Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sty 02, 2019 22:31 Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

Witam,
szukam wygodnego transportera otwieranego od góry dla dość dużego kota. Chodzi mi o to, by np. u weterynarza nie wyciągać pupila, tylko otworzyć górę. W sieci jest ich trochę, ale bez obejrzenia "na żywo" trudno mi się zdecydować. Brałam pod uwagę Gullivera 3 deluxe, Atlas 20 Ferplastu, a ostatnio znalazłam Pet inn transporter cosmos medium open https://sklep.aquaelzoo.pl/transportery ... gKsafD_BwE Wygląda całkiem zgrabnie, a cenę ma korzystną. Czy ktoś może ma taki i mógłby podzielić się opinią?
Interesują mnie też opinie o tych wymienionych wyżej.
A może ktoś mi poleci jeszcze inny?
Obrazek Obrazek ObrazekTymoteusz [*]17.08.2019 r.

magdalena99

 
Posty: 1621
Od: Sob mar 27, 2010 15:20

Post » Śro sty 02, 2019 22:36 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

Pet cargo cabrio :)
A do modelu dodatkowo sklep bigcats.pl szyje doskonoałe ocieplacze otwierane i od frontu i od góry, więc nawet zimą można u weta otworzyć transporter i załatwić wszystko bez wyjmowania kota :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro sty 02, 2019 22:42 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

ja mam taki https://www.sklep.petsmile.pl/produkt/1 ... usowy.html i bardzo sobie go chwalę.
Jest przestronny, ostatnio woziłam do weta w nim dwa koty, 4 i 4,6 kg i bez większego problemu mieściły się tam. Otwiera się ta półokrągła część, u weta, gdy trzeba zrobić kroplówkę, kot może siedzieć w srodku, generalnie sporo zabiegów można zrobić nie wyjmując kota.

I jest wykonany bardzo solidnie, często używany, często w podrózy bywał i zero uszkodzeń.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro sty 02, 2019 23:11 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

Wiem, że Pet cargo cabrio jest dobry, ale nawet pusty sporo waży. Obawiam się, że trudno byłoby mi go dźwigać z zawartością. A poza tym cena przekracza moje możliwości.
Nobby Avior wygląda ciekawie, a i cena jest przystępna.
Nie znalazłam informacji o wadze, ale nie wygląda na ciężki. A czy tę górę można całkiem zdjąć, bo mam obawy, że taka otwarta,stercząca do góry może przeszkadzać w swobodnym dostępie do kota.
Obrazek Obrazek ObrazekTymoteusz [*]17.08.2019 r.

magdalena99

 
Posty: 1621
Od: Sob mar 27, 2010 15:20

Post » Śro sty 02, 2019 23:17 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

Mam taki:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/imac ... 18369.html
Jola Dworcowa też z takiego korzysta, poleciła mi jako wygodny i nieźle zabezpieczony.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sty 02, 2019 23:25 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

magdalena99 pisze:Nie znalazłam informacji o wadze, ale nie wygląda na ciężki. A czy tę górę można całkiem zdjąć, bo mam obawy, że taka otwarta,stercząca do góry może przeszkadzać w swobodnym dostępie do kota.

nie jest ciężki, ale jutro mogę zwazyć. Mogę też zrobić zdjęcie z otwartą klapą ( a moze i z kotem, jak ktoregoś mi się uda wsadzić do środka po serii wizyt u weta ;) ). Moim zdaniem- a mam ten transporter i ja, i moja córka dla swojego kota, w obu przypadkach uzywany naprawdę często, nie okazjonalnie, jest naprawdę wygodny, a klapa po podniesieniu w niczym nie przeszkadza- uchyla się na kształt muszli koncertowej ;) klapę można teoretycznie zdjąc, ale nigdy nie miałam takiej potrzeby, a i akurat w tym miejscu to mocowanie jest dość trwałe ( tzn na wszystkich złączach są jakby zaczepy, ale tam, gdzie ma się otwierać, są łatwe z zewnątrz, dla człowieka do otwarcia, a w miejscach, które z założenia mają być zamknięte dość mocno siedzą.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro sty 02, 2019 23:27 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

Niezły :)
Zdawało mi się, że one są małe, ale po opisie widzę, że wcale nie

Edit. pisałam o Imac cabrio linus
Obrazek Obrazek ObrazekTymoteusz [*]17.08.2019 r.

magdalena99

 
Posty: 1621
Od: Sob mar 27, 2010 15:20

Post » Śro sty 02, 2019 23:32 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

Nie, nie jest mały. Ale to trochę zależy od wielkości kota :D No i cena (70-90 zł) na allegro jest do przełknięcia.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sty 02, 2019 23:45 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

