Koty w niebezpieczeństwie!!! I potrzebna karma

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob gru 29, 2018 0:52 Koty w niebezpieczeństwie!!! I potrzebna karma

W nawiązaniu do tego wątku: viewtopic.php?f=8&t=186995&start=60
Moja sytuacja jest dokładnie opisana w tamtym wątku, ten dotyczy sprawcy całej sytuacji czyli mojej mamy. Niestety rak jest bardzo zaawansowany, rokowania są bardzo kiepskie, właściwie sytuacja jest beznadziejna. Mama opiekuje się 16 kotami, część mieszka u niej w domu, część to typowe zewnętrzne bezdomniaki. Oprócz kotów mama ma też dwa pieski, suczkę york, 12 lat i pieska chihuahua, 11 lat. Dopiero sytuacja którą wpędziła mnie mama swoją nieodpowiedzialnością unaoczniła mi skalę problemów w których ona tkwi od kilku lat, w tym również choroba do której nie chciała się przyznać przed samą sobą (stąd tak duże zaawansowanie). Ja nie mogę zająć się jej zwierzakami, mam własnych 14 kotów i nie podołam ani finansowo, ani lokalowo. Jestem zmuszona prosić pomoc z karmą dla jej zwierząt i przede wszystkim o pomoc w znalezieniu domów, bo, jakkolwiek okropnie to brzmi, wiem, że mama nie pożyje długo a one zostaną same. Mama mieszka w Chyliczkach w pobliżu Konstancina.
Ostatnio edytowano Wto lut 21, 2023 20:35 przez rudalia, łącznie edytowano 21 razy
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Sob gru 29, 2018 7:45 Re: Rak z kiepskimi rokowaniami. Potrzebna karma, dt i ds!

:!: :!: :!:

Bardzo współczuję całej sytuacji.
Wiele lat temu byłam w podobnej sytuacji. Moja Matka nie wyciągnęła wniosków ale mnie udało się odciąć od tego. Choć nachodzono nas, nieletnią córkę i grożono. Jej śmierć i zrzeczenie się spadku uciszyło wszystko.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie gru 30, 2018 16:39 Re: Rak z kiepskimi rokowaniami. Potrzebna karma, dt i ds!

Nieuchronność śmierci mamy i zaawansowanie jej choroby nie daje mi spać po nocach, a zobowiązania finansowe które na mnie ściągnęła nie poprawiają sytuacji, szczególnie, że moja sytuacja jeszcze się pogorszyła. W tym momencie najpilniejsze są koty które mama ma pod opieką, nie dam rady utrzymywać jeszcze ich. Nie mam pojęcia co się z nimi stanie kiedy ona umrze. Czy takie koty mogą trafić do schroniska? I co z tymi które nie wchodzą do domu? Tam nikt poza nią praktycznie nie dokarmia.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Nie gru 30, 2018 18:45 Re: Opiekunka z zaawansowanym rakiem. Potrzebna karma i domy

Rudalio, ja nie wspomogę ale podpowiem. Poczekaj kilka dni. Dziś wszystkie siły forum skupiają się na wątku "Walka o życie Toli". Piękny zryw i solidarność forumowiczów. Wpisy i zdjęcia chwytające za serce (mnie też) ale spychające na dalszy plan inne biedy :( . Przebić się będzie trudno ale po pierwszej euforii może serduszka zwrócą się troszkę w kierunku Twoich kotów i kotów Twojej mamy. Mogę tylko pokibicować (bo ja grubo pod kreską). Pisz dalej, więcej, dokładniej a "może z tej mąki będzie chleb".
Pozdrawiam i będę kibicować. Tylko tyle mogę.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Nie gru 30, 2018 18:57 Re: Opiekunka z zaawansowanym rakiem. Potrzebna karma i domy

Bardzo ważny temat. Rozwaga potrzebna.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3709
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Nie gru 30, 2018 19:18 Re: Opiekunka z zaawansowanym rakiem. Potrzebna karma i domy

Rudalia, nie masz wyjścia, musisz zacząć szukać kotom domów.
teraz, natychmiast. O tej porze roku najłatwiej wyadoptować dorosłe koty - nie ma maluchów, ludzie z większą przychylnością patrzą na koty dorosłe.

