Adopcja kota z Chorwacji-zdjęcia kotów adopt i do adopcji :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 21, 2019 12:33 Adopcja kota z Chorwacji-zdjęcia kotów adopt i do adopcji :)

Bardzo proszę Was o pomoc. Udało się ostatecznie wyjechać do Chorwacji, pomagać sterylizować i kastrować koty ( aż 96 sztuk w 3 dni!), relację zamieszczę na dniach, ale pozostaje jeszcze jeden problem - dom tymczasowy lub stały dla kotków. Leticja, szefowa Udruga Sapama od Srca Makarska, ma ok.50 kotów uratowanych z wielu miejsc w Chorwacji. Kotom tym groziła śmierć. 27 z nich ma już paszport, są zaczipowane, wysterylizowane bądź wykastrowane i zaszczepione przeciwko wściekliźnie. 10 kotów z tych pozostałych 23 to dzikuski, ale niestety nie ma szansy, żeby wróciły na wolność, ponieważ grozi im tam niebezpieczeństwo i śmierć. Wszystkie te koty razem zamieszkują stryszek w domu, który należy do znajomej Leticji.Ta znajoma nie wie, że jest tam aż tyle kotów, bo zgodziła się wcześniej tylko na 10 sztuk... I teraz do sedna - do 15.03. koty muszą stamtąd zniknąć. 50 kotów...Dom będzie przygotowywany do sezonu turystycznego. Pilnie więc szukam domu tymczasowego dla chociaż kilku z nich. Kotki są do wyboru do koloru, mniejsze i większe.

Update: Udało się znaleźć 8 kotkom stałe domki w Polsce, na Dolnym Śląsku! :1luvu: Kotki wkrótce dojadą do nowych domków i długo wyczekiwanych kocich mam i tatusiów :wink: Jeszcze kilka dni!
Poniżej zamieszczam zdjęcia chorwackich piękności, które znalazły domek lub domku jeszcze szukają.
Na końcu marcu/początek kwietnia pojawi się jeszcze kilka do wyboru i koloru :D


1. PICCOLINA - ADOPTOWANA PRZEZ P.DOROTĘ :1luvu:
Obrazek

2. PIPI (Z LEKKO ZWICHNIĘTĄ ŁĄPKĄ) - ADOPTOWANA PRZEZ P.LIDIĘ. RAZEM Z NIĄ ZOSTAŁ ADOPTOWANY MAŁY KOCURECZEK GINO, ALE ZDJĘCIA SĄ NA TEL, WIĘC DOSTAWIĘ PRZY OKAZJI.
Obrazek

3. PIPIN
Obrazek

4. MARLA - ADOPTOWANA
Obrazek

5. MISZA - ADOPTOWANA
Obrazek

6,7. ARI I FLO. SZARA DZIEWCZYNKA I RUDY BRACISZEK. CHŁOPCZYK JEST PO OPERACJI ŁAPKI I BIODRA, POTRĄCIŁ GO SAMOCHÓD.
Obrazek
Obrazek

8. TOBI - ADOPTOWANY
Obrazek
Obrazek
i z dziewczynami, które go uwielbiają :ryk:
Obrazek



SZUKAMY DOMU:
PUMA
Obrazek

TUSIO
Obrazek


DZIEWCZYNKA MEL I BRACISZEK MILI
Obrazek
Obrazek
Obrazek


A NA KONIEC ZDJĘCIE CUDOWNEGO ANIOŁKA O IMIENIU LINA, KTÓRY JUŻ NIE JEST Z NAMI... :placz: DZIEWCZYNKA BEZ OCZKA ODESZŁA PO CICHUTKU...
Obrazek
Ostatnio edytowano Nie mar 24, 2019 12:57 przez marzena81, łącznie edytowano 17 razy
Obrazek

