Kotinowo (6) - piękne seniorki 18, 16, 12 lat ..... :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 07, 2019 17:17 Re: Kotinowo (6)

klaudiafj pisze:Śliczne koteczki, ale biedniusia ta Tolcia :( Oby nie wylizywała już łapek, ale jest też obawa, że chwilowo przestała. Marysia też tak robi :( I Tolcia jest chudziutka, może to faktycznie przez tarczycę... :ok: :ok: :ok:


Tolcia to drobka koteczka, najmniejsza w stadzie. Ale w 2016 wazyła 4,4 kg
potem miała znaczny spadek wagi aż do 2,8 w maju 2018, ale nadrobiła i w listopadzie ważyła już 3,9 kg.
Teraz - tak na oko - ma oło 4 kg, tylko te łyse łapinki sprawiają wrażenie, że jest bardzo chuda - brzuszek ma wyczuwalny :201461

Mogę trzymać na rozczapierzonej dłoni cały brzuszek Toli, a łapki zwisają jej obok.
Żaden z pozostałych kotów nie zmieści mi sie tak na dłoni :)

Za ok tygodnia robię Toli dokładne badania m.in. pod kątem tarczycy i wybieram się do naszej wetki - coś jest na rzeczy .... :?
Ostatnio edytowano Pon sty 07, 2019 17:22 przez Kotina, łącznie edytowano 1 raz
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sty 07, 2019 17:19 Re: Kotinowo (6)

mir.ka pisze:
Kotina pisze:Na poprawę humoru :D

Fituś na kocim koszyku :201461

Obrazek Obrazek


a gdzie napisane, że on koci? :mrgreen:



Masz rację - nigdzie nie napisane :ryk: :ryk:
Ten staruszek (?) sam wskakuje na ten koszyk, tak jak na fotele i krzesełka ogrodowe :ok:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sty 07, 2019 17:28 Re: Kotinowo (6)

Kotina pisze:
klaudiafj pisze:Śliczne koteczki, ale biedniusia ta Tolcia :( Oby nie wylizywała już łapek, ale jest też obawa, że chwilowo przestała. Marysia też tak robi :( I Tolcia jest chudziutka, może to faktycznie przez tarczycę... :ok: :ok: :ok:


Tolcia to drobka koteczka, najmniejsza w stadzie. Ale w 2016 wazyła 4,4 kg
potem miała znaczny spadek wagi aż do 2,8 w maju 2018, ale nadrobiła i w listopadzie ważyła już 3,9 kg.
Teraz - tak na oko - ma oło 4 kg, tylko te łyse łapinki sprawiają wrażenie, że jest bardzo chuda - brzuszek ma wyczuwalny :201461

Mogę trzymać na rozczapierzonej dłoni cały brzuszek Toli, a łapki zwisają jej obok.
Żaden z pozostałych kotów nie zmieści mi sie tak na dłoni :)

Za ok tygodnia robię Toli dokładne badania m.in. pod kątem tarczycy i wybieram się do naszej wetki - coś jest na rzeczy .... :?

Ojej taki spadek wagi faktycznie jest niepokojacy i może byc objawem tarczycy. Wahania w hormonach moga powodowac tez że raz.sie tyje, raz grubnie. Ale Tola wyglada na malutką jednak 4 kg to nie tak mało :) moja Tosia wazy ok 3.2 kg. Mikrus prawdziwy :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto sty 08, 2019 8:27 Re: Kotinowo (6)

klaudiafj pisze:
Kotina pisze:
klaudiafj pisze:Śliczne koteczki, ale biedniusia ta Tolcia :( Oby nie wylizywała już łapek, ale jest też obawa, że chwilowo przestała. Marysia też tak robi :( I Tolcia jest chudziutka, może to faktycznie przez tarczycę... :ok: :ok: :ok:

Tolcia to drobka koteczka, najmniejsza w stadzie. Ale w 2016 wazyła 4,4 kg
potem miała znaczny spadek wagi aż do 2,8 w maju 2018, ale nadrobiła i w listopadzie ważyła już 3,9 kg.
Teraz - tak na oko - ma oło 4 kg, tylko te łyse łapinki sprawiają wrażenie, że jest bardzo chuda - brzuszek ma wyczuwalny :201461
Mogę trzymać na rozczapierzonej dłoni cały brzuszek Toli, a łapki zwisają jej obok.
Żaden z pozostałych kotów nie zmieści mi sie tak na dłoni :)
Za ok tygodnia robię Toli dokładne badania m.in. pod kątem tarczycy i wybieram się do naszej wetki - coś jest na rzeczy .... :?