Ogłoszenia koniecznie.
Do ogłoszeń musi być kilka - chociaż trzy ŁADNE zdjęcia, niestety ludzie "kupują" oczami. I krótki opis - charakter, wiek, sterylizacja, szczepienia.

Masz jakąś fundację prozwierzęcą w okolicy? Może pomogą w ogłaszaniu
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Nie gru 30, 2018 19:54 Re: Opiekunka z zaawansowanym rakiem. Potrzebna karma i domy

Ja zaglądam choć nie piszę. Nie jestem w stanie pomoc. A pisanie, że wiem jak to jest jest nie znaczące.
Trzeba robić ogłoszenia.
Jeśli podesłać możesz na mila po jednym kocie, fotce i kilku zdaniach o futrze oraz namiarach na osobę prowadząca rozmowy dam na kilku portalach ogłoszenie. Jak je zrobię dam znać i pójdzie kolejny. Mogę tekst obrobić jeśli pasuje "styl mój". Zerknij w moje.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie gru 30, 2018 22:20 Re: Opiekunka z zaawansowanym rakiem. Potrzebna karma i domy

Wpłaciłam trochę. Trzymam kciuki za nowe domy dla kotów.

G0cha

 
Posty: 88
Od: Nie sie 05, 2018 12:26
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon gru 31, 2018 1:04 Re: Opiekunka z zaawansowanym rakiem. Potrzebna karma i domy

Czy koty mają/miały ogłoszenia na OLX? W grudniu udało mi sięe wyadoptować 8 kotów, w tym dwa dwupaki, dwie kotki półdzikie, właśnie dzięki OLX. A york i chihuahua sa rasowe, mają rodowody?
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pon gru 31, 2018 14:07 Re: Opiekunka z zaawansowanym rakiem. Potrzebna karma i domy

Rudalia, trzymam kciuki za znalezienie się nowych domków dla kotów. I nie zazdroszczę sytuacji - ale jest światło w tunelu, jeśli posłuchasz rad z tego pierwszego wątku. Jesteś bardzo dzielna, na pewno z tego wyjdziesz.

Wasylisa

 
Posty: 990
Od: Sob lis 02, 2013 14:43

Post » Pon gru 31, 2018 14:27 Re: Opiekunka z zaawansowanym rakiem. Potrzebna karma i domy

moim zdaniem to muszą byc zdjecia i opisy po kolei wszystkich kotów i tych dwóch psów
jak nie masz aparatu/telefonu który zrobi ładne zdjecia - napisz na forum/ nawet w tytule wątku, że szukasz kogoś, kto zrobi zdjecia - to są okolice Warszawy, więc spokojnie moim zdaniem ktoś się zgłosi

bez zdjęć i opisów nie ruszysz z miejsca

koty wolnożyjace nie nadają się do schroniska, trzeba by poszukać, tez przez forum, czy ktoś tam gdzieś nie mieszka -i by nie nie pomógł w dokarmianiu/
jeśli koty sa ładne / chodliwe w umaszczeniu np rude albo tri albo szylkrety, i nie sa całkowite dzikusy - to tez warto spróbować z ogłoszeniami, bo to okolice Warszawy - dobre miejsce na adopcje

przy okazji ogłaszaj tez koty, które masz u siebie - 14 kotów to naprawdę za dużo, szczegolnie jak się nie ma kasy

czyli masz 30 kotów, żeby im zrobić zdjecia i 2 psy
wybierz sobie dwa ulubione koty/ najbardziej z Toba związane - a reszte ogłaszaj, jak im sie trafi dobry dom -oddasz, a jak nie -no to przeciez nikt cie nie zmusza
a moze akurat fajnie trafią
jak w domu/mieszkaniu nie ma nadmiaru pieniędzy, a jest 14 kotów no to naprawdę to nie są świetne warunki dla żadnego kota, bo przecież serio nie ma na wypasione jedzenie pieniedzy, ani na jakieś drapaki/ wiem że koty i kartonami sie cieszą, ale bez przesady/, czy czasu na zabawę z kotami