marzena81

Avatar użytkownika
 
Posty: 589
Od: Wto gru 20, 2011 20:48

Post » Pon sty 21, 2019 12:46 Re: Domy tymczasowy dla kotów z Chorwacji - PILNE

marzena81 pisze:Bardzo proszę Was o pomoc. Udało się ostatecznie wyjechać do Chorwacji, pomagać sterylizować i kastrować koty ( aż 96 sztuk w 3 dni!), relację zamieszczę na dniach, ale pozostaje jeszcze jeden problem - dom tymczasowy dla kotków. Leticja, szefowa Udruga Sapama od Srca Makarska, ma ok.50 kotów uratowanych z wielu miejsc w Chorwacji. Kotom tym groziła śmierć. 27 z nich ma już paszport, są zaczipowane, wysterylizowane bądź wykastrowane i zaszczepione przeciwko wściekliźnie. 10 kotów z tych pozostałych 23 to dzikuski, ale niestety nie ma szansy, żeby wróciły na wolność, ponieważ grozi im tam niebezpieczeństwo i śmierć. Wszystkie te koty razem zamieszkują stryszek w domu, który należy do znajomej Leticji.Ta znajoma nie wie, że jest tam aż tyle kotów, bo zgodziła się wcześniej tylko na 10 sztuk... I teraz do sedna - do 15.03. koty muszą stamtąd zniknąć. Dom będzie przygotowywany do sezonu turystycznego. Pilnie więc szukam domu tymczasowego dla chociaż kilku z nich. Kotki są do wyboru do koloru, mniejsze i większe.

Może ktoś mógłby użyczyć kąta w swoim domku dla chociaż 1 kota? Może zgłosi się kilka osób i chociaż z 10 - 20 uda się znaleźć kochający dom w Polsce. Mam już osobę, która kotki przewiezie za gorsze, im więcej kotków tym jeszcze taniej wyjdzie. Koszty przewozu pokrywam ja w pełni. Dowiozę je w każde miejsce w Polsce! Termin da się dopasować, ale 15.03. to ostateczność.
Wrzucę lada dzień zdjęcia i filmiki.
Większość to totalne miziaki, które uwielbiają człowieka i właśnie z tego powodu groziłoby im niesamowite niebezpieczeństwo gdyby nie zostały zabrane. To koty, które miały ogromne szczęście i trafiły w tym całym ogromnym morzu znęcających się i okrutnych ludzi strzelających dla zabawy do kotów, trujących ich po sezonie, rzucających kamieniami, trafiły na kropelkę nadziei. Błagam o pomoc, może możecie wziąć na tymczas chociaż 1 z nich. Na pewno dorzucę się do wydatków. Błagam Was o pomoc. Bo powoli tracę czasem wiarę w ludzi - osoba, która miała wziąć 5 do siebie dzisiaj odmówiła. Z dnia na dzień. Proszę pomóżcie...



a w jakim one są wieku?
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon sty 21, 2019 13:08 Re: Domy tymczasowy dla kotów z Chorwacji - PILNE

mir.ka pisze:
marzena81 pisze:Bardzo proszę Was o pomoc. Udało się ostatecznie wyjechać do Chorwacji, pomagać sterylizować i kastrować koty ( aż 96 sztuk w 3 dni!), relację zamieszczę na dniach, ale pozostaje jeszcze jeden problem - dom tymczasowy dla kotków. Leticja, szefowa Udruga Sapama od Srca Makarska, ma ok.50 kotów uratowanych z wielu miejsc w Chorwacji. Kotom tym groziła śmierć. 27 z nich ma już paszport, są zaczipowane, wysterylizowane bądź wykastrowane i zaszczepione przeciwko wściekliźnie. 10 kotów z tych pozostałych 23 to dzikuski, ale niestety nie ma szansy, żeby wróciły na wolność, ponieważ grozi im tam niebezpieczeństwo i śmierć. Wszystkie te koty razem zamieszkują stryszek w domu, który należy do znajomej Leticji.Ta znajoma nie wie, że jest tam aż tyle kotów, bo zgodziła się wcześniej tylko na 10 sztuk... I teraz do sedna - do 15.03. koty muszą stamtąd zniknąć. Dom będzie przygotowywany do sezonu turystycznego. Pilnie więc szukam domu tymczasowego dla chociaż kilku z nich. Kotki są do wyboru do koloru, mniejsze i większe.

Może ktoś mógłby użyczyć kąta w swoim domku dla chociaż 1 kota? Może zgłosi się kilka osób i chociaż z 10 - 20 uda się znaleźć kochający dom w Polsce. Mam już osobę, która kotki przewiezie za gorsze, im więcej kotków tym jeszcze taniej wyjdzie. Koszty przewozu pokrywam ja w pełni. Dowiozę je w każde miejsce w Polsce! Termin da się dopasować, ale 15.03. to ostateczność.
Wrzucę lada dzień zdjęcia i filmiki.
Większość to totalne miziaki, które uwielbiają człowieka i właśnie z tego powodu groziłoby im niesamowite niebezpieczeństwo gdyby nie zostały zabrane. To koty, które miały ogromne szczęście i trafiły w tym całym ogromnym morzu znęcających się i okrutnych ludzi strzelających dla zabawy do kotów, trujących ich po sezonie, rzucających kamieniami, trafiły na kropelkę nadziei. Błagam o pomoc, może możecie wziąć na tymczas chociaż 1 z nich. Na pewno dorzucę się do wydatków. Błagam Was o pomoc. Bo powoli tracę czasem wiarę w ludzi - osoba, która miała wziąć 5 do siebie dzisiaj odmówiła. Z dnia na dzień. Proszę pomóżcie...



a w jakim one są wieku?

