Jak oduczyć kota chodzenia po stole?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 11, 2018 9:14 Re: Jak oduczyć kota chodzenia po stole?

Ja na czas jedzenia wołałam psa i jedno psie spojrzenie starczało, żeby koty nie wchodziły na stół w czasie posiłku. Poza posiłkiem, gdy stól jest pusty, mogą nawet leżeć na stole. Na czas jedzenia schodzą.
teraz nawet pies nie jest potrzebny

Mój pies bardzo sie angażuje we wszystko, wiec jak się zorientował, że mnie wkurzają koty na stole podczas posiłku czy krojenia mięsa- zaproponował własną autorską metodę, całkowicie pokojową i bardzo skuteczną. czyli łapał kota za frak (delikatnie, żadnemu kotu nic sie nie stało) i sciagał na podłogę. zanim kot sie zorientował - już był na podłodze.
Szybkie i skuteczne, i natychmiastowe działanie.

Kot wskakiwał na brzeg stołu, i w tym momencie pies reagował i kot natychmiast był bezpiecznie na podłodze. Nie trzeba było nic robić, mogłam spokojnie kroić wołowinę, pies i 15 i 20 razy kota sciagał jak było trzeba. Pumba próbował tak do 20 razy w jednej sesji, potem odpuszczał. Inne koty szybciej odpuszczały. Kilka dni i wszystkie sie nauczyły.

Teraz koty nie wchodzą, oprócz Tymoteusza. Bo Tymoteusz jest taki mało elastyczny, i ciężki, więc pies ma i miał zakaz ściągania go ze stołu za frak, Tymoteusz ma inne prawa - no to wchodzi czasem.I jego delikatnie osobiście zdejmuje.

ale 5 pozostałych kotów wdzięczy się z podłogi, nie wchodzą.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro gru 12, 2018 19:05 Re: Jak oduczyć kota chodzenia po stole?

Ale kot na stole fajowo wygląda...
Zwłaszcza nocą ....

Obrazek

To na co go zrzucać?
:P
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Śro gru 12, 2018 19:06 Re: Jak oduczyć kota chodzenia po stole?

Otóż to :lol: i po co to oduczać skoro za plecami i tak włażą?
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro gru 12, 2018 19:07 Re: Jak oduczyć kota chodzenia po stole?

milva b pięknie to ujęłaś :)

BTW, koty są najbardziej naturalnymi ozdobami naszych stołów, doceńmy to :D
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Śro gru 12, 2018 19:13 Re: Jak oduczyć kota chodzenia po stole?

Ozdobami stołów, szaf, górnych krawędzi drzwi, deszczownicy pod prysznicem ......
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro gru 12, 2018 19:21 Re: Jak oduczyć kota chodzenia po stole?

Dokładnie :)
No doceńmy nasze koty na meblach! Przepięknie się komponują :)

A, że ślady łapek kot zostawia? Od czego jest ścierka :) Ja z przeproszeniem bardziej naświnię na stole, jak sama jem, niż jak mój kot po tym samym stole podrepta. Tak czy siak - przemyć blaty i półki i inne cuda po ludziach też trzeba :)

I żaden ludź na stole tak pięknie nie wygląda, jak kot :P
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Śro gru 12, 2018 19:57 Re: Jak oduczyć kota chodzenia po stole?

Gdyby koty miały ludzką postać, nie dałoby się z nimi wytrzymać :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=GbycvPw ... dio=1&t=17
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon lut 11, 2019 7:53 Re: Jak oduczyć kota chodzenia po stole?

jeden kot to może fajnie wygląda na stole
ale przy 6 kotach na stole, to trudno się z talerzami zmieścić

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon lut 11, 2019 8:42 Re: Jak oduczyć kota chodzenia po stole?

Patmol pisze:jeden kot to może fajnie wygląda na stole
ale przy 6 kotach na stole, to trudno się z talerzami zmieścić


:ryk: :ryk: :ryk: :ryk:

a jak dochodzi siódmy i żebrząco skomlący pies 1 i błagająca cichym wzrokiem z wymalowanym cierpieniem na paszczy suczka to najlepiej zamknąc się z obiadem w kiblu ;)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon lut 11, 2019 11:51 Re: Jak oduczyć kota chodzenia po stole?

maczkowa pisze:
Patmol pisze:jeden kot to może fajnie wygląda na stole
ale przy 6 kotach na stole, to trudno się z talerzami zmieścić


:ryk: :ryk: :ryk: :ryk:

a jak dochodzi siódmy i żebrząco skomlący pies 1 i błagająca cichym wzrokiem z wymalowanym cierpieniem na paszczy suczka to najlepiej zamknąc się z obiadem w kiblu ;)


U mnie pies wie, że zginąłby śmiercią nagłą i wielce tragiczną, gdyby w trakcie jakiegokolwiek posiłku wszedł do jadalni :mrgreen:
Ale koty za to wszystkie mogą siedzieć na stole i nawet z siedmioma spokojnie się mieścimy :) Gości zapraszamy tylko takich, którym to nie przeszkadza.
Tych, którzy uważają kota na stole za obrzydliwość pytam czy sami mają aktualne odrobaczenia i testy.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lut 11, 2019 12:01 Re: Jak oduczyć kota chodzenia po stole?

ja sie nie brzydzę, ale nie lubię jednak jak koty mi wyjadają z zupy lepsze kawałki
u mnie Tymoteusz wchodzi na stół, bo on może, podczołguje się do talerza z zupą i całkiem na poważnie próbuje łapami wybierać stosowne kawałki
jak mu zwracam uwagę, no to siada - siedzi i czeka, ale cały czas w talerz spogląda wnikliwie

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon lut 11, 2019 12:15 Re: Jak oduczyć kota chodzenia po stole?