Ojej taki spadek wagi faktycznie jest niepokojacy i może byc objawem tarczycy. Wahania w hormonach moga powodowac tez że raz.sie tyje, raz grubnie. Ale Tola wyglada na malutką jednak 4 kg to nie tak mało :) moja Tosia wazy ok 3.2 kg. Mikrus prawdziwy :)


Tola ważyła w 2016 - 4,4 kg, a w 2017 - 3,4 kg
Na początku 2018 waga jej sporo spadła - 2,9 kg, ale do lipca przytyła - 3,4 kg
Wtedy miała robione badania i były ok

Dzisiaj ją zważyłam - tylko 2,8 kg, do tego zacząła wymiotować papkowatym jedzeniem oraz różową śliną :(
Idziemy więc do weta, aby zrobic badania, w tym profil tarczycowy
Z wynikami pojedziemy do Canfelisu

Tola w 2012 i w 2013

Obrazek Obrazek


W 2016 tez wygladała dobrze

Obrazek

A w 2018 juz tak

Obrazek


Tola niby najmniejsza, ale wcale nie była tak drobniuitka, poniżej fotka zrobiona w lecie 2013 - dla porównania razem z Tosią :201461 :201461


Obrazek
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sty 08, 2019 8:30 Re: Kotinowo (6)

powodzenia :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72722
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto sty 08, 2019 10:38 Re: Kotinowo (6)

To coś jak u nas. Jak adoptowałam Zuzię w 2011 to ważyła 3,30 kg i tak przez parę lat, W 2016 ważyła nawet 3,50 kg ale wróciła i w 2017 ważyła znów 3,30 kg. Jednak w 2018 jej waga znacznie spadła na 2,45 kg ale badania wykazały , że z tarczycą wszystko ok jedynie podwyższone miała parametry wątrobowe. Miałam ją obserwować 3 mieś i powtórzyć badania które niestety wyszły złe. USG potwierdziło , że jedna część wątróbki jest w złym stanie . Zuzia na początku dostała antybiotyk i taki lek regenerujący wątrobę i osłonowo Hepatial i teraz w styczniu znów idziemy na powtórne USG i badania krwi. Mimo wszystko czuje się dobrze bo apetyt jej dopisuje i nie zachowuje się jak chory kotek. Nie jest apatyczna , przychodzi się miziać , towarzyszy mi wszędzie jak tylko nie śpi. Czasami zdarzają się jakieś rzygi śliną albo właśnie zjedzonym żarełkiem ale za chwilę uzupełnia to co oddała i jedyne co to zdarza jej się robić kupę poza kuwetą - albo w kuchni albo w brodziku pod prysznicem. Jest chudziutka bo jak się ją głaszcze to czuć każdą kosteczkę ale poza tym to radosny kotek.
A tak poza tematem to u nas biało i wciąż sypie śnieg.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto sty 08, 2019 11:03 Re: Kotinowo (6)

Ewa L. pisze:To coś jak u nas. Jak adoptowałam Zuzię w 2011 to ważyła 3,30 kg i tak przez parę lat, W 2016 ważyła nawet 3,50 kg ale wróciła i w 2017 ważyła znów 3,30 kg. Jednak w 2018 jej waga znacznie spadła na 2,45 kg ale badania wykazały , że z tarczycą wszystko ok jedynie podwyższone miała parametry wątrobowe. Miałam ją obserwować 3 mieś i powtórzyć badania które niestety wyszły złe. USG potwierdziło , że jedna część wątróbki jest w złym stanie . Zuzia na początku dostała antybiotyk i taki lek regenerujący wątrobę i osłonowo Hepatial i teraz w styczniu znów idziemy na powtórne USG i badania krwi. Mimo wszystko czuje się dobrze bo apetyt jej dopisuje i nie zachowuje się jak chory kotek. Nie jest apatyczna , przychodzi się miziać , towarzyszy mi wszędzie jak tylko nie śpi. Czasami zdarzają się jakieś rzygi śliną albo właśnie zjedzonym żarełkiem ale za chwilę uzupełnia to co oddała i jedyne co to zdarza jej się robić kupę poza kuwetą - albo w kuchni albo w brodziku pod prysznicem. Jest chudziutka bo jak się ją głaszcze to czuć każdą kosteczkę ale poza tym to radosny kotek.
A tak poza tematem to u nas biało i wciąż sypie śnieg.