Mniej więcej od 3 miesięcy do roku? Są stosunkowo młode. Ale dopytam Leticji, żeby nie skłamać.
Obrazek

marzena81

Avatar użytkownika
 
Posty: 589
Od: Wto gru 20, 2011 20:48

Post » Wto sty 22, 2019 8:29 Re: Domy tymczasowy dla kotów z Chorwacji - PILNE

Prosimy o pomoc! :201494
Obrazek

marzena81

Avatar użytkownika
 
Posty: 589
Od: Wto gru 20, 2011 20:48

Post » Śro sty 23, 2019 8:16 Re: Domy tymczasowy dla kotów z Chorwacji - PILNE

Bardzo prosimy o dom tymczasowy :1luvu:
Kto poratuje i przygarnie choć 1 kotka? :201494
Obrazek

marzena81

Avatar użytkownika
 
Posty: 589
Od: Wto gru 20, 2011 20:48

Post » Śro sty 23, 2019 8:53 Re: Domy tymczasowy dla kotów z Chorwacji - PILNE

marzena81 pisze:Bardzo prosimy o dom tymczasowy :1luvu:
Kto poratuje i przygarnie choć 1 kotka? :201494


chętnie bym to zrobiła, ale moi rezydenci nie akceptują starszych kotów, a nie mam warunków, zeby kota izolować :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro sty 23, 2019 11:00 Re: Domy tymczasowy dla kotów z Chorwacji - PILNE

mir.ka pisze:
marzena81 pisze:Bardzo prosimy o dom tymczasowy :1luvu:
Kto poratuje i przygarnie choć 1 kotka? :201494


chętnie bym to zrobiła, ale moi rezydenci nie akceptują starszych kotów, a nie mam warunków, zeby kota izolować :(


Mam to samo z moją kicią, nie toleruje innych, maleńki metraż i brak możliwości izolacji, znam problem...
Szkoda... :placz: :(
Jakbyś kogoś znała...to polecamy się
:201494 :1luvu:
Obrazek

marzena81

Avatar użytkownika
 
Posty: 589
Od: Wto gru 20, 2011 20:48

Post » Śro sty 23, 2019 11:01 Re: Domy tymczasowy dla kotów z Chorwacji - PILNE

marzena81 pisze:
mir.ka pisze:
marzena81 pisze:Bardzo prosimy o dom tymczasowy :1luvu:
Kto poratuje i przygarnie choć 1 kotka? :201494


chętnie bym to zrobiła, ale moi rezydenci nie akceptują starszych kotów, a nie mam warunków, zeby kota izolować :(


Mam to samo z moją kicią, nie toleruje innych, maleńki metraż i brak możliwości izolacji, znam problem...
Szkoda... :placz: :(
Jakbyś kogoś znała, czy o kimś Ci się przypomniało, proszę daj znać
:201494 :1luvu:
Obrazek

marzena81

Avatar użytkownika
 
Posty: 589
Od: Wto gru 20, 2011 20:48

Post » Śro sty 23, 2019 11:01 Re: Domy tymczasowy dla kotów z Chorwacji - PILNE

marzena81 pisze:
marzena81 pisze:
mir.ka pisze:
marzena81 pisze:Bardzo prosimy o dom tymczasowy :1luvu:
Kto poratuje i przygarnie choć 1 kotka? :201494


chętnie bym to zrobiła, ale moi rezydenci nie akceptują starszych kotów, a nie mam warunków, zeby kota izolować :(


Mam to samo z moją kicią, nie toleruje innych, maleńki metraż i brak możliwości izolacji, znam problem...
Szkoda... :placz: :(
Jakbyś kogoś znała, czy o kimś Ci się przypomniało, proszę daj znać
:201494 :1luvu:
Obrazek

marzena81

Avatar użytkownika
 
Posty: 589
Od: Wto gru 20, 2011 20:48

Post » Śro sty 23, 2019 11:02 Re: Domy tymczasowy dla kotów z Chorwacji - PILNE

marzena81 pisze:
marzena81 pisze:
mir.ka pisze:
marzena81 pisze:Bardzo prosimy o dom tymczasowy :1luvu:
Kto poratuje i przygarnie choć 1 kotka? :201494


chętnie bym to zrobiła, ale moi rezydenci nie akceptują starszych kotów, a nie mam warunków, zeby kota izolować :(