Moje obsiadają talerz dookoła i grzecznie czekają, aż damy do wylizania.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 11, 2019 12:16 Re: Jak oduczyć kota chodzenia po stole?

Patmol pisze:ja sie nie brzydzę, ale nie lubię jednak jak koty mi wyjadają z zupy lepsze kawałki
u mnie Tymoteusz wchodzi na stół, bo on może, podczołguje się do talerza z zupą i całkiem na poważnie próbuje łapami wybierać stosowne kawałki
jak mu zwracam uwagę, no to siada - siedzi i czeka, ale cały czas w talerz spogląda wnikliwie

Na to jest rada :) Położyć obok mały płaski talerzyk i co jakiś czas wyłowić kotu z zupy małe co nieco :) Będzie wtedy konsumował kulturalnie.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lut 11, 2019 12:31 Re: Jak oduczyć kota chodzenia po stole?

milva b pisze:
maczkowa pisze:
Patmol pisze:jeden kot to może fajnie wygląda na stole
ale przy 6 kotach na stole, to trudno się z talerzami zmieścić


:ryk: :ryk: :ryk: :ryk:

a jak dochodzi siódmy i żebrząco skomlący pies 1 i błagająca cichym wzrokiem z wymalowanym cierpieniem na paszczy suczka to najlepiej zamknąc się z obiadem w kiblu ;)


U mnie pies wie, że zginąłby śmiercią nagłą i wielce tragiczną, gdyby w trakcie jakiegokolwiek posiłku wszedł do jadalni :mrgreen:


wiesz...jak się człowiekowi zdarza taka zupełnie nieplanowana wpadka w postaci 2,5 miesiecznego szczeniaczka, karmionego do tej pory smieciami, odganianego ( często kopniakiem ) przez "jego" ludzi, zamykanego całymi dniami w komórce samotnie, z przetrąconą łapką po zwaleniu ze schodów to człowiek chce nieba uchylić i podrzuca smakołyki, głaszcze, pozwala na wszystko, bo psina się kuli na każde gwaltowniejsze zachowanie. A potem z tego szczeniaczka wyrasta autystyczny pies specjalnej troski, który nie dość, że rozpuszczony- bo był taki biedniutki, to jeszcze praktycznie niewyuczalny- bo autystyczny specjalnej troski ;) A sunia, kolejna wpadka, z jeszcze gorszego traktowania, ale po 1. normalna, a po 2, nie miał kto jej rozpuszczać, gdy był na to czas- tylko patrzy z oddali, jak inne się do żarcia pchają i ten wzrok jest jak wyrzut sumienia..bo przecież nie może być gorzej traktowana tylko dlatego, że wychowana na tyle, że nie wpycha się na chama ;)

Patmol- moja Kluska i czasem Zabka to trochę, jak Tymoteusz :D Tylko one w locie błyskawicy wyciągają z talerza, a nawet z ust potrafi Kluska, jak uznają, że cos jest dla nich ( a w zasadzie niemal wszystko jest może poza rzodkiewką, ogórkami kiszonymi i kapustą ;) ). Nie zdązę nawet zwrócić uwagi zwykle przy pierwszym razie ;)
Ostatnio edytowano Pon lut 11, 2019 12:36 przez maczkowa, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon lut 11, 2019 12:34 Re: Jak oduczyć kota chodzenia po stole?

milva b pisze:
Patmol pisze:ja sie nie brzydzę, ale nie lubię jednak jak koty mi wyjadają z zupy lepsze kawałki
u mnie Tymoteusz wchodzi na stół, bo on może, podczołguje się do talerza z zupą i całkiem na poważnie próbuje łapami wybierać stosowne kawałki
jak mu zwracam uwagę, no to siada - siedzi i czeka, ale cały czas w talerz spogląda wnikliwie

Na to jest rada :) Położyć obok mały płaski talerzyk i co jakiś czas wyłowić kotu z zupy małe co nieco :) Będzie wtedy konsumował kulturalnie.


dokładnie tak robię zazwyczaj i Tymoteusz konsumuje bardzo kulturalnie
ale
zazwyczaj mojego męża nie ma w domu - i wtedy jest pełna symbioza w jedzeniu

a jak jest -to się strasznie o to wkurza
nie da sie tego mężowi wytłumaczyć , więc w sumie nie jest to dobre rozwiązanie - bo Tymoteusz nie załapał, że jak jest mąż na horyzoncie to jedzenie się nie należy na stole
a jak mu daję na podłodze w miseczce takie lepsze kawałki z zupy -to mu inne koty wyżerają

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ASK@, Doris2, Google [Bot], polalala, Silverblue i 239 gości