z wiekiem zanikaja mięśnie i koty chudną, widzę to po Rudzi :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72722
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto sty 08, 2019 11:30 Re: Kotinowo (6)

mir.ka pisze:
Ewa L. pisze:To coś jak u nas. Jak adoptowałam Zuzię w 2011 to ważyła 3,30 kg i tak przez parę lat, W 2016 ważyła nawet 3,50 kg ale wróciła i w 2017 ważyła znów 3,30 kg. Jednak w 2018 jej waga znacznie spadła na 2,45 kg ale badania wykazały , że z tarczycą wszystko ok jedynie podwyższone miała parametry wątrobowe. Miałam ją obserwować 3 mieś i powtórzyć badania które niestety wyszły złe. USG potwierdziło , że jedna część wątróbki jest w złym stanie . Zuzia na początku dostała antybiotyk i taki lek regenerujący wątrobę i osłonowo Hepatial i teraz w styczniu znów idziemy na powtórne USG i badania krwi. Mimo wszystko czuje się dobrze bo apetyt jej dopisuje i nie zachowuje się jak chory kotek. Nie jest apatyczna , przychodzi się miziać , towarzyszy mi wszędzie jak tylko nie śpi. Czasami zdarzają się jakieś rzygi śliną albo właśnie zjedzonym żarełkiem ale za chwilę uzupełnia to co oddała i jedyne co to zdarza jej się robić kupę poza kuwetą - albo w kuchni albo w brodziku pod prysznicem. Jest chudziutka bo jak się ją głaszcze to czuć każdą kosteczkę ale poza tym to radosny kotek.
A tak poza tematem to u nas biało i wciąż sypie śnieg.


z wiekiem zanikaja mięśnie i koty chudną, widzę to po Rudzi :(

Pewnie tak ale nie tak drastycznie. Zuzia ma dopiero 12 lat więc nie jest jeszcze taką staruszką a mam wrażenie , że na karczku nie ma wcale mięśni tylko kosteczki obciągnięte skórką. Mojej koleżanki 17 letni kot miał więcej ciałka.
Jakby ktoś mnie nie znał i zobaczył moje dziewczyny toby powiedział , że głodzę Zuzię a całe jedzenie daję Poli a tak nie jest. To Zuzia je dwa razy więcej niż Pola . Ona zjada swoją porcje mokrego i jeszcze znaczną część Poli . Pola tylko liźnie troszeczkę i resztę w ciągu dnia uzupełnia suchym.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto sty 08, 2019 11:52 Re: Kotinowo (6)

Ewa L. pisze:
mir.ka pisze:
Ewa L. pisze:To coś jak u nas. Jak adoptowałam Zuzię w 2011 to ważyła 3,30 kg i tak przez parę lat, W 2016 ważyła nawet 3,50 kg ale wróciła i w 2017 ważyła znów 3,30 kg. Jednak w 2018 jej waga znacznie spadła na 2,45 kg ale badania wykazały , że z tarczycą wszystko ok jedynie podwyższone miała parametry wątrobowe. Miałam ją obserwować 3 mieś i powtórzyć badania które niestety wyszły złe. USG potwierdziło , że jedna część wątróbki jest w złym stanie . Zuzia na początku dostała antybiotyk i taki lek regenerujący wątrobę i osłonowo Hepatial i teraz w styczniu znów idziemy na powtórne USG i badania krwi. Mimo wszystko czuje się dobrze bo apetyt jej dopisuje i nie zachowuje się jak chory kotek. Nie jest apatyczna , przychodzi się miziać , towarzyszy mi wszędzie jak tylko nie śpi. Czasami zdarzają się jakieś rzygi śliną albo właśnie zjedzonym żarełkiem ale za chwilę uzupełnia to co oddała i jedyne co to zdarza jej się robić kupę poza kuwetą - albo w kuchni albo w brodziku pod prysznicem. Jest chudziutka bo jak się ją głaszcze to czuć każdą kosteczkę ale poza tym to radosny kotek.
A tak poza tematem to u nas biało i wciąż sypie śnieg.