Mam to samo z moją kicią, nie toleruje innych, maleńki metraż i brak możliwości izolacji, znam problem...
Szkoda... :placz: :(
Jakbyś kogoś znała, czy o kimś Ci się przypomniało, proszę daj znać :201494 :1luvu:
Obrazek

marzena81

Avatar użytkownika
 
Posty: 589
Od: Wto gru 20, 2011 20:48

Post » Śro sty 23, 2019 11:23 Re: Domy tymczasowy dla kotów z Chorwacji - PILNE

Kotki będą pod opieką jakiejś fundacji czy jako koty od osoby prywatnej? Myślę że łatwiej byłoby się zdecydować wiedząc na jaką pomoc (przede wszystkim finansową zwłaszcza w sytuacji, gdy kot zachoruje) można liczyć. Sama już myślałam, żeby być DT, ale pod warunkiem otrzymania wsparcia finansowego w podbramkowej sytuacji. Niestety kolejny własny kot do dwóch już posiadanych nie wchodzi w grę właśnie z powodów finansowych, nad czym bardzo ubolewam :cry: .

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Śro sty 23, 2019 12:36 Re: Domy tymczasowy dla kotów z Chorwacji - PILNE

SabaS pisze:Kotki będą pod opieką jakiejś fundacji czy jako koty od osoby prywatnej? Myślę że łatwiej byłoby się zdecydować wiedząc na jaką pomoc (przede wszystkim finansową zwłaszcza w sytuacji, gdy kot zachoruje) można liczyć. Sama już myślałam, żeby być DT, ale pod warunkiem otrzymania wsparcia finansowego w podbramkowej sytuacji. Niestety kolejny własny kot do dwóch już posiadanych nie wchodzi w grę właśnie z powodów finansowych, nad czym bardzo ubolewam :cry: .


Dzień dobry :)
Tak naprawdę to żadna fundacja nie chce jakoś przyłączyć się do pomocy lub przejąć pieczę nad pomocą kotkom chorwackim :( W zeszłym roku praktycznie wszystkie odesłały mnie z kwitkiem, nie zgodziły się nawet na użyczenie konta wpłat... Koci Pazur jako nieliczna umieściła ogłoszenie na swojej stronie, że szukam osób chętnych do współpracy. Jedna osoba działająca z pewną wrocławską fundacją zadeklarowała się przygarnąć 5 kotków, wczoraj napisała mi krótko: zdecydowałam się jednak więcej nie współpracować... :/

W tym roku udało mi się zorganizować 2 osoby, z którymi wspólnie wyjechałyśmy w listopadzie na 3 dni i we współpracy z chorwackim weterynarzem i dzięki naszym oszczędnościom i funduszom zebranym przez 4 Chorwatki udało nam się wysterylizować/wykastrować 96 kotków łącznie :1luvu:

Te 50 kotów, które szuka domu są pod opieką Udruga Sapama od Srca Makarska, to jest ich profil na fb https://pl-pl.facebook.com/sapamaodsrca/
Kiedy trafią do Polski tak naprawdę odpowiedzialna staje się za nie ja...
Wczoraj nawiązałam współpracę ze świdnickim wspaniałym TOZem, który już zadeklarował, że zajmie się 3 bidami.
Jeśli zdecydowałabyś się na pomoc, zobowiązuję się do wspierania Cię finansowo. Tu szczegóły można oczywiście omówić, możesz napisać na priv, wszystko jest do omówienia :1luvu:
Poświęcę wszystko dla tych kotów :201494
Proszę przemyśl i daj znać. Na pewno wesprę karmą i żwirkiem oraz finansowo w razie czego :piwa:
Obrazek

marzena81

Avatar użytkownika
 
Posty: 589
Od: Wto gru 20, 2011 20:48

Post » Śro sty 23, 2019 16:02 Re: PILNE!!! -Domy tymczasowy dla kotów z Chorwacji!

Zmieniłam odrobine tytuł.
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35105
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Śro sty 23, 2019 19:34 Re: PILNE!!! -Domy tymczasowy dla kotów z Chorwacji!

pw

Ofelia

 
Posty: 19430
Od: Wto lut 05, 2002 17:16
Lokalizacja: W-wa

Post » Czw sty 24, 2019 8:21 Re: PILNE!!! -Domy tymczasowy dla kotów z Chorwacji!

LimLim pisze:Zmieniłam odrobine tytuł.

Ok dziękuję :1luvu:
Lepiej teraz :mrgreen: :ok: :201494
Obrazek

marzena81

Avatar użytkownika
 
Posty: 589
Od: Wto gru 20, 2011 20:48

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], skaz i 243 gości