Kot wywala miseczke z woda i fontanne

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 11, 2019 12:08 Kot wywala miseczke z woda i fontanne

Cześć, mój kot zaczął wylewac wode z fontanny. Łapie w zęby i podnosi do póki nie wywali. Nie można jej zostawić samej na godzinie ponieważ inaczej mamy 1,5 litra wody na panelach. Kupilismy miseczke na wode - robi to samo. Kupilismy zabudowana miseczke na wode tak aby nie znalazła krawędzi aby podważyć zębami. Zawsze znajdzie sposób aby to wywalić.
Wiecie może dlaczego to robi? Jak można temu zaradzić?
Kot zostaje sam na 8h w domu jak jesteśmy w pracy, wywala wszystko w pierwszej godznie i nie ma co pić...

Taiteilijan

 
Posty: 5
Od: Pt sty 11, 2019 12:00

Post » Pt sty 11, 2019 12:41 Re: Kot wywala miseczke z woda i fontanne

Kupić ciężką ceramiczną i do środka włożyć umyte dokładnie kamienie. Ewentualnie dużą plastikową miskę, do środka małą, a puste miejsca wokół obłożyć kamieniami. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

ewar

 
Posty: 54903
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt sty 11, 2019 12:57 Re: Kot wywala miseczke z woda i fontanne

Fontanna Lucky Kitty - ceramiczna, ciężka. Moja Tośka też wszystko przewraca i wylewa. Tej fontannie nie dała rady.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt sty 11, 2019 14:25 Re: Kot wywala miseczke z woda i fontanne

Jeżeli kot ma dostęp do zlewu lub wanny , to można zatkać odpływ i wstawiać tam wielkie naczynie z wodą , jak wyleje to i tak woda zostanie w zlewie i w razie potrzeby kot się napije. Tylko wtedy trzeba pilnować, aby zlew czy wanna były dobrze spłukane z chemii której używa się do mycia.

misiulka

 
Posty: 202
Od: Nie lut 15, 2015 21:32

Post » Pt sty 11, 2019 15:53 Re: Kot wywala miseczke z woda i fontanne

Bastet pisze:Fontanna Lucky Kitty - ceramiczna, ciężka. Moja Tośka też wszystko przewraca i wylewa. Tej fontannie nie dała rady.

a ile ta fontanna mniej więcej wazy?

Taiteilijan

 
Posty: 5
Od: Pt sty 11, 2019 12:00

Post » Pt sty 11, 2019 16:44 Re: Kot wywala miseczke z woda i fontanne

z wodą 3-4 kg? może więcej, naprawdę jest na tyle ciężka, ze kot jest nie przewróci, poza tym, jest na stabilnej podstawie, ta miska dolna jest cięższa, a górna zakłada się na nią całkowicie, ta część gdzie miski są nakładane ma ponad 15 cm?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pt sty 11, 2019 16:56 Re: Kot wywala miseczke z woda i fontanne

Przede wszystkim idz z kotem do weta. Nie ma dymu bez ognia :wink: Moja kotka[*] robila to samo i okazalo sie, ze ma powiekszona tarczyce i watrobe.
To nie jest zabawa w wylewanie wody - ten kotek jest powaznie chory :cry:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pt sty 11, 2019 16:57 Re: Kot wywala miseczke z woda i fontanne

Kot powinien mieć więcej niż jedno poidełko. Czy w tej fontannie woda jest tylko wtedy, kiedy jest włączona do prądu, czy w wyłączonej jest woda w misce?

ewar

 
Posty: 54903
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt sty 11, 2019 18:28 Re: Kot wywala miseczke z woda i fontanne

maczkowa pisze:z wodą 3-4 kg? może więcej, naprawdę jest na tyle ciężka, ze kot jest nie przewróci, poza tym, jest na stabilnej podstawie, ta miska dolna jest cięższa, a górna zakłada się na nią całkowicie, ta część gdzie miski są nakładane ma ponad 15 cm?

zważyłam i z wodą, ale nie tak na full napelnione, wazy 4800. Ale nadal- podstawą tu jest, że to jest dość szerokie i niskie, tego po prostu nie da się przewrócić, można przesunąć, ale przewrócić, zrzucić górnej części nie.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pt sty 11, 2019 22:13 Re: Kot wywala miseczke z woda i fontanne

Cindy pisze:Przede wszystkim idz z kotem do weta. Nie ma dymu bez ognia :wink: Moja kotka[*] robila to samo i okazalo sie, ze ma powiekszona tarczyce i watrobe.
To nie jest zabawa w wylewanie wody - ten kotek jest powaznie chory :cry:


Kot ma HCM od urodzenia. Badania na tarczycę i wątrobę miała robione, jest ok.

Taiteilijan

 
Posty: 5
Od: Pt sty 11, 2019 12:00

Post » Pt sty 11, 2019 22:15 Re: Kot wywala miseczke z woda i fontanne

ewar pisze:Kot powinien mieć więcej niż jedno poidełko. Czy w tej fontannie woda jest tylko wtedy, kiedy jest włączona do prądu, czy w wyłączonej jest woda w misce?


Fontanna działa 24h, woda jest zawsze do pełna bo wtedy najlepiej pluska . Woda w miseczce też jest cały czas. Tu i tu jednoczenie.

Taiteilijan

 
Posty: 5
Od: Pt sty 11, 2019 12:00

Post » Sob sty 12, 2019 11:08 Re: Kot wywala miseczke z woda i fontanne

Ale ja pytałam, czy po odłączeniu od zasilania jest woda w misce. Fontanny są różne. Nie chodzi mi o to, czy u Was jest ciągle włączona, tylko czy po wyłączeniu jej kot ma dostęp do wody.

ewar

 
Posty: 54903
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob sty 12, 2019 13:22 Re: Kot wywala miseczke z woda i fontanne

ewar pisze:Ale ja pytałam, czy po odłączeniu od zasilania jest woda w misce. Fontanny są różne. Nie chodzi mi o to, czy u Was jest ciągle włączona, tylko czy po wyłączeniu jej kot ma dostęp do wody.



Tak ma dostęp nawet jak jest wyłączona.

Taiteilijan

 
Posty: 5
Od: Pt sty 11, 2019 12:00




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 187 gości