z wiekiem zanikaja mięśnie i koty chudną, widzę to po Rudzi :(

Pewnie tak ale nie tak drastycznie. Zuzia ma dopiero 12 lat więc nie jest jeszcze taką staruszką a mam wrażenie , że na karczku nie ma wcale mięśni tylko kosteczki obciągnięte skórką. Mojej koleżanki 17 letni kot miał więcej ciałka.
Jakby ktoś mnie nie znał i zobaczył moje dziewczyny toby powiedział , że głodzę Zuzię a całe jedzenie daję Poli a tak nie jest. To Zuzia je dwa razy więcej niż Pola . Ona zjada swoją porcje mokrego i jeszcze znaczną część Poli . Pola tylko liźnie troszeczkę i resztę w ciągu dnia uzupełnia suchym.


no fakt, 12 lat kota = 64 lata człowieka, to nie tak dużo :wink:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72722
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto sty 08, 2019 12:09 Re: Kotinowo (6)

To prawda, że na starość koty przeważnie chudną, ale ... chyba nie wszystkie .... :?

Tysi w maju stuknie 17 roczek :ok: :ok:
Wydaje mi się, że też trochę schudła, bo czuję kosteczki na jej pleckach, ale ma apetyt, często biega i bawi się jak młodka kota :201461
I nie wygląda na chorą, zrobiła sie tylko bardziej ... namolna, gdy tylko nie spi, to pakuje mi się na kolana, miaukoleniem domaga sie zajęcia jej kocistością :201461 8O

Ale Tola wyglada na chorą i ... starą kotkę, chociaż wg wetów ma ok 15 lat - tyle samo co Tosia :201461
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sty 08, 2019 12:59 Re: Kotinowo (6)

Moim zdaniem starość nie ma nic do tego czy kot chudnie czy nie. Wręcz koty na starość często są tłuściejsze. Moja Kitusia mimo choroby nie była chuda, Maciuś też nie. Maciuś schudł drastycznie i okazało się, że ma nowotwór :(

Dla mnie chudnięcie jest powodem do dużego niepokoju. U moich kotów zawsze było tak, że chudnięciu towarzyszyła choroba.

Szczególnie jak kot je i jest chudy to też coś jest nie tak. Jeżeli je sporo i chudnie to może to być nadczynność tarczycy. Na hormonach wróci do siebie. Piszę to ogólnikowo - nie odnoszę tego do nikogo. I samo TSH to za mało do diagnozy.

Właśnie Tola coś mi wyglądała na bardzo chudą na zdjęciach. Będę trzymać kciuki za nią :ok: W sumie to i przy alergiach można schudnąć i wylizać łapki, a alergia nie musi być powiedzmy podręcznikowa. U Marysi też nie jest i przez to była mylona z innymi schorzeniami.

Ojej teraz doczytałam, że Tola ma 15 lat :) Ooo to prawie jak moja Kitusia. No i wcale nie wygląda :)
:ok: :ok: :ok:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro sty 09, 2019 11:33 Re: Kotinowo (6)

Bylismy z Tolcią u weta, aby pobrać małej krew do szczegółowej analizy ....
Była nawet grzeczna, dała sie spokojnie zbadać i pobrać sobie krew :201461
Tylko oczywiście swoim zwyczajem nadzierała się całą drogę do weta i jeszcze podczas badania, potem zamilkła :201461

Ale wetka nie miała dla mnie dobrych informacji .... Nie podobałao jej się co wymacała u Toli w jelitach ... za duże na kupale :(
Podejrzewa zmiany nowotworowe :strach: :(

Dzisiaj będę miała wyniki Toli, w tym profil tarczycowy.
Już zapisałam ją na usg, bez tego ani rusz - do dr Zlot w Canfelisie.
Dobrze się złożyło, bo jest na ten sam dzień zapisana do dr Dominki.

Proszę o mocne kciuki, oby podejrzenia dr z Marcela nie sprawdziły się ....

Mój kochany wrzaskun, moja malutka przylepka .... :201461
Sama nas wybrała na swoich opiekunów, tak bardzo nie chciałabym jej zawieść, ale nie mam żadnego wpływu na to najgorsze, co może w niej siedzieć :placz:

Obrazek
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sty 09, 2019 11:42 Re: Kotinowo (6)

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sty 09, 2019 11:45 Re: Kotinowo (6)

Elu to czekamy na wieści o kruszynce.
Oby to nie było nic poważnego :ok: :201461
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Śro sty 09, 2019 12:35 Re: Kotinowo (6)

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72722
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 127 gości