Wąsacz z tych co wolą samem

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob gru 29, 2018 18:59 Wąsacz z tych co wolą samem

Witam

Mieszkałem z rodzicami i zawsze byl u nas kot, pies, alboi kot i pies razem . Ostatni koci stworek odszedł rok temu po 21 latach życia,to byl wspaniały kocim przyjaciel Ja wyprowadziem sie z domu, jakos 2 lata temu na swoje M , w tym roku we Wrześniu przygarnąlem ze schroniska 2 miesieczna kotke. Niby wszytko jest ok , tylko ze za cholerę nie jest to typowy przytulak kanapowy , a kot który trzyma sie na dystans , ale blisko ludzi , zazwyczaj proby gjaskania kończą sie odejściem kota w inne miejsce , a czasem lekkim ugryzueniem i nlmachaniem ogonem. Macie jakieś sposoby na resocializacje stwora ? Moja poprzednia kotka, nie odstępowala mnie na krok. , uwielbiala mizianie , spanie na mnie , czy przebywanie na kolanach , ta jest zupelna odwrotnoscia.

Rysiek24

 
Posty: 25
Od: Czw sie 02, 2007 19:15

Post » Nie gru 30, 2018 22:06 Re: Wąsacz z tych co wolą samem

Koty są różne. Może taka zostanie do końca życia, może potrzebuje czasu, by się oswoić. Baw się z nią jak najwięcej, a głaszcz rzadko i niejako przy okazji, kiedy zbliży się w zabawie. Jeżeli to polubi, sama zacznie się dopominać, jeśli nie, to i tak będzie u Ciebie szczęśliwa. Przy zabawie dobrze jest być na poziomie kota, czyli na podłodze lub w łóżku.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14669
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie gru 30, 2018 22:36 Re: Wąsacz z tych co wolą samem

Moze tak ma a moze sie zmieni :D wazne, ze macie siebie nawzajem :) a ile ma wieku?
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Nie gru 30, 2018 22:41 Re: Wąsacz z tych co wolą samem

Z tego, co czytam to zdarza się, że po sterylizacji takim bardziej dzikawym kotkom charakter łagodnieje. Twoja ma już 5 miesięcy- powinieneś pomyśleć u wycięciu dzieciaka, może to trochę zmieni ejj charakter? Tzn, sterylizacja w ogóle nie powinna być traktowana jako metoda zmiany charakteru, trzeba to zrobić i to przed pierwszą rujką, ale może taki skutek uboczny Ci się trafi :)
Ostatnio edytowano Nie gru 30, 2018 23:02 przez maczkowa, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7102
Od: Pon gru 03, 2018 16:47





Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Marmotka, MB&Ofelia, zuza i 80 gości