Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sty 12, 2019 21:55 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

Dzięki wielkie.
Obrazek
"Nie mogąc być gwiazdą na niebie, bądź lampą w domu." Przysłowie arabskie

MIGOTYNKA

Od: Pon mar 01, 2010 0:09

Post » Sob sty 12, 2019 22:32 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

Moje koty by spokojnie przez te zabezpieczenia nawiały.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Od: Czw mar 30, 2006 21:24

Post » Nie sty 13, 2019 7:06 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

przez te dachowe? a jak? Bo ja mam okna dachowe praktycznie w całym mieszkaniu, od czasu, gdy mi sie stado powiększyło kombinuję, co z tym zrobić i to zabezpieczenie oglądałam na wszystkie sposoby, w powiększeniach i nie wypatrzyłam dziur, przez które by się mogły wydostać i zaczęłam już szukać, jak zamówić. Ale jeśli czegoś nie widzę, wolałabym wiedzieć wcześniej...

maczkowa

Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Nie sty 13, 2019 8:57 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

My po przeprowadzce też mamy w dwóch pokojach okna dachowe. Zdecydowaliśmy się na moskitiery plisowane montowane od wewnątrz pomieszczenia. Można otworzyć okno i opuścić moskitierę - powietrze dochodzi, a kot nie wychodzi.
Wygląda to tak:
Obrazek

Zdaję sobie oczywiście sprawę, że nie przy wszystkich kotach takie rozwiązanie jest możliwe, nasze są już starsze i od zawsze przyzwyczajone do moskitier, po których nigdy się nie wspinały.
Obrazek

miszelina

Od: Nie maja 06, 2007 13:31

Post » Nie sty 13, 2019 10:56 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

maczkowa pisze:przez te dachowe? a jak? Bo ja mam okna dachowe praktycznie w całym mieszkaniu, od czasu, gdy mi sie stado powiększyło kombinuję, co z tym zrobić i to zabezpieczenie oglądałam na wszystkie sposoby, w powiększeniach i nie wypatrzyłam dziur, przez które by się mogły wydostać i zaczęłam już szukać, jak zamówić. Ale jeśli czegoś nie widzę, wolałabym wiedzieć wcześniej...

Tutaj jest inne zdjęcie tego samego zabezpieczenia.
https://www.facebook.com/18873546787862 ... =3&theater

G0cha

Od: Nie sie 05, 2018 12:26

Post » Nie sty 13, 2019 12:57 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

miszelina pisze:My po przeprowadzce też mamy w dwóch pokojach okna dachowe. Zdecydowaliśmy się na moskitiery plisowane montowane od wewnątrz pomieszczenia. Można otworzyć okno i opuścić moskitierę - powietrze dochodzi, a kot nie wychodzi.
Wygląda to tak:
Obrazek

Taki rodzaj zabezpieczenia jest o wiele pewniejszy niż te dzielone kratki. Choć ja bym zamiast cienkiej moskitiery rolowanej czy harmonijkowej zrobiła po prostu metalową siatkę zakładaną na jakieś mocne zaczepy.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Od: Czw mar 30, 2006 21:24

Post » Nie sty 13, 2019 13:44 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

G0cha pisze:
maczkowa pisze:przez te dachowe? a jak? Bo ja mam okna dachowe praktycznie w całym mieszkaniu, od czasu, gdy mi sie stado powiększyło kombinuję, co z tym zrobić i to zabezpieczenie oglądałam na wszystkie sposoby, w powiększeniach i nie wypatrzyłam dziur, przez które by się mogły wydostać i zaczęłam już szukać, jak zamówić. Ale jeśli czegoś nie widzę, wolałabym wiedzieć wcześniej...

Tutaj jest inne zdjęcie tego samego zabezpieczenia.
https://www.facebook.com/18873546787862 ... =3&theater

oglądałam wszystkie zdjęcia tego zabezpieczenia na ich stronie, Akurat u mnie nie ma szans, zeby koty wskoczyły na tę górną część okna, nawet te najbardziej skoczne, zresztą nigdy nie otwieram tak na oścież, jak jest na zdjęciu.
Taka moskitiera nie bardzo, kiedyś na tym forum, na tym wątku też podobny sposób zabezpieczenia takimi metalowymi kratkami i to ma podstawową wadę- zamknęłoby kotom jedyny ( poza balkonem ) dostęp do świata. Ja mam wyłącznie okna dachowe, koty uwielbiają przyklejać pyszczki do szyb i ogladać to, co za oknem. Te kratki, które są mocowane z daleka d szyby zupełnie uniemożliwiłyby im to. Pewnie dużo zalezy od tego, na jakiej wysokości są okna i jaki jest kąt ściany, na której są umieszczone, u mnie są dość spadziste te dachy.

maczkowa

Od: Pon gru 03, 2018 16:47

[poprzednia]