Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sty 03, 2019 0:13 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

Milva b - wiem, że pet cargo cabrio to bardzo solidny transporter, ale mnie zniechęca jego waga, a poza tym jest drogi jak na moje możliwości.
Obrazek Obrazek ObrazekTymoteusz [*]17.08.2019 r.

magdalena99

 
Posty: 1621
Od: Sob mar 27, 2010 15:20

Post » Czw sty 03, 2019 0:13 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

No te zaczepy to jedyny minus. Tzn mi nic nie poszło- w sensie połamania się, ale one są wyjmowane i mi przy jakiejś okazji jeden wyszedł całkowicie, nie chciało mi się wkładać i zaginął w boju. ale bez tego jednego też bez żadnego problemu i bezpiecznie się zamyka.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw sty 03, 2019 1:00 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

magdalena99 pisze:Milva b - wiem, że pet cargo cabrio to bardzo solidny transporter, ale mnie zniechęca jego waga, a poza tym jest drogi jak na moje możliwości.


Jeśli do weta chodzisz pieszo, to pozostaje transporter wozić na wózku. Nie musi być specjalny zwierzęcy, może być normalna używana dziecięca spacerówka.
A jeśli jeździsz autem, to bez różnicy ile waży transporter. Od samochodu do drzwi lecznicy zazwyczaj jest bardzo blisko.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sty 03, 2019 13:43 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

zaznaczę sobie, bo fajny ten transporter
a mój plastikowy spadł ostatnio , no i nie mam juz plastikowego

ale mam jeszcze dwa takie z materiału -tyle, że już bardzo wysłużone, no i one nie sa wygodne dla kota (dla mnie bardzo)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sty 03, 2019 14:08 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

Materiałowe wygodne dla kota i człowieka są Sturdi. Wiem, wiem, cena jest kosmiczna :roll:
Ale te torby są naprawdę niezniszczalne. Na jednej, najstarszej mam plamy od sprayu do dezynfekcji, bo kiedyś odruchowo wzięłam nie ten co powinnam z półki. Ale poza tym, torby są w stanie idealnym, mimo że służą mi od wielu lat. Siateczki we wszystkich okienkach są w stanie idealnym, tkanina nadal nie przecieka, suwaki, zamki zabezpieczające, pas na ramię, wszystko jak nowe. A sam transporter jest bardzo lekki, najlżejszy jaki można kupić. No i wyprany schnie dwie godziny max :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sty 03, 2019 14:12 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

fajne, naprawdę fajne -będę odkładać na taki
moje materiałowe były tańsze, ale mam dwa, i oba sie sypią , siatki pocerowane i większemu kotu nie jest wygodnie , ale jak ide na nogach, no to jednak z materiałowym jest wygodniej mnie

czyli w sumie lepiej kupić droższy, niż tańszy, bo raz sie kupuje
dziękuje za namiar

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sty 03, 2019 14:18 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

Ja mam 4x Imac Linus Cabrio, nie wyobrazam sobie juz miec inny
https://www.mall.pl/transportery-gryzon ... ransporter
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9370
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw sty 03, 2019 14:41 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

Patmol pisze:czyli w sumie lepiej kupić droższy, niż tańszy, bo raz sie kupuje
dziękuje za namiar


Zdecydownie lepiej kupić droższy. A już szczególnie Sturdi w opcji Divided, ponieważ wtedy otwiera się z dwóch stron i można bardzo łatwo wyjąć kota u weta.
Ja z moimi torbami Sturdi obleciałam pół Europy, wożąc często po dwa koty na raz w torbie. Naprawdę są bardzo wytrzymałe.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sty 03, 2019 16:31 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

milva b pisze:Pet cargo cabrio :)
A do modelu dodatkowo sklep bigcats.pl szyje doskonoałe ocieplacze otwierane i od frontu i od góry, więc nawet zimą można u weta otworzyć transporter i załatwić wszystko bez wyjmowania kota :)


Potwierdzam. Koci kabriolet jeden z lepszych. Jest ciężki, ale ma pasek więc możesz sobie założyć na ramię.

