowuję się z bratem, któremu nic nie dolega. Jakieś rady? Pomysły co to może być?

Edit: Oba koty wykastrowane, niewychodzace nawet na balkon. Odrobaczone i zaszczeponie w maju.

caarloos

 
Posty: 6
Od: Pt maja 09, 2014 22:48

Post » Śro sty 30, 2019 12:57 Re: Kot z zatwardzeniem i biegunką jednocześnie

A czy jest bardzo puchaty? Czy ma tendencje do kul włosowych? Mój ma takie sensacje jak mu kłaki staną okoniem w brzuszku. Jeśli kot zachowuje się normalnie i pije, to dałabym mu dzień czy dwa na pozbycie się tematu samemu. Jeśli po tym czasie będą problemy, wtedy wet. Sprawdź dokładnie te kupy, czy są w nich kłaki albo krew.
Dziecko-Niespodzianka: viewtopic.php?f=1&t=180110

Trivia

 
Posty: 110
Od: Pt maja 12, 2017 9:05

Post » Śro sty 30, 2019 13:06 Re: Kot z zatwardzeniem i biegunką jednocześnie

także spotkałam się z tym, że taka mieszanka moze być kwestią zakłaczenia. Może podaj coś na odkłaczenie w dawce "leczniczej" ?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7104
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro sty 30, 2019 13:41 Re: Kot z zatwardzeniem i biegunką jednocześnie

Kot niedawno wymiotował kłakami, ale jest bardzo puchaty. Mam paste, dzis spróbuję podac. W kale zero krwii, wlosow odrobina. Kot zachowuje się bardzo normalnie, ale jakoś biegunka zawsze mnie niepokoi, a w tym wydaniu, to się pierwszy raz spotykam.

caarloos

 
Posty: 6
Od: Pt maja 09, 2014 22:48

Post » Czw sty 31, 2019 0:33 Re: Kot z zatwardzeniem i biegunką jednocześnie

nie liże się nadmiernie pod ogonem ? bo te kleksy to może być wydzielina zmienionych zapalnie gruczołów okołoodbytowych. I tu wet jest już potrzebny.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15059
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lut 04, 2019 11:22 Re: Kot z zatwardzeniem i biegunką jednocześnie

Nie lize sie tam namietnie, ogolnie to nie byl taki zupelnie rzadki kleks tylko bardziej cos co wyglądało jak... Emoji kupy. Dzis rano jedna czesc kupy twarda a druga zbita, ale bardziej miekka. Mysle ze idzie ku dobremu, ale dalej to nie jest doskonałe.

caarloos

 
Posty: 6
Od: Pt maja 09, 2014 22:48

Post » Pon lut 04, 2019 14:39 Re: Kot z zatwardzeniem i biegunką jednocześnie

Jak się poprawia, to bym nie ciągła do weta. Zawleczesz i się okaże, że dostanie sraczki z nerwów :P Możliwe, że po prostu coś kitku zakręciło w brzuszku, zdarza się i kitkom i ludziom.
Dziecko-Niespodzianka: viewtopic.php?f=1&t=180110

Trivia

 
Posty: 110
Od: Pt maja 12, 2017 9:05




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 326 gości