Maczkowa - bardzo dziękuję za obszerne informacje :)
Ważyć nie musisz, wystarczy mi informacja że nie jest ciężki.
Kotów też lepiej nie stresuj sesją zdjęciową :wink:
Zapytałam o tę klapę, bo na zalinkowanej stronie miałam wrażenie że tak jakoś sterczy i może przeszkadzać w badaniu, robieniu kroplówek i zastrzyków, a na tym głównie mi zależy.
Zastanawiam się też, czy przy tak nietypowym zamknięciu nie będę miała problemów z zapakowaniem mojego Rysia, który delikatnie mówiąc nie współpracuje w takich sytuacjach.
Obrazek Obrazek ObrazekTymoteusz [*]17.08.2019 r.

magdalena99

 
Posty: 1621
Od: Sob mar 27, 2010 15:20

Post » Śro sty 02, 2019 23:49 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

jolabuk5 pisze:Nie, nie jest mały. Ale to trochę zależy od wielkości kota :D No i cena (70-90 zł) na allegro jest do przełknięcia.

No właśnie, a Ryś to duży kot. Ale myślę, że by się zmieścił. Cena rzeczywiście do przełknięcia :)
Obrazek Obrazek ObrazekTymoteusz [*]17.08.2019 r.

magdalena99

 
Posty: 1621
Od: Sob mar 27, 2010 15:20

Post » Śro sty 02, 2019 23:54 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

nawet już zrobiłam sesję ;) Dymek sam wlazł, jak zaczęłam fotkować ;)
Nie mam udziałów w firmie produkującej ;) więc polecam zupełnie bezinteresownie :)
Klapa, ta półokrągła odchyla się dużo do tyłu, ale ta druga, bardziej płaska, po otwarciu praktycznie kładzie się na tej drugiej części.
w tym transporterku jeździ moich pięć kotów, bywa, że dwa duże jednocześnie, a nie wszystkie wielbią wyjazdy. Nigdy nie miałam problemów z zamknieciem. Nie wiem, jak to opisać, ale jak się uchyla tą półokrągłą część to wejście wyglada chyba tak przyjaźnie dla kota, trochę jak taki domek, wiekszość sama wchodzi. Jak się uchyla tę bardziej płaską, to z kolei wyższe są brzegi i łatwiej kontrolować kota. Poza tym- ma takie fajne na srodku małe uchylne okienka, w jednym jest otwór i kot może wystawić głowe, a w drugim jest miejsce na schowanie czegos- u mnie najczęściej leki, recepty.
Wstawienie zdjęc nie jest dla mnie problemem, ale jeśli zdecydowałaś się już na ten drugi, to powiedz, nie będę przekonywac przekonanego :)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro sty 02, 2019 23:58 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

Nobby miała moja koleżanka, rozwalił się przy dwóch orientkach po kilku miesiącach. Potem kupiła Pet Cargo Cabrio i mówi, że żałuje, że nie wzięła go od razu, bo pieniądze wydane na Nobby wyrzuciła w błoto.

Ja mój najstarszy pet cargo cabrio miałam od początku mojej hodowli, czyli kilkanaście lat :) Nie do zajechania.
Nie zamienię na żaden inny transporter.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sty 03, 2019 0:06 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

maczkowa pisze:nawet już zrobiłam sesję ;) Dymek sam wlazł, jak zaczęłam fotkować ;)
...
Wstawienie zdjęc nie jest dla mnie problemem, ale jeśli zdecydowałaś się już na ten drugi, to powiedz, nie będę przekonywac przekonanego :)

Nie, nie, jeszcze się nie zdecydowałam, ale ten Twój mnie zainteresował, więc jeśli możesz, to poproszę zdjęcia :)
Obrazek Obrazek ObrazekTymoteusz [*]17.08.2019 r.

magdalena99

 
Posty: 1621
Od: Sob mar 27, 2010 15:20

Post » Czw sty 03, 2019 0:07 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

Milva, a co się rozwaliło? Z ciekawości pytam, bo uzywam 2 lata i jak mówię, masę kotów w nim non stop woże tam i z powrotem, nie tylko do weta, ale generalnie na kilkugodzinne podróze, mieszkały w nim okresowo maluszki na czas adaptacji i jest w takim stanie, jak był na początku. A teraz specjalnie go obejrzałam i ten plastik jest naprawdę solidny. Fakt, że moje koty nie próbowały go nigdy rozwalić od środka, ale ciągle otwieranie, zamykanie, przenoszenie bywa, że z 9-10 kg w środku też daje w kość. Sprawdza mi sie na tyle, że od jakiegoś czasu myslę, żeby kupic drugi- dostosowując przestrzen transportową do zwiększonej populacji :) Poprzednie dwa transportery mój wówczas jedynak rozparcelował po kilku miesiącach.
oki, zaraz powrzucam :)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw sty 03, 2019 0:07 Re: Transporter otwierany od góry - prośba o opinie

Poszły zaczepy trzymające górę i dół :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, puszatek i 106 gości