Chikita

 
Posty: 6315
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Czw sty 03, 2019 18:15 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

Chikita pisze:
milva b pisze:Pet cargo cabrio :)
A do modelu dodatkowo sklep bigcats.pl szyje doskonoałe ocieplacze otwierane i od frontu i od góry, więc nawet zimą można u weta otworzyć transporter i załatwić wszystko bez wyjmowania kota :)


Potwierdzam. Koci kabriolet jeden z lepszych. Jest ciężki, ale ma pasek więc możesz sobie założyć na ramię.

Dopóki Ci uszko nie puści i transporter wraz z chorym kotem nie pieprznie o glebę :evil:
A puściłam rączkę raptem na kilkadziesiąt sekund, bo mi przez moment były dwie ręce potrzebne.
Zawsze zabezpieczałam trzymając większość ciężaru jednak za uchwyt a nie na pasku.
Zresztą on ma taki kształt i gabaryty, że nawet na pasku jest niewygodnie.
Zanim się urwało uszko, to przerdzewiała blaszka-sprężynka w zamknięciu drzwiczek (tych przednich) i musiałam zamknąć je na stałe.
Ta blaszka jest zamontowana w taki sposób, że nie da się jej szybko osuszyć po myciu, więc musi wcześniej czy później puścić - kwestia ilości myć.
Byłam zachwycona tym transporterem dopóki jeździłam samochodem, a transporter był nowy.
Na dłuższą metę żadna rewelacja i w dodatku trudny do umycia, długo schnie.

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 03, 2019 19:23 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

Nie wiem o którym uszku mówisz, tym z tyłu transportera gdzie przypinasz pasek? Czy tym na górze?
U mnie żadne się jeszcze nie urwało, nawet przy dwóch kotach na raz. Ale prawda jest taka, że te nowsze pet cargo cabrio są z zupełnie innego plastiku niż te starsze, fioletowo-szare. W tej chwili tylko te całe ciemnoszare są dobrej jakości. Białe i jasnoróżowe to plastik cieniutki jak papier.

Trudności w myciu nie zauważyłam, szybko da się wytrzeć transporter do sucha jak każdy inny. A zamek w drzwiczkach zawsze suszę suszarką by nie zardzewiał.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sty 03, 2019 20:47 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

Tak, to uszko do przypinania paska się urwało - pękło.
I jak dla mnie suszenie suszarką zamka w transporterze to zdecydowanie zbyt wiele zachodu.
Zdecydowanie nie wchodzi w dopuszczalny przeze mnie zakres obsługi transportera.
Wycieranie tych bocznych szparek wentylacyjnych i okolic drzwiczek też.
Mój ma jakieś 7-8 lat, urwał się ze 2 lata temu już.
No i co najważniejsze - Tacia sama jedna ważyła wtedy jakieś 7-8 kilo.
Nie mam pojęcia, czy to tyle, co dwa patyczaki - ale na pewno mieściło się w nośności transportera wg producenta.
I całe szczęście, że to była ona, bo inny kot po prostu by mi nawiał - przy upadku odskoczyły górne zapięcia :?

Ja kochałam ten transporter bardzo. Niestety do czasu :?

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 03, 2019 21:33 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

Moje dwa kocury czasem jeżdżą razem, każdy po ponad 6 kg i nic nam się na razie nie urwało.
Ale prawda jest taka, że rzadko używam paska. Zazwyczaj noszę transporter za rączkę.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sty 03, 2019 21:38 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

Ja go zawsze nosiłam za rączkę, pasek był tylko dodatkowo, żeby trochę odciążyć dłoń (wszystkie tak noszę).
Puściłam rączkę naprawdę na moment i to ostrożnie, nie było tak, że opadł pod własnym ciężarem :?
I straciłam całe serce do tego transportera :(

Wcześniej mu byłam w stanie wybaczyć wszystkie wady, łącznie z tymi zakamarkami do mycia ;)

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 03, 2019 23:30 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

Ale to był ten fioletowo-szary? Z tych pierwszych modeli wypuszczonych do sprzedaży?
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue, zuza i 101 gości