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon gru 31, 2018 14:35 Re: Opiekunka z zaawansowanym rakiem. Potrzebna karma i domy

Mogę pomóc z ogłaszaniem, ale tak - potrzeba zdjęć (dobrych, niestety ludzie kupują oczami...) i opisów, łącznie z tym, czy i kiedy szczepione, odrobaczane, kastrowane.
To faktycznie okolice Warszawy, myślę, że dałoby radę kogoś poprosić o pomoc w zrobieniu zdjęć, o ile Twoja Mama wpuści takiego fotografa do siebie?

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Pon gru 31, 2018 14:41 Re: Opiekunka z zaawansowanym rakiem. Potrzebna karma i domy

jak nie wpuści, to można umówić fotografa jak mamy nie będzie

zwyczajnie Rudalaia może zacząć od ogłaszania swoich kotów, jak wyda swoje to zwyczajnie będzie jej łatwiej finansowo czy organizacyjnie to ogarnąć
bo przecież teraz sama Rudalia ma , całkiem serio, przynajmniej o te 10 kotów za dużo - koty wcale nie przepadają za aż tak stadnym życiem, nawet jak są towarzyskie

można na FB tez ogłoszenia kotom porobić, np wydarzenie zrobić -ale muszą być te koty, czyli zdjęcia i opisy

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon gru 31, 2018 14:45 Re: Opiekunka z zaawansowanym rakiem. Potrzebna karma i domy

Szalony Kot pisze:Mogę pomóc z ogłaszaniem, ale tak - potrzeba zdjęć (dobrych, niestety ludzie kupują oczami...) i opisów, łącznie z tym, czy i kiedy szczepione, odrobaczane, kastrowane.
To faktycznie okolice Warszawy, myślę, że dałoby radę kogoś poprosić o pomoc w zrobieniu zdjęć, o ile Twoja Mama wpuści takiego fotografa do siebie?

Kiedy były obrabiane to mniejszy problem. Ważny by info o jakiś zabiegach przy nich była. Ważne by były kastrowane.
To jest nas już dwie do ogłoszeń.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon gru 31, 2018 14:46 Re: Opiekunka z zaawansowanym rakiem. Potrzebna karma i domy

ja mam takiego jakby bloga kociego na FB/społeczność na FB/ moge wydarzenie przy nim zrobić -i tez koty wrzucać, ale muszę mieć zdjęcia kotów, opisy, nr do kontaktu/ wrzuciłam FB w podpis - moge tez zdjęcia kotów do adopcji wrzucić, jakby były


przy czym zbiorek finansowych nie robię, tylko ogłoszenia adopcyjne -w sensie wydarzenie o charakterze adopcyjnym mogę zrobić, ale potrzebuję treści do tego

bo teraz to szczerze, ale nic o tych kotach nie wiadomo, tylko tyle, że razem jest ich 30

czyli zacznij pisac opisy po kolei - ponumeruj te koty-nr kota, imię i opis - i jednocześnie pisz prośbę w tytule wątku o fotografa do Ciebie i do mamy
ja mam dobry aparat, ale mieszkam za daleko -wiec odpadam -ale na pewno ktoś bliżej tez ma dobry aparat i podjedzie

sama zobacz - żadnych konkretów o kotach

rudalia pisze: Mama opiekuje się 16 kotami, część mieszka u niej w domu, część to typowe zewnętrzne bezdomniaki. Oprócz kotów mama ma też dwa pieski, suczkę york, 12 lat i pieska chihuahua, 11 lat. (...) Ja nie mogę zająć się jej zwierzakami, mam własnych 14 kotów i nie podołam ani finansowo, ani lokalowo. Jestem zmuszona prosić pomoc z karmą dla jej zwierząt i przede wszystkim o pomoc w znalezieniu domów, bo, jakkolwiek okropnie to brzmi, wiem, że mama nie pożyje długo a one zostaną same. Mama mieszka w Chyliczkach w pobliżu Konstancina.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aania, skaz i 226 gości