Dehinel Plus dla kota- czy to nie pomyłka weta?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sty 10, 2019 21:22 Dehinel Plus dla kota- czy to nie pomyłka weta?

W nocy z wtorku na środę moja kota dwa razy w nocy się budziła na rzyganko i na luźnego kupala. Poleciałyśmy do weta, niestety tak się spieszyłam, że nie wzięłam książeczki i nie wiem, co kicia dostała. W każdym razie lekarz zaaplikował jej trzy zastrzyki i tabletkę na odrobaczanie. Do domu dostałam tabletki do podawania od dzisiaj. I kurczę wpadłam w konsternację, bo na listku jest napisane "dla psów", nazwa ucięta, ale udało mi się wygooglować, że to Dehinel Plus. I teraz zastanawiam się, że czy to weterynarz się pomylił, czy takie zastosowanie, de facto off label też jest dopuszczalne? Może jest ktoś, kto rozwieje moje wątpliwości, bo nie chcę dzwonić do weta i zawracać mu gitary jak nadopiekuńcza mamusia :ryk:

smarkulaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 55
Od: Wto cze 03, 2014 10:55

Post » Czw sty 10, 2019 21:48 Re: Dehinel Plus dla kota- czy to nie pomyłka weta?

Ostatnio już pisałam, że koty nie powinny jej dostawać.
ser_Kociątko
 

Post » Czw sty 10, 2019 22:19 Re: Dehinel Plus dla kota- czy to nie pomyłka weta?

A wyjaśnisz, dlaczego? Czy jesteś lekarzem i widzisz tu ewidentną pomyłkę weterynarza? Spodziewam się, że tabletki dla psów są dla psów, ale zastanawiam się, czy może wet uznał spektrum działania tego leku za zasadne i dlatego go użył... Nie chcę po prostu panikować

smarkulaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 55
Od: Wto cze 03, 2014 10:55

Post » Czw sty 10, 2019 22:43 Re: Dehinel Plus dla kota- czy to nie pomyłka weta?

Niektóre środki dla psów są śmiertelnymi truciznami dla kotów (np. permetryna na pchły), inne nie mają rejestracji bo się producentowi nie opłacało ale można je podawać (np. Pratel na pasożyty wewnętrzne - dawniej miał rejestrację na psy i koty, obecnie tylko na psy, bo się nie opłacało).
Jak jest z Dehinelem Plus nie wiem, piszę jedynie o ogólnych zasadach.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt sty 11, 2019 0:32 Re: Dehinel Plus dla kota- czy to nie pomyłka weta?

smarkulaaa pisze:A wyjaśnisz, dlaczego? Czy jesteś lekarzem i widzisz tu ewidentną pomyłkę weterynarza? Spodziewam się, że tabletki dla psów są dla psów, ale zastanawiam się, czy może wet uznał spektrum działania tego leku za zasadne i dlatego go użył... Nie chcę po prostu panikować


Chodzi o proporcje. To jest za duża dawka dla kota.
ser_Kociątko
 

Post » Pt sty 11, 2019 21:30 Re: Dehinel Plus dla kota- czy to nie pomyłka weta?

Chodzi o proporcje. To jest za duża dawka dla kota.


Kota dostaje 1/4 tabletki dwa razy na dobę.

No nic, póki co Irena wygląda dobrze, je, pije i hasa wesolutko. Także może robal został wytępiony ;)

smarkulaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 55
Od: Wto cze 03, 2014 10:55




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], skaz i 184 gości