Środek nasenny dla kota do badania usg

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sty 10, 2019 20:09 Środek nasenny dla kota do badania usg

Jak w tytule.

Potrzebuję kotu nieobsługiwalnemu (u weterynarza) zrobić usg.
Na badanie krwi znalazłam sposób, ale usg jest dłuższym badaniem i potrzeba lekkiej współpracy pacjenta żeby można było coś zobaczyć.
Zylkene nie działa, obróżki feromonowe w takiej sytuacji pomagają jak umarłemu kadzidło.
Żaden głupi jaś nie wchodzi w rachubę, potrzebuję coś, co nie będzie szkodliwe dla organizmu, szczególnie dla nerek a kota wyciszy i uspokoi.
Nie mam doświadczenia z takimi środkami, może ktoś coś?

.Mia.

 
Posty: 770
Od: Wto sty 15, 2013 19:03
Lokalizacja: maz wsch

Post » Czw sty 10, 2019 21:49 Re: Środek nasenny dla kota do badania usg

Peritol?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw sty 10, 2019 22:53 Re: Środek nasenny dla kota do badania usg

Moją Kitkę, też nieobsługiwalną, usypiali dormitorem, podobno mniej szkodliwy.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw sty 10, 2019 23:13 Re: Środek nasenny dla kota do badania usg

Peritol uspokaja kota, ale nie usypia. Ale t trzeba z wetem uzgodnić.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt sty 11, 2019 0:27 Re: Środek nasenny dla kota do badania usg

Oj, z peritolem to mogą być przeboje. U niektórych kotów działa pobudzająco: są niespokojne i wokalizują.

Pogadaj z lekarzami o zastosowaniu izofluranu - to anestetyk do znieczulenia wziewnego. Na pewno mniej szkodzi nerkom niż inne anestetyki, szczególnie przy krótkim działaniu. I oczywiście jak przy każdym znieczuleniu należałoby podać kroplówkę (w trakcie i po).

monikah

 
Posty: 944
Od: Pt kwi 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Pruszków

Post » Pt sty 11, 2019 8:35 Re: Środek nasenny dla kota do badania usg

Hmm, peritol nie wiadomo jak zadziala a anestetyku jednak nie chcę, to za silne dzialo.
Myslalam bardziej o leku typowo nasennym - takim, jak ludzie biora na noc zeby dobrze spac, nie typu ziolka uspokajajace a silniejszy lek nasenny.
Tylko nie znam niczego takiego dla kota

.Mia.

 
Posty: 770
Od: Wto sty 15, 2013 19:03
Lokalizacja: maz wsch

Post » Nie sty 13, 2019 9:51 Re: Środek nasenny dla kota do badania usg

Może ktoś jeszcze ma doświadczenia z lekiem "nasennym" dla kota?

.Mia.

 
Posty: 770
Od: Wto sty 15, 2013 19:03
Lokalizacja: maz wsch

Post » Nie sty 13, 2019 13:28 Re: Środek nasenny dla kota do badania usg

A probowalas usg u Marcinskiego? Tez nbie dal rady?
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie sty 13, 2019 14:12 Re: Środek nasenny dla kota do badania usg

Moja lecznica wet ma takie ubranka dla kota, który jest nieosługiwalny. Ubranko ma różne zastosowanie - jest torba iniekcyjna i jest druga torba na usg. Nie będę ukrywala, że zastosowanie torby to duży stres dla kota. Ale czasami - jak nie można zastosować usypiacza - jest to jedyne rozwiązanie. Tak było z moim chory na nerki Kacprem.

Aleksandra59

 
Posty: 12973
Od: Czw lip 05, 2007 21:15
Lokalizacja: Warszawa, Wilanów

Post » Nie sty 13, 2019 17:49 Re: Środek nasenny dla kota do badania usg

Właśnie jesteśmy zapisani do dr Marcińskiego, ale nie wierzę że nagle stanie się cud i kot grzecznie się położy i da zbadać, pomimo osławionego podejścia doktora do pacjentów.
Rudolf miał kiedyś robione usg u dr Neski, dzielne panie dały radę na żywca, przyciskając kota kocem do transportera.
Rudolf non stop walczył, krzyczał przerażony i wyprodukował takie ilości kupy, że wrócił do domu wymazany nią od stóp do głów.
Totalna masakra.

Dlatego długo nie mogłam zdecydować się na usg, ale coś mi się kot nie podoba więc szukam czegoś, co pozwoli go chociaż trochę wyciszyć, zminimalizuje stres i nie będzie szkodliwe dla nerek.
Torba nie wchodzi w rachubę, nikt by go nie włożył do niej.

.Mia.

 
Posty: 770
Od: Wto sty 15, 2013 19:03
Lokalizacja: maz wsch

Post » Nie sty 13, 2019 18:06 Re: Środek nasenny dla kota do badania usg

Nie sadzę by jakikolwiek wyciszający lekko środek cokolwiek cudownego zdziałał u kota który tak szaleje podczas badania :(
Tym bardziej że taki silny stres u kota często przełamuje działanie leków uspokajających i sprawia że działają one na niego dodatkowo pobudzająco.
Tu pozostaje albo zadziałać jakimś pomysłem "pacyfikacyjnym" albo w ostateczności podać lekką premedykację.
Osobiście uważam że lekkie i krótkotrwałe uśpienie kota do badania to poza skrajnymi przypadkami o wiele mniejsze zło i obciążenie organizmu niż koszmarny, ogromny stres podczas badania, które dodatkowo u tak szalejącego kota może wyjść niedokladnie lub zafałszowane.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie sty 13, 2019 19:25 Re: Środek nasenny dla kota do badania usg

Tak, stres jest ogromny i dlatego do tej pory nie decydowałam się na usg dla Rudolfa, bo z drugiej strony nie chciałam go poddawać premedykacji.
Obawiam się, że premedykacja, nawet lekka może być szkodliwa dla nerek z którymi u Rudolfa mamy problem.

Zastanawiam się nad wypróbowaniem Relanium, czytałam, że każdy kot może zareagować inaczej, ale może na Rudolfa zadziałałoby akurat dobrze.
Usg mamy za 10 dni, w międzyczasie idę na kontrolę z innym kotem więc może poproszę o porcję na próbę i podam mu w domu, sama nie wiem...

.Mia.

 
Posty: 770
Od: Wto sty 15, 2013 19:03
Lokalizacja: maz wsch

Post » Nie sty 13, 2019 19:28 Re: Środek nasenny dla kota do badania usg

Gabapentyna? cała kapsułka? U mojego Paryska relanium podane na pobudzenie apetytu nakręciło go tak, że przez całą noc musiałam pilnować, żeby sobie krzywdy nie zrobił ... Miał zwidy, próbował wskakiwać na wysokie meble, a z nich na ściany, a tył kota niestety był bezwładny ... :(
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Nie sty 13, 2019 20:05 Re: Środek nasenny dla kota do badania usg

Wrzuciłam sobie w google gabapentynę i widzę że to lek przeciwpadaczkowy, rozumiem, że wypróbowałaś że ma działanie uspokajające?
Kurczę, doczytałam, że jest cały akapit dotyczący stosowania u pacjentów z niewydolnością nerek czyli u mojego Rudolfa, należy stosować mniejsze dawki...

.Mia.

 
Posty: 770
Od: Wto sty 15, 2013 19:03
Lokalizacja: maz wsch

Post » Nie sty 13, 2019 20:53 Re: Środek nasenny dla kota do badania usg

relanium u mojej kotki też spowodowało wielogodzinne pobudzenie.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], skaz i 244 gości